Споделена история от Тинейджърски

Да я изпращам ли?
Здравейте! Преди 3 седмици тръгнах с едно момиче, което исках много отдавна. Като по чудо и тя ме хареса, паснахме си, предложих й и всичко стана превъзходно на пръв поглед. Разбираме се, обичаме се, правим много неща заедно и нямаме проблеми в отношенията. Единствения проблем е изпращането до вкъщи. Живеем на 40 минути един от друг и за да стигна до тях трябва да сменя 2 автобуса.

Като излизаме вечер (към 8-9) примерно тя иска да я изпращам, защото я е страх. Разбирам я, квартала и не е от най-безопасните, тя е хубава и има привлекателен външен вид, казвала ми е, че са и подсвирквали тук-таме. Аз обаче не мога да я изпращам всеки ден или много често.

Сутринта имам уроци по немски и съм зает, следобед съм на даскало и единственото ми време за нея е след 7 часа вечерта... Майка ми не гледа с добро око на тези изпращания, все пак съм на 16, а и тя е много притеснителна жена попринцип. Не знам какво да правя, не мога да го крия вечно от майка ми и не искам да имаме конфликти с нея.... Да си изпращам ли момичето до тях или да я оставям и да нямам разправии с майка ми? Дайте съвет. моля ви!!!

Коментари

1.   Не я оставяй сама. Обясни на майка ти какво те тревожи и така.

2.   Как ще я оставиш сама? Ами ако нещо се случи, защото те е домързяло да я изпратиш? Какво ще й покажеш с това, че няма да я изпратиш? Единствено, че не държиш толкова много на нея. След като живеете толкова далече и ти е проблем, не се виждайте толкова често, или излизайте само в събота и неделя.
Когато бях колкото тебе и някой откажеше да ме изпрати, втора среща така и не се случваше. Колеги са вземали такси, изпращали са ме и пак са се връшали на купона. Ех, времена...

3.   Според мен ако ти пука за нея, трябва да я изпращаш! Все пак точно за да се съобрази с натоварения ти график момичето излиза късно вечер! За да е с теб! Не бъде такова мамино синче, а се дръж малко по-зряло, ако искаш да си имаш приятелка!

4.   Съгласна съм с номер 1
Ес

5.   Ами да отиваш при майка си и и казваш:

"Изпращам приятелката си, не защото имам някакви скрити мотиви, а защото тя самата ми сподели, че я е страх, да се прибира сама. Не разбирам какъв е проблема, след като не правим нищо нередно. Ще ми обясниш ли своите притеснения, мамо? ". Тя ще ти изтъкне някакви причини, обясни и това, което си написал тук! Освен това трябва да си позволиш да имаш приятелка, т. е. трябва да я изпращаш понякога.. такава е твоята цена.

6.   Изпращай я.

7.   ако нещо се случи на приятелката ти? ще си го простиш ли? ако я обичаш ще те е страх да я оставяш сама късно вечер по тъмните улици.. според мен е хубаво да я изпращаш, поне до някъде, където е що-годе безопасно

8.   Да те майките са си такива

9.   Като сте на 16 не можете ли да излизате в някое нормално време. Къде сте тръгнали до късни вечери? Иначе ви разбирам и според мен не трябва да я оставяш сама още повече, че по пътищата има какви ли не боклуци. И това или ще излизате в по подходящо време, или пък си я вземи у вас.

10.   Оо майчин синчо, значи майка ти се притеснява за теб дето си мъж, а ти се чудиш дали да изпращаш твойта. Аз лично и на таксита не се доверявам много. Затова или не се срещайте вечер или прави каквото трябва, за да си сигурен, че твойта се е прибрала жива и здрава. Ако я оставяш сама да си ходи вашата връзка няма да издържи дълго!

11.   Когато се стъмни е добре да я изпращаш, знаеш какви типове се разхождат по тъмниците. Опасно е. Моето гадже макар да сме на по 30 години винаги ме изпраща като се стъмни. По тъмните улици може да я нападнат да я ограбят или по-лошо. Ако държиш на нея ще я изпращаш и гледайте по-раничко да приключвате със срещите за да имаш време и ти да се прибереш.

12.   Аз пък не мисля, че е толкова нужно да я изпращаш... Не е ли вариант просто когато се прибирате да си говорите по телефона? Така и тя ще е спокойна, и ти няма да имаш разправии с майка си.. Пък и нищо не ти пречи от време на време да продължиш да я изпращаш..

13.   11, то щото всеки мъж е супермен, та може да се защити. Ами ако ви нападнат глутница кучета как един мъж ще те защити? Ами ако са двама или повече по-силни от него?

14.   Едно време, шрез войната, на 16-годишните момчетата са им връчвали по един автомат с 2-3 пълнителя и са ги пращали директно на фронта - за пушечно месо или кой както може сам да се оправя. Ти си тръгнал да се притесняваш мама какво ще каже... Така или иначе след има-няма и година и половина вече ще си пълнолетен, и тогава хептен никой няма да може да ти държи сметка.

15.   14 - оф това е било едно време, сега е 21 век. От къде-накъде се смята, че живота на мъжете струва по-малко от женския питам? !? !? !

16.   9, познавам една, дето майка й я пуска на 14 до 1-2 часа през нощта... На 16 не са чак толкова малки за 8-9 часа... Момче, зависи от финансовите ти възможности, както и колко я обичаш и дали искаш да я оставиш сама да се оправя.

17.   Съгласен съм с 13 и 15! Защо винаги мъжкия живот е на второ място? Ами ако трима нападнат момчето, как по-точно ще се оправи? Не е Силвестър Сталоун предполагам... Значи или излизайте по-рано или си купете защитен спрей ии екетрошок или се редувайте да се изпращате :)

18.   2, не мен би ми било изключително неудобно мои колеги да ме изпращат с такси.... Не само да си губят времето, но и да дават допълнително пари, понеже мен ме било страх от таксита, но съм решила да ходя на нощни купони, но да не се прибирам сутринта. Един нахален човек обаче, едва ли забелязва неудобството на другите.

Не зная в кои градове живеете, но аз в София нямам проблеми да се прибирам сама. Единствено съм карала приятелите ми да ми изпращат ако са били на близо и за компания. Късно съм се прибирала от тях, не съм ги карала да се разкарват.

Вярно е, че почти всички мъже са по-силни от жените, но м/у мъж и мъж има много голяма разлика. Но и при силен такъв може да има проблеми.

Когато съм с приятеля ми и минаваме през парк за пример, дори да е по-малко, пак се притеснявам, какво като сме двама и той е мъж. Никак не могат няколко да ни нападнат и т.н..

Ако пътувате с градски транспорт или ако се обадите на читава таксиметрова компания, не би трябвало да има проблем. В крайна сметка, ако има толкова боязливи "дами", защо излизат късно тогава, да не говорим, че през деня също може да им се случи нещо, затова при излизане- винаги с мъж, точно като мюсюлманките...