Споделена история от Тинейджърски

Полудявам ли ?
Здравейте аз съм момче на 14 години.
Искам да ви попитам дали се побърквам.. вече от няколко години само си мисля, че имам някакви болести, постоянно си мисля дали имам тази или онази болест.

Просто е ужасно, не го казвам на родителите ми, защото си мисля, че ще ме сметнат за луд или кой знае какво друго. Моля ако знаете защо става това с мен от пубертета ли е не знам, но не мога повече. МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАКВО СТАВА С МЕН И ДАЛИ СКОРО ЩЕ СЕ ОПРАВЯ.

Коментари

1.   Мисля, че имаше едно заболяване при което "болния" смята, че е болен постоянно - хипондрия се казва. То е на психическо ниво, няма лечение (по мои скромни познания), но не мисля че страдаш от това... просто си се наплашил от нещо, няма страшно живей си живота, още си млад да се притесняваш от това.... да не би да има или да е имало някой в семейството ти който да е бил болен от нещо сериозно което да те е стресирало? Успокой се спри да си вкарваш подобни бръмбари в главата, ако все пак не можеш, започни по - здравословен начин на живот и с хранене и със спорт, това донякъде ще ти отвлече вниманието и ще те предпази от някои болести :)

2.   Това, което ти се случва са нарича хипохондрия. Сигурно е провокирано от болест - твоя или на твой близък и ти си се стреснал сериозно, може да е провокирано и от смъртен случай. Зависи колко е сериозно като натрапчива мисъл, може да се консултираш с психолог.

3.   Потърси информация за "Хипохондрия".

4.   Страдаш поради нямане на знание! А Бог е на една ръка разстояние, и само те чака да направиш първата крачка - покаянието, новорождението...

5.   Щом можеш да си внушаваш, че си болен, значи можеш да си внушаваш, че си здрав. Пробвай.

6.   5, на теория е така, но на практика не е. Неосъзнатият човек не умее да контролира мислите си, а те имат неприятното свойство да се материализират. След това се чуди кой му е ср.л в гащите и защо постоянно няма късмет.

7.   Благодаря на всички за отговорите! Но в крайна сметка какво трябва да направя за да се отърва от тази болест? Изобщо има ли начин и с психолог дали ще помогне?

8.   Приятел и аз съм така от известно време и да ти кажа не ми е добре, споко прочети за болестта от която се страхуваш и виж признаците ;)