Споделена история от Тинейджърски

Реших да стана ЕМО
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години. Реших да стана ЕМО / и това не е Емоционално Малтретиран Обект както всички ще си кажат/. Но майка ми и баща ми не ми дават нито да си слагам много грим нито да си направя кичури или пирсинг. Иначе дори и рязането могс да го прикрия. От както бях на 10 аз врънкам на майка ми за кичури и тя каза, че е склонна да ми направи. Баща ми обаче ще се мести в друга държава и аз ще се местя при него. Той казва, че трябва да направя хубаво впречатление без кичури, метулски неща и прочие. Аз не съм съгласна с това, защото искам да съм различна от другите. Решила дъм да стана ЕМО и мисля да го постигна на всяка цена. Искам да ви попитам дали избора ми е правилен и дали трябва да послушам родителите си и да не си правя нито кичури, нито пирсинг, нито пък да си слагам много грим...

Коментари

51-100 от 121

65.   всеки е различен по свой начин както и аз съм различна по свой начин и ти си различна по свой начин но по добре не прави неща за които после ще съжеляваш и послушай родителите си те знаят какво е най добро за тебе

66.   Ще бъда искрена с теб!
Емотата не са лоши, но ти си прекалено малка. Не си мисли, че аз съм по-голяма... на 14 съм, но винаги съм имала разбирана на по-голям човек.
Никога не съм искала кичури, но майка ми реши, че ще ми отиват и ми направи. За пиърсинг няма проблем, но това е, защото никога не съм го натяквала на родителите си и никога не съм го искала. Дори и да съм го искала не съм го правила, защото съм се съобразявала с годините на който съм.
Това за грима твърдо не го удобрявам, защото макар да съм на 14 съм се гримирала 3 пъти в живота си и не мога да се похваля с завиден опит и познания в козметиката като другите ми съученички.
Ако питаш мене-седни си на "Д"-то и се захващай с уроците!

67.   Недей! Бъди себе си не се прави на това което не си :) Повярвай ми ако си себе си ще бъдеш по-щастлива ;)

68.   Днешно време никой не харесва емотата, както казва номер 1 можеш да бъдеш различна и по много други начини. Освен тово вече не са и модерни, модата им мина преди повече от 5 години.

69.   Ама много сте ми смешни така, като почнете да се правите на некви Емота, честно.. То така се става.. И кво ше почнеш да се режеш само за това? Еми момиче, просто бъди себе си... Боже..

70.   Емо е била баба ми,
не те ли е срам, измисли някоя нова мода. :D

71.   Ако искаш да бъдеш емо стани на визия или стил музика, но не бива да се самонараняваш!

72.   Абе хора знам, че не е тук мястото за това, но се чудя защо ли не ми се публикуват историите, които пиша. Гледам да не повтарям исори написани от други хора, но пак същата работа. Каква ли може да е причината? При вас така ли е?

73.   Вижте, да си ЕМО не е просто дрешки, кичури и пиърсинг и вече си ЕМО. Това са подтиснати хора от проблеми. Носят черни дрехи зарадипоттиснатото им настроение... не ставай едно тъжно, черно, нарязано, безпричинно поттиснато човече.... бъди себе си....

74.   Боже, боже да ти има проблемите! Вместо да ставаш ЕМО не е ли по-добре да бъдеш себе си? А колкото до грима, кичурите и т. н нещо, повярвай ми и без тях можеш. Ако си готина като характер хората ще те харесват и без тях, а ако си "куха като лейка" и 1 тон грим да сложиш и всяка част на тялото да си пробиеш пак ще си скучна и безинтересна. Така, че вместо да ставаш ЕМО, да врънкаш вашите за кичури и пиърсинг работи върху себе си, например се запиши на уроци по китара. От опит ти казва, че хората които могат да свирят на китара винаги са добре приети в компанията, защото с китарата винаги е весело. Обаче това е само идея. Разбираш ме, нали? Просто намери нещо което да те прави интересна и приятна за околните без да залагаш само на външното, защото ти казах, всяка УФСЪ може да си сложи пиърсинг, грим и кичури, ама пак ще си остане УФСЪ, нали? А предполагам, че ти искаш да си готиното момиче, с което всички искат да са приятели, а не изкуствена УФСЪ. Та да си готин не значи да копираш някого, а да си уникален и да се гордееш с това! Бъде СЕБЕ СИ! А не ЕМО или нещо друго.

76.   Не ти трябва да искаш да си "ЕМО". Наистина си емоцинално малтретиран обект? Знаеш ли изобщо какво им е на тези хора? Не можеш просто да поискаш и да станеш такъв. Те са минали през много в живота си. Аз бях на тяхно място, но с помощта на хора, които не се отказаха от мен преминах от този етап от живота си и честно казано не искам дори да си спомням какво беше. Ако ти харесва визията им, добре. Но да си режеш вените? Наистина ли е нужно? Не искай да бъдеш ЕМО! Бъди такава, каквато си! Не се променяй! Можеш да бъдеш различна по много други начини. А и сам по себе си всеки човек е различен. Не е нужно да се променяш, за да се харесаш на някого. Ако бъдеш не такъв, какъвто си ще е по-лошо.

77.   Ех... Същата съм, но идвам като емо само ако съм сърдита, разтроена или нещо такова. Не ми се удава защото съм блондинка. Виж, животът е твой. Но все пак, помислили си още!
Настя 11години

78.   Стани ЕМО- това е много готино и супер прекрасно. Винаги са ме кефили емотата мн са готини всичките!!!! Успех и не слушай всичките преди мене.

79.   Aз съм еднa от емо чуй ме по добре не го прaви според мен нямaш проблем във животa нооо сегa товa е твоя рaботa простло ти дaвaм съвет
дa си кaто нaс не е кaквото изглеждa не е лесно

81.   ако си решила да станеш ЕМО - трябва да станеш!!! Бъди себе си, бъди това което искаш да си независимо дали баща ти казва, че трябва да направиш добро впечатление! ЖИВОТЪТ И ТЯЛОТО ТИ СА ТВОИ, И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ТИ КАЗВА КАКВО ДА ПРАВИШ С ТЯХ!!!

82.   виж какво ще ти кажа аз-аз съм метълка-разбира се не слушам метъла от 80 те години, защото този стил е твърде лек за имиджа ми-слушам блек и готик метъл -нося пентаграми, обърнати кръстове и тн-да си ЕМО не е много хубаво въпреки, че това е по-добре отколкото да си кифла-мразя кифлите! -само че емотата си режат вените когато са депресирани и носят дрехи на квадратчета-трябва да се обличаш така и имат бритон на една страна-и хората от по-горе да си мерят приказките и нямате право да обиждате стилове които не познавате-ясно ли е? -аз обичам черното -това е любимия ми цвят-така че тия дето наричат метълите и емотата изроди просто да си затварят устата че стават смешни! а ти авторке-стани ЕМО щом си решила-но не си режи ръцете!

83.   до номер 31-ти какъв проблем имаш с останалите стилове? -защо се занимаваш с метъла от класа ти-ти нали не се обличаш така-какво ти пречи тогава как се обличат другите-виж той се облича по-добре от теб -ти сигурно си някоя кифла-ами да! личи си по комента-какво ти пречат емотата както и готиците, рапърите , поп маняците-тези стилове са по-добри от гнусната ти чалга -аз съм метълка и знаеш ли-много обичам да бия 2 такива като теб-дразня се когато лятото идват в метълшопа и го замърсяват с мръсните си крака-та другото лято пак ще ги бия-те са толкова тъпи че сами си търсят боя като влизат в магазина-другото лято ще накарам приятеля ми с още няколко момчета да ги причакат някъде и да ги смелят от бой-докато не осъзнаят че метълшопа не е за тях а е за такива като нас-едната дори посмя да ме заплашва-миналата година я бих-догодина пак ще яде бой -ама този път и зъби няма да има-вие чалгарите ме разсмивате-ходите на места където не трябва, пък после що ви бият-ми щото вие сами си търсите боя! Черната Лейди

84.   Вие хора сте ужасни... Как може да говорите така на момичето? ! Какво лошо има в ЕМО-тата? Те са нормални хора, които имат по различно мислене от другите? Аз смятам, че ЕМО-тата са дори много по-добри хора от всички вас, поради простата причина, че те са преживели много и не искат и другите да изпитат тази болка. ЕМО-тата са хората, които обичат най-силно. Това, че са изолирани от околните ги прави още по-близки с хората, които ги обичат.
А относно проблема ти: отстоявай себе си пред родителите си и не се отказвай от това което обичаш. Имаш моята подкрепа! :)

85.   и аз нямам нищо против Емотата-не всички си режат ръцете-който смята емотата и метълите за изроди-първо да погледне себе си -авторке подкрепям те в решението ти-по-добре да си емо отколкото някоя кифла -давай смело напред! Черната лейди :)

86.   Щом искаш да си ЕМО, стани ЕМО, но не си режи вените!!!

87.   Здрасти. Емо не е да си с мноооогооо грим :X Ти си на 13 нищо не си видяла от живота. Абе ей малката ти това го правиш заради внимание. Нищо друго не мога да кажа

91.   Така тва си е твое решение... искам да добавя че да си ЕМО незначи да се режеш да си облечен в черно да мразиш всички да слагаш много грим и тн ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
Човек се ражда ЕМО нимоа искам да стана ЕМО ае с магическата пръчица хоп ЕМО нестава просто нестава..! Има няколко вида ЕМО 1. Лудите дет се сямоубиват и режат без причина 2. Тези които се режет с причина примерно има такива който са малтретирани по някъв начин и са много емоционални и се режат... и тн... Но ЕМО попринцип е много емоционален човек! -_- wow кви глупости има в коментарите... УЖАС!!

93.   "Емо", какво разбираш под това понятие? Първо повечето хора, които се мислят за емота, не са, може да имат такава визия, тоест да съсипват външността си, но в действителност нямат нищо общо с "емо"! Те са хора със сбъркано съзнание, отчаяни от живота, хора, които не намират утеха в нищо друго и съсипват своя живот.. Не мисля, че трябва да се съсипеш външно за едното нищо, предполагам, че не си нещастен човек. Имаш родители, дом и храна, разбери някои деца дори това нямат. Ти си на 13, истинската красота у едно дете е чистото му сърце и лице. Много момичета днес използват грим и за какво, та те са още деца, изживей детството си. Откажи се от тази идея, не позволявай "модата" да те съсипе! Бъди такава каквато си, бъди естествено, обичай себе си, семейството си и всичко около теб! В живота си човек преминава през много етапи и трудни моменти, не позволявай на това твое наивно желание да те подведе и да тръгнеш в грешна посока! Аз съм 13 годишна, имам съученичка уш се води за"емо", прави се, че не и пука от мнението на другите, но всъщност тя е един добър зрял човек, стига да се осъзнае, от нея може да стане прекрасен човек, каквато е истинската същност. По цял ден и говоря, че тя не е "емо" и се заблуждава! Не тръгвай по грешен път, бъди себе си и се обичай!!!! :))))))))) :))))) :)))))))))))

94.   Може би бъркаш Емо и Сийм...

95.   Хора, НЕ СТАВАЙТЕ ЕМО, А СИЙН! СИЙН Е СТИЛЪТ, КОЙТО ЧЕСТО СЕ БЪРКА С ЕМО.. КАЗВАТ ИМ ,,ВЕСЕЛИТЕ ЕМО'' ЕТО СНИМКИ:
[img]http://img.kaprizen.com/h3thxwobze5nyg9dvvi.jpg[/img]

96.   Я не ги слушай тея. Първо Емо културата са просто хора които чустват болка и неразбирателство. Не всяко емо имо кичури или пиърсинг. Някои прикриват болката си. Това дали искаш да се различаваш в обществото с култа си е твое решение. По-добре да станеш Емо отколкото чалгаджия. Онес простаци дет слушат Азис и кви си там чалгарки само нещастие намират след време. Сега ще са щастливи но след време ще има последствия за тях. Като си имаш на представа чалгаджиите губят девствеността си по-рано от алкохола и партитата. Докато ние емотата например страдаме за сега винаги се намира този човек който ще ни вид спаси от тъгата и ще ни покаже правилния път. Да знаеш емд културата продължава за години но все пак в нея се забавляваш също. Например
По време на физическо си уморен и изтощен. Кат отидеш на метъл концертите-предно салто през китариста и се риземяваш на близката маса с коктейлите и правиш дрифт до вокала.

97.   Аз съм на 13!! Майка ми е на 32! С нея сме като сестри! Ако искаш да си запазиш тялото лицето не исползваи толкова много грим! А относно това за Емо-то и аз съм го обмисляла но ако се замислиш не са нищо особено ако пък слушаш и метал още по-зле защото ще започнеш да се привързваш към всичко което правят те!!

98.   Много хора биха казали, че между грънч и ЕМО няма разлика, но
не са прави. Емо(Емоцоинално малтретиранн олигофрен)
Е много по-противно от грънч. Бъди грънч

100.   НЕ СЛУШАЙ КАКВО КАЗВАТ ДРУГИТЕ!!!
Хей ^^ Извинявай за крещенето преди малко *засрамено хилене* Аз също започнах да се влияя от тези стилове още преди години. Беше мъка да видя човек с пирсинг, кичури и изобщо всичко, което исках да имам и аз. Пренебрегнах мнението на наще, мърморенето на другите и сега нося металически дрехи, а лятото ще съм със синя коса. Знаеш ли как се чувствам? ЩАСТЛИВА! ^^
Ии... само да подчертая, че въпреки интересите ми пак си имам добри оценки в училище и още обичам да чета. xD

101.   Не е нужно да си ЕМО за да си различна. Бъди себе си. Не ти е нужен грим, пиърсинг, кичури, да се режеш и какво ли не. И аз съм различна. И все пак не слагам грим, не нося дори обеци и имам дълга коса без кичури. Повръща ми се от кифлите и чалгата... и схващаш. Не ти е нужно това. Бъди себе си. Така е по-добре.

102.   Емотата постоянно са нещастни и гледат към лошата страна на живота. Аутсайдери са. Самонараняват се понякога се самоубиват. Това не е мода това е мъчение.

103.   аз подкрепям момичето ако иска да става емо да става тя сама избира пътят в живота си и никои тук не може да промени това. аз съм момче и съм емо и се смея на всички дебилни коментари на които пише че трябва да си режеш по ръцете и други подобни :D

104.   Ти не си наред. Хора се самоубиват и си режат вените, заради кредити, убийства, проблеми, а не за да бъдат модерни. ЕМО е субкултура, а не мода, поинтересувай се малко, преди да вършиш глупости.
Ако искаш да приличаш на чучало, за да бъдеш "уникална" то надали ще постигнеш това, по скоро ще ти викат поза и ще те подиграват до безкрай.

106.   моля ви чуйте и аз съм емо но това не означава че съм си рязала вените НЕ просто ми хареса модата а и пък тя нама емоционални проблеми тези гнусотии и истории за емото не са верни само депресираните деца режат вените си

108.   Виждам, че статията е доста стара, но попаднах на нея случайно и като виждам ужасните коментари и да, обиждането изцяло от невежество, на една доста интересна субкултура.. не се сдържах. Значи, емо или сийн ("scene") са два изродени производни жанрове от класическия готик и метъла в каша със криворазбран пънк. Това, което ще кажа, като заклет готик от сума години... Емо точно - НЕ. Първо на първо - малка си. Когато е писан постът, авторката казва, че е на 13 - значи сега е на 15. За емо.. малка е. Това, което мога да кажа е да започне с метъл, даркуейв и подобни. С времето да навлезе към готик нещата и да остави тия глезени американщини "емовци" настрана. Готик съм от 17-годишна.. и все още съм, въпреки, че скоро станах на 32.

За да "станеш" готик или каквото и да е от тези неща, изобщо не е задължително да си прави пиърсинги и т. н. Това са неща, които идват с времето и с познания за историята на субкултурата; и ако наистина й харесва, нищо няма да я промени, а единствено ще израстне лека полека като артистична и интелигентна личност. Гримовете и пиърсингите ще си дойдат на мястото неусетно. Но - ако цялата й идея идва само от визулната страна (харесва й стила на обличане и т. н. ), а няма реален интерес към същнината... тогава нито метъл, нито емо, нито пънк, нито готик са за нея.

109.   Според мен до някъде сте прави но това че иска да стане емо не значи че трябва да прекалява сигурна съм че ако спре да се реже и не прекалява с пирсинга и грима родителите и ще я възприемат по някакъв начин...

110.   Съвета ми е такъв сложи си само и единствено очна линия или черен гердан или кожена гривна това е тонове от достатъчно и ще ти донесе експресно положително внимание - понеже това възприемат под въпросното емо можеш да си носиш розови рокли баз абсолютния проблем стига да си с гердан - тип кожен нашийник ще изглеждаш опасна и ще заинтригуваш - характера е без значение - веднага ще те възприемат - за пиърсинг и татуировки не бързай - даже ще си по интересна ако рисуваш татуировки с маркер наляво и надясно отколкото истински да станеш опасна– така компания просто ще се завърти около теб - а идеята е да направиш просто впечатлението и да общуваш с приятни и забавни хора, а опасните са с емоционалните проблеми които и да искаш не можеш да разрешиш понеже ще те набие ако си в тази компания - И премерено с грима само очна линия спирала най много и това - по възрастните си деепилираме ама си малка а то е ако бързаш за връзка но засега нямаш нужда

112.   Много сте ми смешни такива момиченца. Взимай се в ръце и стига си говорила глупости. На 13 години за пиърсинг ми говори, кичури и забележи рязане... Аз, ако бях на мястото на родителите ти, щях да те накажа много строго. Гледай си учението, има време кога да бъдеш различна и още повече, че с това, което искаш да направиш не си нищо повече от всички останали. Всеки иска да е различен, ама това се постига по друг начин. "ЕМО" идеята просто няма да я коментирам, тъй като ми е омръзнало от неразбрали пикливи деца.

113.   По-добре бъди метълка.

114.   Можеш просто да се обличаш в черно и да си направиш кичури, но без да си режеш ръцете това е гадно и няма да ти е приятно. Колкото до пиърсинга недей много си малка. След време ще ти писне и ще искаш да го махнеш,но ще бъде късно

116.   По-допре да слушаш сърцето си .Ето аз съм ЕМО и въобще не е така както ти пишат в коментарите.

118.   Извинявайте ама аз съм ЕМО, това че вие не сте и не знаете какво изпитваме е друг въпрос.. Но когато ни обиждате е глупаво и жалко всеки може да стане каквото иска, всеки има самоличност, обидите ви не ме засягат, защото не ми пука какво мислят "перфектните"
"Емотата са тъпи" Стани ЕМО и ще те видим де.. Да си ЕМО не е само да се режеш.. Така намираш и други като теб със същите проблеми и има на кой да споделиш :)

119.   Оле Оле та ти си само на 13 години, аз на твоите години играех на поляната зад блока не се занимавах с такива глупости. Нямам думи, какво удоволствие ще ти достави да си режеш ръцете, аз съм мъж на 25 години и изтръпвам при мисълта че има хора които си режат ръцете

120.   Ок ами така слушаи ме внимателно и така не деи да слушаш никого посшушаи себе си и ако искаш стани емо да не ти пука какво мислят хората ами слушаи себе си и ако искаш стани емо и следваисърцето си ако искаш да станеш емо стани но едно от мен трябва да си себе си и няма да сшедваш никакви си списъци и такива неща аз лично съм емо и това с депресията го няма не сме депресирани или някакви такива ние сме си весели това че го показваме по друг начин не го праи че сме депресирани и т. Н. К. ами какво друго да кажа бъди себе си и не слушаи никои освен себе си си искаш да си пишеш и да разбереш още за стилът намери ме във facebook пиша се muro biersack

121.   Аз лично харесвам ЕМОТАТА... но каквото и да става мисля че все пак трябва да погледнеш живота от положителната страна.. прочетох всичко за семейните ти проблеми.. никой не харесва депресираните хора.. разбира си не трябва да ти пука от мнението на другите.. но винаги има смисъл да се живее и след всяко лошо нещо идва добро. Сигурно си мислиш, че никой не те разбира и искаш да се затвориш в себе си и да станеш емо.. но мила не го прави вземи разумно решение и помисли над нещата. Не на всеки живота му е перфектен, но каквото и да става не е нужно да се стига до рязане и всичко това. Дано съм помогнала. Успех..

122.   о боже ти не можеш просто ей така да станеш ЕМО и да те изобщо не са издухани или тъпи както ги наричате (поне истинските, а не тези които ей така решават просто да бъдат такъв човек) и на мен не ми дават,но аз съм си такава изобщо не ми пука какво мислят те! Точно затова съм такава не защото си оцапах новата рокличка,а защото човека който ме отгледа почина (с него и аз психически) просто се сринах според наще заради вузраста си аз не разбирам от нищо и нямам чувства те знаят само да ми се карат и да ме критикува приятелите ми само ме зае*авака болна съм от не лечима болест и още много неща затова реших просто да не ми ПУКА!!!! А това с рязането го правя защото просто ме радва да си причинявам болка за да покажа че и аз имам чувства не че на някой му пука за мен....и да и без грим ако си си ЕМО си ако не си няма как да станеш това просто се чувства! :)

124.   Здравей аз съм момиче на 14 години и честно да ти кажа няма как да станеш ЕМО. Първо нямаш никаква причина, защото хората които са Емо имам лични или семейни проблеми и понякога и двете но и това не е много добре. Второ ти да не си се побъркала бъди себе си ти случайно да имаш лични и семейни проблеми случайно във вас да има скандали всяка вечер случайно ваще да не са разведени да нямаш случайно брат който е много болен или пък и сестра или пък някой от твоето семейство да е зле просто няма смисъм. Както са казали тук не съм прочела всички коментари но съм убедена че някой е казал че Емо не можеш да станеш, Емо се раждаш. Или си Емо или не си може би сигурно ти харесва стилът косата дрехите но за да си едно истинско Емо ти трябва да слушаш музиката Ни. А ти не би издържала може да слушаша метал но може и да си чалгарка а тогава какъв е смисълат просто няма смиъл давам ти пример с една фр тя иска да е Емо но е една долна чалгарка и ето май се досешащ че вече тя не ми е фл. Емотата са изолирани нямат приятели те са сами срещу света и срещу целият шибан свят. Убедена съм че ти не си самотна сигурно имаш стотици хиляди приятели. Това е само мое мнение но ти си знаеш.

126.   Скъпо момиче,
Добре е да следваш собствените си желания и да не се влияеш от мнението на околните, но това не се отнася за родителите ти. Родителите ти забраняват, защото искат да избегнат след време ти да съжаляваш. Това впечатление, които те искат ти да създадеш, е защото знаят, че когато помъдрееш и порастнеш, ще се срамуваш от определени постъпки. Моят съвет е да изчакаш още някоя година, само на тринайсет си, не губиш годините си, така че не ги пропилявай. Аз като си спомня, миналата година какви неща съм харесвала, а съм само на 16, и се чудя и се срамувам от дадени постъпки. Не казвам че стилът, който харесваш е за срам, казвам че след време може и да не ти допада. Ще искаш да махнеш пиърсинга, но той ще ти е оставил белег. Как си представяш да си майка, зряла мъдра жена, с дете, да е ЕМО? Може и да се случи, но това може да е така само ако ти харесва на определената възраст, в която ще си тогава! Моят съвет е да бъдеш добра с родителите си. Имай малко търпение и задоволявай желанията си с нещо, за което и родителите ти да са съгласни. Постепенно ще откриеш себе си. Никой не се познава напълно.
Успех! :))
- Начинаещ Психолог

127.   Знам, че темата е стара...
Аз и гаджетж ми сме ЕМО-та. Не, не сме станали такива с магическа пръчка, родени сме такива. По-чуствителни, аутсайдери, проблеми като: anxiety, анорексия, депресия. Самия стил на обличане е част от нас. Не всичкш емота се режат, а тези катж теб, който го правят за да изглеждат ЕМО са позьори. А ние сме си такива и по характер: черногледи, харесва ни музиката им.
Знаеш ли колко ужасно се чустваме като ни питат:
"Я, ти от тия жалките със зализаните бритони ли си?"
Стилът ни прави различен, а другите не ни харесват.
Недей да ставаш ЕМО. Ако си кифла, си остани такава.

128.   За номер 1: Не съм съгласна с теб аз съм Емо и не мисля ,че има нещо противно в това.

51-100 от 121