Споделена история от Тинейджърски

Как да се отърва от страховете си ?
Здравейте :) Няма да овъртам, момиче съм, на 16. От малка съм много страхлива, но единствено нощем. Сънувам кошмари и се будя с разтуптяно сърце, повече не успявам да заспя. Когато сестра ми я няма спя при мама, всъщност единствено при нея се чувствам добре.

Вечер трудно заспивам, постоянно се психирам, че ще има земетресение, някое чудовище от филмите ме наблюдава или ще дойде, ще ни оберат и т.н.

Най-зле е когато има светкавици и гръмотевици, тогава буквално изтрещявам от ужас дори през деня. Веднъж пък бяхме втора смяна и спря тока в даскало, направо щях да се побъркам от страх.

Имам и други страхове - от влечуги, насекоми, игли и т.н. Ще съм ви благодарна ако ми кажете как да се отърва от тях, не искам да съм бъзла :)

Коментари

1.   Ако искаш да се отървеш от страховете си, трябва да се изправиш срещу тях! Нощта не е по-различна от деня, разликата е че е тъмно! Понякога през деня могат да се случат по-страшни неща, отколкото през нощта. Торбалан не съществува! Няма да те нападат разни чудовища, крадци разбиват апартаменти, обикновено когато няма никой вътре и когато в апартамента има нещо, което си заслужава! По-силно земетресение от 7 по рихтер едва ли може да има! Влечугите и насекомите, повярвай ми, ги е страх 10 пъти повече от тебе!!!
Когато те хване шубето се опитай да мислиш по този начин и ще видиш колко по-лесно ще ти бъде :)

2.   Започни да си лягаш в леглото малко пияна. И проблемите ще свършат

3.   №1 е прав/а - изправи се срещу страховете си - наръгай някое чудовище там! Направи някое влечуго или насекомо на кайма! Удари така с юмрук по масата, че Земетресението направо да си вдигне чукалата... Ядосай се и създай такава гръмотевица, че на Зевс да му изпопадат зъбите! Предизвикай група индо-българи да дойдат у вас да ви оберат, а когато пристигнат ги направи на решето с пушка-помпа, заредена с игли! За капак им спри тока на цялата махала...
Прати майка си и кака си на заточение, и до края на живота си спи сама! Ще станеш по-яка от Никита!

Всъщност - страховете ти не са ли като за 5-годишна?

4.   И какво му е страшното на това да спре тока?
Наистина ми е интересно - можеш ли да ми обясниш?

5.   Моли се на Господ и вярвай че ще ти помогне :)

6.   Ами спри да гледаш страшни филми, не на празно пишат, че не се препоръчва за деца, защото децата вярват в тези неща и не осъзнават, че това са комп. ефекти...

7.   Как да се отървеш от страховете си- пребори ги.

Надали има човек, който не се е психирал поне една вечер от живота си. Всеки си знае, дали е гледал филм на ужасите, или е прочел плашеща статия за извънземни. На мен спря да ми пука след безсънна поредица на базата на определени драматични обрати. Всичко стига до момента, когато трябва да осъзнаеш, че нощта е като деня, но без слънце. Даже скоро време всички лоши неща се случват денем. Някакви олигофрени пребиват пенсионер по сред бял ден, онази престрелка в София не помня кога, улични сбивания и т. н. А за чудовищата- те са сред нас! Няма такива глупости като Дама Пика, кървавата Мери, Торбалан и всичките от редицата, всичко зло сме ние хората. Един родител може да причини много повече злини, отколкото някаква си кървава твар дето била погребана жива (едната теория). Легни си по-рано към 22:00 изключи всякакво осветление и си лежи, докато не заспиш. И това всяка вечер, в един момент ще ти мине.

8.   Не давайте такива глупави съвети.. може например.. ляга си в 10 всичко е загасено.. ии изведнъж започва буря или нещо такова.. ще се оплаши много повече и ще стане и по-зле... отиди на психиатър.. ти не си емоционално затормозена но тамм наистина ще осетиш голямо спокойствие ии всичко ще мине много бързо...