Споделена история от Спорт и красота

Никога няма да съм нормална
Здравейте!
Аз съм момиче на 15 години, тежа 55 кг. и съм висока 170см. Не мога да се гледам. Според мен съм дебела, казват ми, че съм нормална, но аз просто искам да съм грозно слаба. Дълбоко в себе си знам, че не съм толкова дебела за колкото се мисля, но просто не издържам. Плача, направо рева като магаре, не мога да се гледам... ужасно е...

Коментари

1.   Спокойно, ще се оправиш. Такива настроения са нормални за годините ти. Все пак се превръщаш от дете в жена. Това е голяма трансформация и ще ти трябва време да свикнеш. А иначе теглото ти звучи повече от идеално. Недей да гладуваш, моля те, защото тялото ти сега расте и има нужда от много и хубава (полезна) храна и движение. Имам приятелки, които много трудно свикнаха с идеята, че телата им вече не са детски, а женствени и докато достигне тази мисъл до тях успяха много да си навредят, така че внимавай. Тялото ти трябва да е твой приятел, а не враг, когото да се чудиш как да измъчиш и победиш. Трябва да се грижиш за него и да го обичаш, за да си здрава и в оптимална форма ;) И пак повтарям: спокойно, абсолютно всеки е неуверен на 15, а и няколко години след това, заради промените, които настъпват.

2.   Моме, страшно си комплексирана. Изобщо не си дебела, не си въобразявай глупости, а си живей живота с усмивка, защото нищо ти няма на килограмите.

3.   Ти добре ли си.. Няма нищо по-красиво от това да си нормално слаба.. Да имаш хубаво д*пе, гърди, бедра.. А като си грозно слаба тези неща ги НЯМАШ!!!
Краката ще са ти еднакви отгоре до долу, ще имаш плоско дупе и ще ти бъде ли приятно да ти видат скелет, закачалка... и т. н мисля не.. Не е здравословно изобщо, супер си.. И аз съм почти толкова само, че съм 174 и съм 53..

4.   Грозно слаба? Защо искаш да си грозно слаба? Грозна ли искаш да си? Какво е женственото в кльощавите момичета? Нищо! Сега си си супер и спри да ревеш!

5.   Просто имаш комплекси и искаш десетки хора тук да ти напишат, че всичко ти е наред и си дори слаба. Не се учудвай, че уцелих - добра съм в тези неща.

R. A. H

6.   Ти чуваш ли се? !
Аз съм на 14 и съм 55 кила.. А ти си на 15, а би трябвало да си още по-тежка.. Успокой се, не си дебела, съвсем си си добре.

7.   Ще ти споделя моят опит. На 23г. съм. Никога не се бях замисляла за диети. Винаги се приемах каквато съм, а дори да не харесвах нещо ми минаваше бързо и така до 23-тата ми година, когато реших че бедрата ми са по - едри и всички момичета около мен имаха слаби манекенски крака. Започнах диета, отслабнах, но все още не мога да се удовлетворя от тялото си. Гледам манекенките на Виктория Сикрет, мсиял си колко искам да см като тях, но това нормално ли е? Чудя се...
Само зная, че колкото и да ми е трудно да реша за себе си, мога да дам съвет на теб - не е нужно да се измъчваш с диети и да си болестно слаба... подкрепям коментарът на номер 1!!!! Нямам какво пвоече да кажа, точен и на място!

8.   Глупости, 170 см и 55 кила, момиче, сигурно не осъзнаваш мерките ти колко мъжки погледи събират. Стига си ревала, а се усмихвай и мисли позитивно. Нормалните мъже не обичат анорексички, хубаво е да имат нещо меко и нежно.

9.   АБСОЛЮТНО съм съгласна с №5.

Много са такива като теб. Реват и викат: "Що съм толкова грозна, бееееее? !?? !? ". Аз не разбирам от красота, но разбирам от изкуство. И там ги има такива - показват си картината и казват: "Не стана много хубава... " и всички започват: "Ама какво говориш прекрасна е!!!! ". И така мила, всякакви хора си избиват комплексите...

10.   Спокойно, с тези мерки, ти си слаба.

11.   Да няма да се оправиш докато мислиш по този начин.
Самовнушението е страшна болест, когато те кара да се мислиш за такъв какъвто не си.

Ajna

12.   Научи се да се обичаш повече. Аз като съм 160 см. и тежа 60 кила да легна да умирам освен. Напротив- секси съм и се харесвам. Поработи малко над самочувствието, че и 40 кила да станеш, пак няма да се чувстваш красива. Проблемът ти не е в килограмите, а в главата.

13.   Когато фактите говорят, и боговете мълчат.

Тук фактът е един - тялото ти се нуждае от определен брой калории, за да функционира и да се развива нормално и здравословно. Ако приемаш толкова калории, то тогава дори и да искаш да си дебела, ще си бъдеш с нормално тегло.

14.   Точно така - не си нормална. Нормалните хора не искат да са грозни. Вчера по БТВ говориха с майката на едно момиче, което се самоуби на Великден, защото не можеше да живее вече с последствията от анорексията. Натам си се запътила.

15.   Напиши в гугъл Оттечествен фронт - анорексия

Мисля че ще е достатъчно!

17.   От авторката --- Благодаря ви, стана ми един вид по-спокойно. И №5 и №9, може би дори самата аз не осъзнавам по какъв начин съм ви представила комплексите си и чак след вашите коментари ми светна колко грозно съм написала всичко и колко наистина "просеща комплименти" изглеждам :)