Споделена история от Тинейджърски

Имам пари, но не мога да си купя телефон!
Момиче на 15 години съм. От 1 година насам си събирам пари сега имам 300 лв. харесала съм си телефон и искам да си го купя. Проблема е там, че не знам какво да кажа на родителите ми. Те сигурно ще се ядосат, че имам толкова пари и ще ги профукам за телефон. Но много го искам. Няма как да си го купя сама и да ги излъжа примерно, че е по евтин, защото ще съм с оферта, на сметка и трябва човек над 18 години. Кажете ми какво да направя?

Коментари

1.   По-добре не се обвързвай с договор, докато не можеш сама да си го плащаш :)

*Syndrome

2.   Кажи, че си си го намерила някъде измисли някоя превъзбудена история и така. Ако имаш брат или сестра го използвай за параван. Сестра ми е на твоите години и също събираше за телефон и за 1 година беше събрала 600 лева. Естествено нямаше как да оправдае тези пари при 7 лева джобни на ден (всеки нормален човек като дава 7 лева на ден на детето си и то дойде с телефон за 600 лева ще си помисли, че проституира или краде) и се наложи да каже, че аз съм и го купил. Ти договор няма как да сключиш на тези години и те съветвам ако ще си купуваш нещо да си купиш втора ръка или нещо по-евтино, но не на договор. Щом си събрала толкова малко пари за година явно си от бедно семейство и не ти трябва взимане - даване с МЕНТЕтел (мтел) :) Гледай само да замаскираш добре. Смисъл може да си го намериш с кутия и слушалки и тнт, но вътре да няма документи за телефона. Тях ги скрий много дълбоко. Седяла си си в двора на някакво чуждо даскало и си чакала някаква приятелка и изведнъж гледаш а кутия от телефон в тревата. Взела си я да видиш и вътре бил този телефон. Въпроса е да им влезнеш остро смисъл не те да го видят и да започнеш тогава да се оправдаваш че бил намерен, а ти да връхлетиш супер щастлива ;)

3.   добавям само, че като си купуваш втора ръка телефон е хубаво да отидеш с човек, който разбира от реплики и въобще е от манияците на тема телефони да не те излъжат
човек, който може да пробва и така
най-важното е телефона да е купувам от известен магазин и да има поне 4-5 месеца остатъчна гаранция иначе вероятността да ти пробутват боклук ако е без гаранция е голяма. Пробвайте и не се се притеснявайте да гледате дълго и да го пробвате. Най-добре е нов има не лоши телефони за по 300 лева без договор и нищо, но не очаквай да си купиш последен модел за тези пари. По-скоро нещо прилично но не и върхов модел 5 мегапиксела камера лай фай тъч скрийн и така
което не трябва да ти пука особено гледай да ти върши работа там за снимчици скайпче така или иначе и да си купиш сега последен модел след 2 години ще влезне в графата нищо особено

4.   Без да споменаваш на твоите родители за спестяванията си говори с тях и кажи че го искаш този и телефон и ги попитай какво трябва да направиш. Ако кажат събери пари и ще ти го вземем знаеш какво да правиш. Но трябва да знаеш че на договор вероятна да ти го вземат е нищожна.

5.   Внеси парите в банка и след година, две си купи много по-хубав телефон.

6.   5 при 5% лихва ли я бегай с 16 лева повече ще и дадат за 1 година от банката

и не подписвай договори вземи си предплатена карта

7.   ами купи го без договор и абонамент например от магазините технополис техномаркет или мултирама успех

8.   От Авторката: Не съм от бедно семейство. По скоро средно богати :D. На ден ми дават различно от 5 до 10 лв. Но просто аз доста съм харчила и затова събрах само 300лв. , но пък не искам да си купувам телефон от 1 000 лв. Аз съм си харесала Samsung Galaxy Y S5360 кажете ми нещо за него защото се колебая дали е най - добрият избор. Също така мисля и за Samsung S6102 Galaxy Y Duos кажете мненията си. :))

10.   Първо кажи на родителите си, че си решила да си купиш телефон със събраните пари. Аз 1 година събрах после си купих телефон, след време за 2-3 години събрах за лаптоп и в момента ти пиша от него. :D Вземи си телефона, който ти е на сърце! По-добри винаги ще има. Важно е да има гаранция. Поразпитай и за издръжливостта на батерията, че въобще не е приятно да ти пада за 1 ден.
Един приятел има Galaxy S II и доста ми се хвалеше, но нямам особено подробна информация относно нея.
Успех от мен!

12.   №6, след 1-2 години тоя телефон ще е паднал наполовина и авторката за 300 лв. ще си вземе някой от по-скъпите в момента, които също ще са паднали. Целта е да не си профука парите сега, а не заради някаква си лихва. Освен това за 1-2 години може да и дойде друг акъл и изобщо да не си вземе телефон, а нещо друго. ;)
от 5

13.   12 няма да може да вземе някой от скъпите модели сега дори и втора ръка за 300 лева след 2 години. След две години скъпите модели ще са с нано покритие за водоустойчивост и с 50 мегапикселова камера и с 3д видео запис и снимки задължително. Може и очила да имат да си гледаш 3д на тях кой знае с какви дисплеи ще са. И това не е мечта, а тенденцията. След 2 години скъпите модели наистина ще са с това, което ти изброих. Така че се живее сега и не се мисли за след 2 години. Същият съвет би и дал и преди 2 години. Е приеми, че сега сме след 2 години. Надявам се да осъзнаваш колко ти е глупаво мнението.

14.   Към номер 13, съжалявам, че се намесвам, но преди да казваш на когото и да е, че мнението му е глупаво, го прочети внимателно. Номер 12 иска да каже, че след 2 години момичето ще може да вземе на по-евтина цена телефоните, които в момента са по-скъпи. Никой никъде не е споменавал за това какви ще са телефоните след 2 години... Съжалявам, но в случая именно ти, номер 13, показа колко си глупав..

15.   Кажи на родителите ти да бъдат по либерални- не живеем в комунизма... ;) ( не се заяждам, действително е така! )

16.   Най добре за тези пари си купи samsung galaxy pocket аз си зех такъв преди месец и съм много доволен има си wi-fi бултот а камерата е 2 мегапиксела но със висока резолюция на зумваето браузарът е наистина добър бързо зарежда и подържа флаш така може да гледаш клипчета от youtube дори филми от vbox купи си го няма да збъркаш

17.   Може ако, ти харесва модела Iphone да си вземеш такъв втора ръка и то евтино, защото аз видях такъв за 250 лв. Дори ще ти останат 50 лв ако решиш :)

18.   поръчвай без договор от get.bg