Споделена история от Тинейджърски

Реших да стана ЕМО
Здравейте. Аз съм момиче на 13 години. Реших да стана ЕМО / и това не е Емоционално Малтретиран Обект както всички ще си кажат/. Но майка ми и баща ми не ми дават нито да си слагам много грим нито да си направя кичури или пирсинг. Иначе дори и рязането могс да го прикрия. От както бях на 10 аз врънкам на майка ми за кичури и тя каза, че е склонна да ми направи. Баща ми обаче ще се мести в друга държава и аз ще се местя при него. Той казва, че трябва да направя хубаво впречатление без кичури, метулски неща и прочие. Аз не съм съгласна с това, защото искам да съм различна от другите. Решила дъм да стана ЕМО и мисля да го постигна на всяка цена. Искам да ви попитам дали избора ми е правилен и дали трябва да послушам родителите си и да не си правя нито кичури, нито пирсинг, нито пък да си слагам много грим...

Коментари

101-121 от 121

129.   Недей!

132.   Недей. След години ще ти е смешно и ще се чувстваш глупаво от това което си искала да направиш. Това ти е просто етап.

133.   Защо не станеш готик като мен. човек става ЕМО когато е дооста съсипан и мисли че животът му е ужасен. Например когато аз бях тъжна почнах да изгарям свещи. След време почнах да се чувствам по добре.

134.   Аз вярвам в Сатаната. Аз съм ЕМО. Аз се бунтувам срещу всички. Аз мразя всички. Аз харесвам "Cradle of filth", "Avenge Sevenfold", "Sepultura" и други. Дано това говори достатъчно за мен.

135.   И какво - да кажа на някоя телевизия да направи филм за теб ли? И какво - доскучало ти е от тъпото еднообразие и искаш да се отличаваш - такива ЕМО има много и не е уникално - напротив - смешно е. Повечето стават, защото са изпитали някаква душевна болка и по такъв начин се самонаказват. Няма защо да ти посочвам моето мнение - супер пубертетско мислене. "Ще стана еди какъв си, 'щото мама и тати не дават. " Но рано или късно ще осъзнаеш едно нещо - ако стане ЕМО, ще се откажеш, защото ще осъзнаеш колко е глупаво всичко това и как това не е мода, а по-скоро секта; ако пък не станеш ЕМО, ще си мислиш: "леле, каква глупава бях, добре, че не станах". И в двата случая ако ти дойде акъла, ще осъзнаеш колко е тъпа самата идея. Така, че моят съвет е не. Ако искаш да се отличаваш направи нещо, което можеш да промениш - смени прическата (цвета също става, но от боите косата се уврежда), започни да носиш цветни лещи (някои са много ефектни), смени стила си на обличане (но не с металски - жена със стомана по дрехите никой не обича), но не ставай ЕМО, защото само ЕМО е начин на живот, а този начин няма да ти хареса.

136.   Ок.... прочетох 1вата страница с коментарите и се отчаих.... Не мога да разбера защо, защо за Бога, всички, ама всички hate-вате емотата... Лично моята група се състои предимно от емота, а и аз съм емо и не е така, както вие си мислите, да си емо се води Емоционално Мълтретиран Обект, да така е, НО! не винаги... Има моменти, в които се депресираме и нямаме желание да общуваме, но има и моменти, когато сме като всички останали. Вие си мислите, че емотата 24/7 само мислят как да си преражат вените или откъде да се метнат, защото си мразят живота, ем в грешка сте. Това че се режат.. не означава че са психическо неравностойни, означава че изразяват емоциите си по различен начин, просто така им олеква. От човек, който не споделя с никой, какво очаквате? Вие не знаете какви проблеми и трудности имат в живота си, нали? !? Съответно не съдете книгата по корицата. Та... относно темата, емо не се става ей така, да си кажеш : хм.. емотата ме кефят, от утре ще съм емо, и така ще съм по-яка от останалите. Наистина някой издънки като, ам 12 годишни, които не знаят какво е емо, преебават стила и това вреди на цялата общност като дава лошо име... Та.... ако нямаш проблеми и не се чувстваш подтисната, по-добре недей и като се изместите не бързай да си сменяш визията. Късмет :)

141.   виж аз станах ему защото ми писна да съм онова малко момиче което е слабо и безащитно просто ми писна и се промених спрях да общувам с почти всеки дори ме водиха на психиятри та по лесно е да стонеш ему от колкото да си мачкана от хората та по въпроса земи си спрейове за временни кичури аз така направих

142.   Ами не си ли чувала за спрейчета за кичури? Аз имам поне в 5 цвята.. Пръскаш на някой кичур и готово... Издържа няколко дена, а пък ако си измиеш косата същият ден вече няма и следа от кичура...

143.   Скъпа, този тип "емота", дето се режат и са "депресирани" без да си имат и идея, че депресията и самонараняването са истински реален проблем за някои хора, отдавна минаха от мода. Закъсняла си. Повярвай ми, колкото и да си мислиш, че не е фаза, е точно това. Върни се и прочети това след две години, посмей се малко колко си била зелена още, и се спри малко. Нито ще си интересна, нито ще си модерна, нито нищо. Дори и термина емо да се използва все още, вече емотата имат съвсем друго значение. Нещо наречено holy emo trinity - три групи, чиито фен-бази се наричат сами емота, нямат абсолютно нищо общо със емо стереотипа отпреди 5 години, просто терминът е останал, незнайно защо. Та ако толкова имаш зор да си "емо", образовай се малко за новият стил, асоцииран с "емотата", и недей да се излагаш със само черни дрехи, несполучлива очна линия и рязане. Отдавна не е интересно.

144.   Защо си мислиш, че можеш да си различна само ако станеш ЕМО ? Това е много глупаво ! Просто стани по-възпитана ако трябва и отново ще се отличаваш от другите !

145.   Недей се режи това не помага!! :/ Повярвай същото положение е и при мен и едни приятели правим го, но не помага.. не си съсипвай ръцете за глупости!!! :) А когато си тъжна или ядосана слушай любимите си песни примерно ако слушаш метал или рок или нещо подобно нека бъде тежък повярвай помага отлично ;)..

148.   Съжелявам ако темата е доста стара.. коментарът ми надали ще бъде полезен или прочетен, само искам да кажа нещо за рязането и депресията... съжелявам но това е психическо разстройство... и не можете да си въобразите колко много трябва да се мразиш и в колко стрес трябва да си за да се режеш или по някакъв начин да се самонараниш.. особено когато го правиш всеки ден. Не можеш просто да решиш да се депресираш и да ''решиш'' да си шибано емо и да се режеш щото е мноо куул... заради такива идиоти самонараняването и депресията са смятани просто че ги правиш защото си кучка която иска внимание и се опитва да бъде различна.
ТОВА Е УЖАСНО!!! Изобщо не разбирате... съжелявам
Или се раждаш различен или никога не ставаш.
Метъла, депресията, социалното тревожно разстройство и самонараняването НЕ СА мода и не трябва да бъдат възприемани така!!!
Съжелявам...
Все пак дано някой да е прочел комемтара ми
Успех с това да бъдете ''емота''...
Влагам много усилия да не използвам груби думи!!
Лек/ ден/вечер на всички..

149.   Съжелявам ако темата е доста стара.. коментарът ми надали ще бъде полезен или прочетен, само искам да кажа нещо за рязането и депресията... съжелявам но това е психическо разстройство... и не можете да си въобразите колко много трябва да се мразиш и в колко стрес трябва да си за да се режеш или по някакъв начин да се самонараниш.. особено когато го правиш всеки ден. Не можеш просто да решиш да се депресираш и да ''решиш'' да си шибано емо и да се режеш щото е мноо куул... заради такива идиоти самонараняването и депресията са смятани просто че ги правиш защото си кучка която иска внимание и се опитва да бъде различна.
ТОВА Е УЖАСНО!!! Изобщо не разбирате... съжелявам
Или се раждаш различен или никога не ставаш.
Метъла, депресията, социалното тревожно разстройство и самонараняването НЕ СА мода и не трябва да бъдат възприемани така!!!
Съжелявам...
Все пак дано някой да е прочел комемтара ми
Успех с това да бъдете ''емота''...
Влагам много усилия да не използвам груби думи!!
Лек/ ден/вечер на всички..

150.   Не бива да ставаш емо защото ти харесва модата! Аз нямам нищо против тях. Глупаво е да си емо без да знаеш какъв е смисъла. Но не те спирам. Ако искаш ставай това не е мой проблем. Решението е твой и трябва да знаеш какво искаш преди да го направиш. За всяко решение си има и негативизим. Дали е правилно или не никой освен теб не може да го реши. Прияте ден и успех

151.   Лол, клишето с кичурите, пиърсингите и черния грим са малко изтъркани.

Темата е доста стара, но като съвременно "емо", мога да ти кажа, че никога не е късно да започнеш да скърбиш по My Chemical Romance и Green Day и да бъдиш емо вътрешно.

(само иронично, разбира се)

152.   Човек се ражда ЕМО. Не можеш да решиш да станеш ЕМО. Пък и не е до външен вид.

157.   Решението, което си взела не е лошо, аз съм ти наборка и взех това решение мн одавна, но не е нужно да се режеш, да слагаш пирсинг, , тонове грим или дори да си боядисаш косата. Първоначално може да започнеш с промяна на облеклото или формата на прическата, ако все пак ти харесва тогава говори отново с вашите (най-добре изччакай докато с баща ти се преместите ) и направи това, което те кефи :) само да знаеш, че емотата не сме добре приемани, както виждаш и тук има мн негативни коментари

158.   Скъпи и не чак толкова скъпи, хорица
Спрете да плюете по тъмните стилове.
По начало вие дори не съумявате да ги различавате доста често.
Най-редовно се случва някой готик да бъде наречен ,,емо" или нещо от типа. Или някое емо да бъде наречено ,,металяга". Няма да е зле да вземете да се спрете. Искам да ви кажа, че всички хора, които слушат метъл или попадат истински към някой от въпросните стилове (не говорим за позьори, а за хора, които наистина живеят с тази истина) са изключително интелигентни и толерантни. Доста рядко си пъхат носа в това, което не им е работа и не държат сметка на останалите как живеят, как се обличат и т.н. Зачитат решенията на другите дори да не са съгласни ни най-малко с тях. Да не говорим за това, че имат хиляди пъти по-развито чувство за естетика, литература и изкуство от доста хора, които нямат досег с метъл музика, готик или каквото и да било подобно. От такива хора се нуждае света понякога. Такива, които могат да предложат един по-интересен, по-свободен и артистичен начин на мислене! Често тези хора са именно от тези тъмни стилове. Искате да ми кажете, че предпочитате кифла с десет думи в речника, която не вижда по-далеч от носа си пред един интелигентен, стилен и културен човек? Защото вдействителност именно такива са тези хора, които наричате ,,отрепки" само защото не се сливат и изглеждат хиляди пъти по-добре от всички банални и ЕДНАКВИ кифли. Съжалявам, но това аз не го приемам. Тесногръдието сякаш е опиум за народите. Да не говорим, че всякакви момиченца започнаха да взаимстват точно от тези стилове, които оплюват без дори да го знаят...

159.   Добре! Препрочитам това отново и се чудя защо? ЕМО значи емоционално малтретиран обект! Различна? ! Миличка, та всеки човек е различен! И за хората, които коментират. Не се раждаш ЕМО а трябва да преминеш през нещо за да вземеш това решение. Решила си, кичури, металски нещо. Това е доста тъпо да ти кажа честно

160.   Носи си черните дрехи прави си косата там, ама да знаеш това не те прави ЕМО!! Още си малка та да се правиш толкова! ЕМО щяла да става.. Вземи се осъзнай!! Слушай родителите си. Те знаят най-добре и ти мислят само доброто!! Стига си се съсипва Ла!

161.   Това е твое решение аз лично съм ЕМО но не изглеждам като другите емо-та, но смятам, че е яко поне за мен, но за другите които познавам е просто външен вид но не е така

101-121 от 121