Споделена история от Тинейджърски

Да се преместя ли заради него?
Здравейте! Преди да започна да пиша за проблема си, бих желала да кажа, че въпреки че съм на 14 съм преминала през много неща и знам отлично какво значи да обичаш. Едва ли всичко в живота опира до възрастта, нали?
Та.. на 23. 06. 2012. се запознах с едно момче. Бях на почивка при майката на моята починала майка ( пада ми се баба ) за един месец.
С това момче тръгнахме. Можете ли да повярвате колко щастлива бях? ! Той ми показа, че мога да съм усмихната постоянно, да се радвам на малките неща.
Бяхме заедно, но дойде време да се връщам при баща ми, чак на другия край на България. Сбогуването беше наистина много тежко, но той ми каза, че през този ЕДИН МЕСЕЦ се е чувствал добре и това нашето е прекрасен спомен, за който не си заслужава да плача.
Сега с него си пишем по скайп и той ми казва, че ако поддържаме контакт другата година пак ще се съберем, но кое момиче би повярвало, че едно момче цяла година ще го чака??
Имам възможността след навършени 14 години ( навършила съм ги ) да се преместя да живея при баба ми.
Казах му го, но той е уплашен, че ако се преместя и не се получи той ще е виновен. Напълно го разбирам, но желанието ми е голямо.
Да, не си заслужава да се местя само заради едно момче ( той е на 17 ), но като се замисля с баща ми не се спогаждаме и може би това също е причина да замина.
Някакви идеи? :)

Коментари

1.   Ами ти си решаваш, но според мен той е прав. А и ако се преместиш и после нищо не се получи, ще съжеляваш много. Зависи от теб дали си готова да рискуваш. Посъветвай се и с някой друг!

Успех! :)

// Beauty frog //

3.   Увери се, че момчето си заслужава усилието и че той също го иска. Ако си сигурна, че чувствата ти към него са станали достатъчно сериозни само за месец, давай смело напред. Не виждам какво губиш, освен промяната на околната стреда. Увери се, че баща ти и баба ти са окей с това.
- В. А

4.   Мисля,че трябва да отидеш, да опитате и да видите колко време ще издържите.. Да, ти си на 14 и имаш още много да видиш, но щом мислиш, че момчето си заслужава, какво чакаш? Пък и винаги може да се върнеш отново при баща си, той няма да те изгони или върне обратно :) Рискувай, за да спечелиш !

5.   Честно казано, романтичката в мен много иска да ти каже да се втурнеш след любовта и да не поглеждаш назад... но практичната част от мен знае, че това вероятно ще е най-голямата ти грешка.

Всеки човек е различен, може да ти се струва сега, че си адски щастлива и влюбена, но ако се разделите, той няма да е жертвал нищо, а ти ще си жертвала живота, който вече имаш за едно ново начало с него. Може би, ако беше малко по-голяма, щях да ти препоръчам да се съберете.
Тук е момента, в който, четейки това, което ти си написала казвам, че щом смяташ, че на 14 години си преживяла много и си достатъчно зряла, то тогава би следвало да си достатъчно зряла, за да можеш да вземеш решение сама за себе си.

Ако смяташ, че ще можеш да продължиш напред независимо какво ще се случи между вас и това няма да повлияе на теб като личност, пробвай се, ако не си 100% сигурна, по-добре недей. Все още си млада.

И другото, което аз лично мога да те посъветвам, е да разчиташ на себе си и него при вземането на това решение. Не бива да се влияеш от други хора, още по-малко от непознати в интернет (с това не искам да се заяждам, просто изказвам мнение).
-Искренна

6.   Здравей! Ако се преместиш трябва да смениш и училището и цялата среда. Там имаш ли познати с които са общуваш всеки ден? Може да отидеш за 1 година да видиш как ще потръгнат нещата. Ако се объркат винаги може да се върнеш при баща си все пак си непълнолетна няма да те изгони надявам се. Той е по-голям и се опасявам, че може да срещне по пищна мацка и да реши, че си дете. А и щом е реагирал така значи не е сигурен в чувствата си. Като цяло да се преместиш не е лошо нещо ако го искаш ти а не да го правиш само заради него. Нека да дойде той по твоя край. Би ли го направил за теб? Ако той не е готов да го направи защо ти да го правиш за него. Все пак той е по-голям и уж по-мъдър. А и това, че ще си при баба ти не значи, че всичко ще ти е позволено щом ги няма родителите. Ти ако си там баща ти ще ти праща ли пари? Да се местиш заради него не си струва. Ако се местиш заради теб защото ти искаш промяна и трябва да си готова за нея, тогава може.