Споделена история от Тинейджърски

Как да го заговоря ?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години (7-ми клас) и имам един глупав въпрос :д

Как да заговоря някое момче? В момента няма определен човек, ако сте си помислили, че харесвам някого и искам да го заговоря- не е така. Просто питам. Например, днес с една приятелка стояхме на спирката и си чакахме автобуса и мина пред нас едно сладко момче. Не ми мина през ума да го заговарям или нещо подобно.. просто се зачудих, ако отново срещна някое момче, което да ми хареса, как да събера смелост и да го заговоря? И по-важното - какво да му кажа? :д Едно ''Здрасти'' или ''Искаш ли да се запознаем''? Това ми е въпроса и ще съм благодарна, ако някой си направи труда да ми отговори и помогне! :д

ПП: Знам, че има поне още 20 такива теми в този сайт и изобщо в интернет, но исках и аз да попитам. :))

- Vampire GIRL!!

Коментари

1.   Не се срамувай да покажеш на някой, че ти е симпратичен. Ето така може да завъжеш един разговор; здравей! имаш ли час, много приятно ми беше, дано пак се срешнем. Била съм в твоита ситуация и много не гледай по външност. Късмет и не се притеснявай има време..

2.   Просто едноо здравей ти е нужно... но смелостта ти трябва да е МНОГО голяма, много.

3.   Като за начало можеш да опитваш на момчета, които не са ти толкова симпатични, за да няма разочарования, нали? :) :) Заговори момчето съвсем спокойно като човек. То не извънземно. Кажи просто здрасти и всичко ще потръгне от само себе си. Зависи от това как ще ти отговори той. Спокойно, ние, хората сякаш сме родени да разговаряме...
Ес

4.   Аз съм момче на 17г. и искам да ти кажа, че, ако някое момиче тръгне да ме заговаря, за мен въобще няма да има значение това, какво точно ще ми каже. Само защото го е направила, ще и обърна внимание. Само трябва да имаш мааалко смелост, за да наистина да го заговориш.

5.   Ами може да се престориш, че си се припознала. Казваш здравей и когато той отговори, но те погледне учудено, ти също го поглеждаш внимателно и го питаш не е ли еди кой си от някакъв: рожден ден, излет, екскурзия, състезание и пр. и пр. И като се разберете, че ти си се объркала казваш на шега, че така или иначе сте се заговорили и може тогава да се запознаето наистина.

6.   ако е на спирка дето минава 85-може да съм аз, заговори ме и ще ти отвърна и аз-може да стане нещо :)