Споделена история от Тинейджърски

Не ми излиза от главата...
Преди 3 години се запознах с едно момче.. Всичко беше супер.. Излизахме.. личеше си, че ме харесва аз него също... И така той си замина.. Отчужди се от мен и стана много хладен.. И сега след 3 години ходи с едно момиче.. Разбрах, че когато чуе името ми ме обижда.. От 3 години всеки ден аз плача и какво ли не заради него.. Не ми излиза от главата.. а той вече надали ме харесва.. 1 година след като се махна започнахме да си говорим по телефона.. Отново си беше същият.. После това лято ми писа във фейсбук.. Но сега ме блокира и както казах ме обижда пред всеки, които ме спомене.. Преди няколко дни събрах всички важни дати от преди 3 години, на които присъстваше ( наши дати ) разделих ги на моето и неговото щастливо число и се получи годината, в която се запознахме.. Не знам какво да мисля и какво да правя.. Не мога да го забравя... На 14 съм

Коментари

1.   Здравей, тъжно ми стана като прочетох историята ти, защото и на мен ми се случи нещо подобно. Преди 6 години се запознах с едно момче, две години след запознанството ни се влюбих в него. В началото на запознанството ни той ме беше харесал, но аз не му отвърнах на чувствата.. после стана обратното. Държеше се лошо към мен, обиждаше ме.. имаше и редки моменти, в които се държеше добре с мен. Просто.. не знам какво да те посъветвам, и аз съм в подобна ситуация, само че при мен момчето все още няма приятелка /да чукна на дърво/, но пък лятото на 2011 разбрах, че харесва момиче, което не му обръща нимание. Предполагам, че повечето хора, които ще коментират историята ти ще кажат да се откажеш от него /ще бъдат прави, разбира се/, но аз няма да ти го кажа, защото знам колко трудно е да се откажеш от нещо, което наистина искаш.. това го написах, за да знаеш, че поне има и други като теб. Аз самата съм писала тема тук, която пък е за моята несподелена любов. Казва се „Несподелената любов ме убива“..

2.   От авторката
Ами той ту се държи добре ту ме обижда.. Примерно миналата седмица излязох с един негов приятел и той ми даде да говоря с него по телефона, но аз мълчах.. А той ми викаше Ало.. после ми каза нещо доста дългичко, но не беше обида.. Не го разбрах изобщо и върнах телефона.

3.   Номер 1 съм. Познато ми е това. Преди 2 седмици Той и неговият приятел си говореха и приятелят му ме викна при тях. Аз нали съм много срамежлива и от срам не посмях да погледна обектът на чувствата ми. По едно време приятелят му ми каза нещо и аз му отговорих, но дотам.. Предполагам, че и при теб е било от притеснение. Разбрала ли си причината това момче да се държи лошо към теб? При мен е, защото винаги започвам да се притеснявам в негово присъствие, следователно говоря несвързано, смея се, изчервявам се.. От негов приятел съм чувала, че ме е наричал лигла точно заради нещата, които описах по-горе, но аз не се лигавя, а се притеснявам. Ако не знаеш причината, разбери я по някакъв начин. Ако друг път ти се отдаде възможност да говориш с него, говори. Опитай се да преодолееш притеснението /ако това е проблемът/. Аз успях само един единствен път и благодарение на това, денят в който събрах тази смелост беше най-хубавия в живота ми!

4.   От авторката
Ами до колкото разбрах са го настроивали срещу мен.

5.   От 1.
Настройвали? Кой? Какво са му казали? И моят човек са го настройвали първоначално, но дори и след като спря да се влияе от тези хора, пак не ме хареса.

6.   Еми едни негови приятели.. Говорели са му тъпотии за мен и явно са успели да им ги втълпят в главата

7.   От авторката
Ами негови приятели срещу мен..
Ние май имаме еднакви истории

8.   От номер 1.
Май наистина имаме еднакви истории :D. Не знам, но според мен, ако наистина те е харесвал нямаше да се интересува от тяхното мнение, но пък и знам, че много момчета се влияят от мнението на приятелите си. Вие в една компания ли сте? Ако да, няма ли начин да го издебнеш, когато е сам и тогава да поговориш с него?
И още нещо - не трябва да показваш, че се засягаш от това, което ти казва, защото така ще започне още повече да те обижда. Това го знам от личен опит :|.

9.   Хората много лесно се потдават на чуждо влияние , много гадно ми стана от историята ти. И аз съм на 14, още от първи клас уча с едно момче - то е една година по - голямо от мен, не съм го харесвала, до ази година. Мислех, че и той ме харесва, защото ме качи по стълбите на училището на ръце, когато бяхме на една ескурзия аз се изморих и той ме носи на конче до автобуса, беше много мил. Но най - добрата ми приятелка му е братовчета и му е казала най - вероятно и сега той се държи гадно с мен, не ми говори, а като ми проговори се заяжда.

S. I. S.

10.   От авторката до номер 8
Ами.. аз четох твоята с К.. моя също е с К ;дд.. Ам.. не не сме в една компания, но лятото идва 1-2 пъти да види някой хора ;д

11.   От 8.
Ех, това е лошо.. че не сте в една компания. Моят К уж е в нашият квартал преди излизаше с нас, бяхме приятели, даже ме и харесваше, но заради един „човек“ се провали всичко. Този „човек“ настрои всички против него и сега К си мисли, че никой не го иска и си намери друга компания. Но аз съм измислила това лято да взема неговият най-добър приятел, една друга приятелка /за морална подкрепа :D/ и да му покажа, че НЕ Е нежелан :). Ще го накарам да излезе поне с нас и ще се опитам да поправя грешката си. Тези хора, които той идва да види твои приятели ли са също? Ако да, когато отиде да ги види можеш да отидеш при тях, да поздравиш общите ви приятели и накрая и него да го поздравиш.. можеш да завържеш разговор, опитай да се усмихваш по-често.. аз това смятам да направя :).

12.   От авторката
Ами.. Имам чувството, че идва да види мен.. Защото лятото дойде и то при мен и едно момче, което ми е най-добрия приятел. И аз си тръгнах, а той е смятал да стои и си е тръгнал след мен.. Аз си мислех, че още може да ме харесва, но за тези обиди, които изрича по мой адрес нямам обяснение!!

13.   Здравей, 12! Пак съм 1 /8/.
Обидите може да са за пред хората, ако те не те харесват. Ако е за пред хората, той просто не иска и него да го намразят и тъй като теб не те харесват /ако е така/, той също се прави, че е на тяхното мнение. Аз мисля, че това е обяснението. Страх го е да не се обърнат и срещу него.

14.   Авторката
Ами те не ме харесват..

15.   От 1.
Значи е точно заради това - той те обижда, за да си запази приятелството с тях.

16.   Четох, четох и като стигнах накрая, че си на 14г... :))))Ученическа работа, ще го забравиш, а и може да си го забравила вече... :)))))