Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка vs. моето момче
Като тийнейджърка бях част от една група приятели, обединени не само от общите си интереси, но и по стечение на обстоятелствата от проблеми, които решавахме заедно. Когато някой имаше проблем, той се превръщаше в грижа и на останалите. Всички от тази група ми бяха близки, но най-много споделях на едно момиче, с което имахме еднакви мнения по много въпроси и с което преминахме през доста неща заедно.

Тук е мястото да спомена, че не всички, но повечето от нас недолюбваха турците, включително аз и тази моя най-добра приятелка.
На мен съдбата обаче ми даде урок. Влюбих се в турчин. Той е роден, израснал е и живее в Турция, освен това и външно прилича на турчин. Не на ром, а на типичен турчин. Аз нямам проблем с това. Единственият човек, който може да ме откаже от него, е самият той, ако по някакъв начин ме разочарова много или ме нарани. Имам някакво вътрешно чувство, което ми подсказва, че това е Той. Той ме кара да се чувствам щастлива, но не мога да разкажа за това щастие на тази своя приятелка. За разлика от мен, тя остана все така враждебно настроена към турците и ако разбере за тази моя любов, ще ме попита дали съм луда. Това е единственото нещо на света, за което никога няма да ме разбере.
Не ми е приятно, че не мога да споделям с нея вълненията си така, както едно време, когато бяхме тийнейджърки. Веднъж се реших да й разкажа всичко, но в същия момент видях как е обидила няколко момичета от турски произход, като обидите бяха насочени и към турците като цяло. Това ме отказа от намерението ми да й споделя.
Другите от групата поеха по различни пътища, но с нея продължихме да поддържаме контакт и да се чуваме често. Но ако й кажа, ще се скараме жестоко, защото тя няма да премълчи и да сдържи реакцията си, а и аз не бих отстъпила, без да се защитя... Според вас има ли някакъв шанс въпреки това да запазим приятелството си или то е обречено?

Коментари

1.   Ако това приятелство не оцелее заради това, то какво приятелство е било изобщо?

Иначе, я го зарежи този турчин... Ужас, лошо ми става, когато чуя българско момиче да има вземане-даване с такива...

2.   Спокойно, зарязах го вече. Това са подли и двулични същества. Всичко вървеше добре, но той не спря да си показва рогата. Той има право да се заглежда постоянно и да пише на други, а аз само да погледна някой, става проблем. Наскоро имах рожден ден и той се обиди, понеже ми пишеха други момчета, поздравяваха ме и ми изпращаха целувки. Не съм грозна, нормално е да ме харесват и други. Според мен по-важното е, че аз не ги отразявам и не им отвръщам, но той не мисли така. Просто това беше нещото, което ме отблъсна от него и ме накара да си мисля, че съм била много права преди... когато ги НЕНАВИЖДАХ!!!

3.   точно така, за кво ти е тоя?? хич не прави тая грешка да се занимаваш такива ''хора'' не стига че си имаме мангали (с извинение за израза) пък чак от Турция да си намираш!! ей това е коeто мога да ти кажа, и се радвам че си постъпила както трябва, за какво да си съсипваш приятелството за някакъв си там циганин!!

Melinda

4.   Мда, връзка на една свободолюбива и силна жена с турчин е почти невъзможна. Авторке, в крайна сметка няма за какво да съжаляваш, видя какво предствляват турците, видя какво е да си и какво би било да си с такъв. Споко, ще си намериш някой, който да подхожда повече на характера ти и на хора като теб, но поне вече знаеш къде да не търсиш :)

5.   Не разбрах какво против имате към турците. Този е излязъл подъл, но това не значи, че всички са такива.

6.   ''Не разбрах какво против имате към турците. Този е излязъл подъл, но това не значи, че всички са такива. ''
И аз не разбирам. Най-много мразя като почнете да се делите... :X

Та по темата... моят съвет е да останеш с приятелката си >>> Момчета винаги ще има... ;)

7.   О, повярвай ми ВСИЧКИ са такива. Турци, араби, от едно тесто са замесени. В началото е най-милият на света, после прави живота ти непоносим. Това не са единични случаи. Прочетете и малко книги, за да се убедите. Имат си религиозни убеждения, които не са в състояние да превъзмогнат. Те са фанатици и това се проявява по различен начин. Надалеч от такива!

8.   СТ1: Бившата ми приятелка беше туркиня или поне за такава и беше внушено че е но това са много дълги теми в който много се паля и затова млъквам. С приятелите си нямах проблеми аз за друго неща се разделихме но съветът ми е един ако го харесваш ако и той те харесва и ако го познаваш достатъчно добре и знаеш че е добър човек нищо не трябва да те спира да бъдеш с човека който те прави щастлива.

9.   СТ1: Явно ще палим след като прочетох коментарите. Къде в нашия абсурдистан виждате ТУРЦИ бихте ли ми отговорили как хора родени тук израснали тук са турци как човек на които в акта за раждане и личната му карта на гражданство пише България е турчин.... За мен тук няма турци а чистокръвни Българи не че е невероятна гордост. Минсюлмани има но не и турци и да имаше пак нямаше да ме интересува защото нищо лошо не са ми направили. Хората водили войни са умрели и са си получили заслуженото. А хората създаващо конфликти сега и мразещите мога да им кажа само едно глупаци защо защото само глупак тръгва на война без пушка така да кажем. За какво мразите за какво къде ви е пушката(причината за бионите който не разбират). Няма е нали. Моля ви не се излагайте като пишете за турци и какво ви е смешното мнение.

10.   Номер 5 аз мисля, че всички турци са гадни. Значи аз съм малко расист и може би затова ги мразя толкова, а иначе до авторката - не се притеснявай за тази любов, и не се събирай с него отново, това според мен е се едно да се събереш с арабин или ром. Мисле, че приятелката ти е права да не харесва турците, баба често ми казва - ама те сегашните турци не са като преди 100 и няколко години, а аз казвам - пак са си турци, и преди и сега се са си еднакви. Не се ядосвай за това, че сте скъсали, добре че е станало.

S. I. S.

11.   Леле... Ама голяма злоба бе, хора... №10 - В тоя свят баба не винаги е права...

Не ви разбирам. Колко турчина сте видели? 20-30? Просто няма как да съдите по това! Аз живея в друга страна и там жителите им разсъждават за българите както и вие тук за турците. На вас приятно ли ще ви е да отидете в друга страна и хората да ви гледат с презрение и даже отвръщение, защото - видиш ли, видяли няколко български гадняра, или пък баба така им казала? !? !? ! Ама разбира се, тогава вие ще страдате и даже ще пишете статий тук за това колко сте подтиснати, без даже да знаете, че и вие сте същите *с извиение* задници...

Е, аз не съм казала, че всичките са китки, ама айде айнщановците, дето поставят под общ занимател да си затварят устиците...! :@

12.   До 9, 11. Живея в Кърджали, тук турци има доста, да ТУРЦИ, защото за такива се самоопределят. Няма никакво значение къде живееш, къде си роден, какви гени носиш, какво пише в акта ти за раждане, какво ти е гражданството... и т. н и т. н, всичко това не е важно, важно е коя страна обичаш и за коя страна би дал живота си. При турците (от България) това е Турция, не България.

Хора които не спират да говорят за величието на Турция/Османската империя, хора които най-демонстративно отказват да говорят на български, хора които постоянно обясняват как Турция/турците са по-по-по-най от българите/България, за мен специално не са българи.

Българите не харесват турците, но омраза (в истинския смисъл на думата) няма. Просто за българите турците са врагът, тези заради които сме били в робство, заради които сме страдали много години, за българите турците дори днес са потенциална заплаха. Това са чувства, които доста трудно могат да бъдат изкоренени, гърците също не харесват турците, поляците и украинците пък не харесват руснаците, евреите германците, хърватите пък не харесват сърбите... и т. н и т. н. Мисълта ми е, че предразсъдъците на национална основа си ги има навсякаде, това определено не е патент на "простите" българи.

13.   СТ1: Сега след като написа толкова много глупости за толкова кратко време съм на мнението че историята ти е измислена и само се опитваш да създаваш напрежение и конфликти.

14.   До 13: Кои са глупостите? Хайде кажи, нека проведем нормална дискусия. Имал си приятелка туркиня - ОК, аз пък съм живял сред тях 20 години. През тези 20 години съм ставал свидетел на поведението им, как говорят само на турски, също така съм ставал свидетел как на българи им е било отказвано работа, защото не говорят турски. Просто мога да ти кажа - иди в Кърджали, говори с етническите турци, питай ги какви се самоопределят, след това говори с българите, запознай с обстановката, та чак тогава обяснявай кой говори глупости.

Аз напражение не създавам. Не съм обиждал турците по никакъв начин, просто казах неща, които всеки живял сред тях ще потвърди. Те се самоопределят като турци, демонстрират си национализма (независимо, че някои дори не са ходили в Турция), милеят си за Турция... и т. н.

15.   ако някой българин се нуждае от преливане на кръв и тази кръв му я даде циганин ще я приеме ли? аз мисля, че ще я приеме защото от това му зависи живота небъдете лицемери хората се делят в този свят на хора със съвест и с прегоряла такава

16.   Приятелките (момичета) са злобни, гадни подли. Веднага и бий шута на тая твоя приятелка и си бъди с него.