Споделена история от Тинейджърски

Голямата интрига
Намирам се в отвратително положение. Аз съм обикновен 17-годишен тийнейджър, който здравата се прецака! Аз и моят най-добър приятел (Д) сме във вражески отношения с един наш съученик (К). К е надменен, арогантен и с яко самочувствие и няма истински приятели, но пък затова всички му се мазнят. Той има гадже - А, която обича да флиртува с други момчета. В неделя видях Д да се натиска с А! Е това не го очаквах... не съм си помислял, че най-добрият ми приятел ще им падне на нивото! Не понасям К, но не е редно да краде чужди гаджета, това е обида на честта. Отидох при Д и му бих един право в носа, а после го нарекох "безсрамно ко**ле". Не съжалявам, но ме е яд, че най-добрият ми приятел се оказа такъв. Но това не е краят. Има един съученик(С), който само тича след учителката като малко пиленце. Той и К също се мразят и днес направих голяма грешка. Помолих С за съвет дали да казвам на К за А и Д. Той каза да помисля. След училище обаче стана скандал по пътя. С за пръв път избухна и каза на К:
- Устата ти се не се затваря като врата на химически кенеф! Не ме обиждай и дразни повече, защото не аз съм тоя, на когото гаджето слага рога с Д!
Стана як бой между двамата, а аз едва ги разтървах. Беше като ММА на живо! След това дойде Д и К му се хвърли и на него. С отново се намеси, за да разгорещява скандала и аз виках магазинерите наблизо да и успокоят. Мисля, че постъпих грешно... вие какво мислите по въпроса и какъв съвет ще ми дадете?

Коментари

1.   Правилно си постъпил. Но много често, там където се делят на лагери, се появява едно съмнение за надушването на краставите кучета. Затова не споделяй съкровени тайни с добри приятели, за да не се стига до бой. В днешно време тайните всеки втори ги пише по социалните мрежи в интернет и после като види, че са му обърнали на писаниците само двама и те го разкрачват, той се отрича от електронната си същност и показва втора визитка в интернет. От тайните в интернет, само ще се възползват приятелите ти от твоите недостатъци и така хем няма да постигнеш целите си, хем може да пропаднеш. А и без нет може пак да пропаднеш, ако не си на щрек. Умната!