Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на близките си?
Сигурен съм, че вече има такава тема из сайта, но все пак, аз ще създам нова. Аз съм в гимназия, и съм обратен. Не съм казвал на никой, и мисля, че е очевидно защо. Но вече от доста време, когато говоря с наистина близките ми хора, имам желанието да им кажа. Но не мога. По-ужасяващо нещо няма. Изпитвам огромен ужас от самата идея.

Естествено ще дойде момент, в който ще трябва да бъда напълно честен със себе си, и с близките ми, но не мога да събера смелост. Ако някой може да ми даде някакъв качествен съвет как да споделя с близките ми, ще бъде много благодарен. Още като започнах да пиша темата ми стана ясно, че може да има много омраза по мой адрес. За това нека изясня нещо. Може да съм обратен, но не съм мека китка. Имам точно толкова респект към жените, колкото и всеки нормален мъж. Ако не и повече. Имам се за добър човек и не смятам, че човек трябва да се оценява по корицата, а по същността му. Така че моля, без обиди.

Коментари

1.   Разбирам, че е трудно да споделиш нещо такова с най-близките си хора.
Аз самата имах хомо-сексуални наклонности, но това беше тийн увречение, обаче знам, че ако баща ми разбере... лошо ми се пише! Все пак той е твърдо против всички обратни, мъже и жени.
Но виж, ти сам знаеш, че все някога ще трябва да им го кажеш.

Сподели първо с майка си, после с баща си, в първия момент може да се ядосат или да не повярват, но все някога трябва да приемат, че синът им е различен.
Все пак не си виновен, че си роден такъв и като всеки човек, заслужаваш да бъдеш щастлив, а това няма как да стане, ако не си честен с вашите и със себе си.
Успех!

2.   Аз съм момиче и не знам какво да ти кажа!
Но според мен ако го отлагаш ще става все по-зле!
успокой се и когато мислиш, че си готов-седни говори с тях!
просто не знам какво да ти кажа! успех!

3.   Обратен си и какво? Спокойно, вече не е табу, не си ненормален, не си изрод, всичко е наред. Събираш ги и го казваш директно, защото ако започнеш с цял репертоар ще има да се наплашваш, прекъсваш, отказваш и така цяла вечер. Давай! Кратко и ясно, нормално е, всичко е наред. Не си мека китка и не си виновен за това, че те привличат мъже, а не жени. Така както аз, като жена, не съм виновна , че ме привличат мъже, можеше и жени да ме привличат- не зависи от мен, а от тялото ми. Това е съвета ми- директно. Струва ми се, че ще ти е по-лесно, отколкото да го казваш с цяла реч.
-Мамо, тате, семейство. Искам да ви кажа нещо, много ми е трудно, затова искам да ми повярвате и да знаете, че не се шегувам. Аз съм гей, привличат ме мъже, не съм мека китка, не съм и травестит, просто ме привлича същия пол.
Зу-За

4.   Единствената причина да го отлагам е страхът. Просто, когато говоря с някой наистина близък приятел и ми минава мисълта да споделя, но нещо ме спира. И в крайна сметка си мълча. Иначе благодаря за коментарите. Бих се радвал, ако получа още мнения.

5.   Мен ако питаш, недей да им казваш все още. Гледай си даскалото и приятелите. По-късно като си намериш гадже и работата е сериозна, тогава вече им кажи.

6.   НЕДЕЙ да им казваш докато не си финансово независим понеже не знаеш как ще реагират. Наистина е ужасно и аз минавам по същия път, но не се отчайвай не си сам има много други като теб!

7.   Въобще не е задължително да занимаваш никой с твоя секс, дори този някой да ти е роднина. Защо ти е нужно, нима роднините ти ти съобщават сексуалността си с думите "аз съм хетеро", за да е нужно ти да ги уведомяваш "аз съм хомо". Приемам че всяко съобщаване на сексуалността без да те питат е натрапване. Ако нямаш намерение да правиш секс с тях те няма нужда да знаят, сексът е нещо интимно и не е нужно някой да знае кога и с кого го правиш. Очаквам "да бъда много благодарен" ха ха.

8.   не трябва да се притесняваш от това ти си техен син и те ще те приемат какъвто и да си, пък и в днешно време много хора са като теб, в което няма нищо лошо, в крайна сметка всеки има право на избор нали:)

9.   Koгато бях на 16, в квартала ни дойде ново момче. След време тръгна с най-добрата ми приятелка, а аз със един негов съученик. Въпросния съученик постояно му подхвърляше коментари от типа "педи" и подобни. След две седмици скъсаха, и след около година той движеше само с момичета, и естествено се разкри. Според мен околните първи забелязват тези работи така, че вашите може и вече да го знаят....

10.   Еее, чудо голямо! Гей си и какво от това? Стига с тези драми, страхове не знам си още какво.

11.   А защо е нужно да им казваш? Твоята сексуалност по какъв начин ги засяга сега? Някой ден, когато си намериш приятел и решиш да създадеш връзка, тогава вече може да им кажеш, защото така или иначе ще ви виждат заедно. Но ако им кажеш сега, ще тръгнат да те убеждават, че грешиш, да те запознават с дъщерите на колегите си...

12.   Препоръчвам ти ако в крайна сметка си решил да им казваш, да го кажеш първо на единия от двамата ти родители, който ще го приеме по-лесно. Обикновено това е майката. Някой сега ще кажат, че това е лош съвет, но ако майка ти може да го приеме по-лесно и на теб ще ти е по-добре, защото вече ще си казал на някого и по-късно, когато и тя вече го е приела напълно, ще кажете на баща ти и двамата ще успеете да го убедите, че си такъв - какъвто си. В крайна сметка ти сам си преценяваш кога, по какъв начин и на кого да кажеш. Пожелавам ти успех!

13.   добре де се едно аз да кажа на наще падам си по мъже (аз съм момиче) просто няма защо да им го казваш като си хванеш приятел един ден и им го представиш сами ще разбера в това че си геи няма нищо лошо