Споделена история от Тинейджърски

Защо Нямам Приятели?
Момиче съм и съм на 14 години. Живота ми е егати скапания!

Никога никой не ме е разбирал, винаги хората около мен са ме използвали, сега ще си кажете "детски историйки", е да може да съм още дете обаче за моите години съм доста пораснала .....или поне така мисля.

Нямам приятели. Винаги всички са ме отбягвали и мразели. Правя се не оптимист, ама не съм от вътре съм от зле по зле. Имам брат със 7 години по голям той има толкова много приятели....... напрекъснато е на вън мн му завиждам, като изляза из града гледам всички са излезли с приятели, а аз съм с мама щото няма с кои друг. Не че имам нещо против нея, напротив радвам се че имам семейство защото и това можеше да нямам, но е друго да излезеш с приятел да си говорите за всичко...просто е по-различно.

Представям си само колко банално ви звучи всичо, обаче просто нямаше на кой да кажа какво мисля, чувствам...и все пак извиняваите че ви занимавам с глупостите ми. До такава степен съм свикнала със това отбягване и мразене към мен, че някой да ме потърси по телефона се разплаквам, и защото просто някой се е сетил за мене...а това за мене значи срашно много.

Това ми беше само единия проблем има още много ама няма да ги редя всичи...само още малко ;]

Другия проблем е че ми има нещо в психиката. Падам се леко сумнабулче, сънувам неща които се сбъдват, и уручасвам хората без да искам :( по-ужасен човек от мене няма и няма да има!!! Понякога се чудя за какво съм съм се родила и защо не взема да се хвърля от някъде и да се свършва...ама и не искам заради нашите...ще си умрат от мъка...

Как ми се иска само всички които ще четат това да са ми приятели..... иначе ще е яко да направят тоя сайт на 2 половини-за запознанства (за такива като мене) и анонимен ама..... едва ли..... заради някаква тъпачка като мене... (извинявайте аз съм леко комплексирана.. даже не леко) Еми това беше... и пак извинявайте че ви занимвам с тъпотийте ми.

Коментари

101-150 от 249

108.   От самотата боли ужасно много, но от лъжата също.
Забеллязала съм, че този който си мислел/а за "най-добър приятел" всъщност не е такъв. Например, когато всички са срещу теб - на него да не му пука..т'ва е, просто истински приятели няма..

109.   Напротив, истински приятели има, за жалост са много малко, а когато ги намериш, трябва да внимаваш да не ги загубиш. А относно темата, хмм, и аз бях във вашето положение преди около 2 години някъде. Сега съм на 16 и нещата започнаха да се развиват добре, намерих приятели, малко, но добри, и знам, че мога да разчитам на тях. Успех на всички!

110.   Вярвайте ми опитах всичко, но не се получи.Не вярвам, че приятелството е невъзможно.Ние хората сме социални същества и имаме нужда да споделяме и да обменяме информация.Да наречеш някого приятел е много силно казано.То просто трябва да бъде подложено на много изпити.Не знам докога ще продължавам така.самотата не ме прави щастлива, но и тя има своите хубави страни.Често в този забързан живот голяма част от хората нямат време да помислят за истински важните неща в живота.Аз имам време, защото нямам приятели.Много е лесно да кажеш на един човек, който няма приятели, че няма за какво да страда и да продължи да се бори, но наистина понякога на човек му писва.Но ако трябваше да се отказваме от всичко, което ни писне, досега никой нямаше да е успял в нищо.човек приема съдбата си, защото не може да я промени.жалко е обаче, че много късно разбираме от какво ни е предпазила съдбата.Приемете го като вид защита, защото понякога най- големите ни приятели, се оказват най- върлите ни врагове.

111.   здравейте всички.
мога да ви кажа че от използвачи е бъкано просто. на 14 години сам момиче и ми писна всички да ме използват по тоя долен начин. до преди няколко дни се предполагаше че имам 2 приятелки. те постоянно правеха некви базици ама тва не сам го очаквала. както си говореха и изведнъж се изпуснаха че са ми правили фалшив скайп и от него са писали от мое име на много момчета в града и сега кат изляза много мои познати и врастници ме гледат странно. писали са дори на момчето което харесвам. винаги сам им помагала с каквото мога а онзи ден когатоси езпяха всичко разбрах че са долни използвачи. торпях какво ли не но вече не мога. и след като прочетох това което сте писали разбирам че като моя случай има много.

112.   здравейте на всички.
аз също си падам малко странна птица. когато използвачите
(моите приятели) ми направят мръсно аз вместо като нормален човек да се оправям с проблемите си веднага взимам лист хартия и почвам съвсем несъзнателно да пиша каквото ми падне и след като го приключа и прочета то винаги се оказва в рима и е точно това което показва как се чувствам. също сънувам и неща които са се случили но все още почти никой не знае за тях или неща които ще се случат. може би ще си кажете че сам пълно психо но всъщтност не е така. ако някой иска да се свърже с мен може да ме открие на скайп sweety_eu. а относно приятелите. ем да го духат. извинявам се за израза но просто до гуша ми е дошло от псевдо приятели - използвачи.

113.   аз сам съштия утре имам рожден ден а няма с кого да празнувам почти всички от нашто семеиство ми се карат да си намеря приятели но как ? то не е така лесно цял ден няма какво да правя много ми е скучно ;(

114.   Честит рожден ден на 113 и ти пожелавам яко на този свят има истински приятели да ги срещнеш от 111

115.   Моят проблем е като на всички тука че и аз нямам много приятели и да имам поне двама или трима или ще се подиграват с мене или няма да са ми добри приятели и ще ме заебат. На 15 год. сам и не знам какво ми има противен ли сам не мисля но пак не мога да разбера защто все ме отбягват. В училище мислех че имам трима приятели и постоянно се шегувахме един с друг но в един момент всички те почнаха да ме псуват да ме удрят и разни такива а на мен като ми се направи нещо такова и ми става някво гадно. Имам един братовчед които е по отворен от мен и си има много приятели и познава много хора, ако изляза некаде с него почва да ме псува и да се ебава с мен а на мен не ми харесва това не ми харесва да ме унижават пред всички, но както и да е да не ви занимавам повече.

116.   е дай си скайпа че и аз си търся гадже

117.   Виждам, че повечето от вас са на около 15 - 16 години . Едно, ще ви кажа-тепърва животът е пред вас. Дори да не сте намерили приятели в даскало, в университета или академията-ще намерите. Не губете надежда , защото човек без надеждата е загубен. Замислете се за мечтите си борете се за тях. Това е моя съвет към всички , които малко или много са се отчаяли, че нямат приятели (или ако имат са недооценени) . Който желае да ми пише , ще си дам скайпа. Според мен по-големите трябва да нахъсват по-малките :)) . Горе главата :)

118.   Не им давай напразни надежди, аз в университета не намерих свестни тук никой не ме заговаря, а аз като ги заговоря ме гледат странно.

119.   Надеждите не са напразни ! Не знам къде си следвал/а или или дали още следваш. Искам да ти кажа,че хора с общи интереси се намират . Това,че се попада на хора, които те гелдат на криво когато ги заговориш е отделен въпрос. Няма да седна да пиша това, което съм написала по-горе ако не е така . :)

120.   Хора, като гледам повечето сте тийнейджъри или тепъва навършвате двайсеттака. Няма да ви казвам "спокойно всичко ще се оправи", "тези хора не ви заслужават", "все от някъде ще се появи добрият приятел" - защото това са заблуди и те няма да станат реалност, целта им е единствено да ви поуспокоят и да ви вдъхнат надежда - ефекта обаче е просто поредната илюзия за вас! Липсата на приятели е проблем. След като нямате приятели, значи имате проблем! А щом има проблем то трябва да има и решение, нали така?! Но решението не се крие в измислянето на заблуда - ако чакате най-добрият ви приятел да почука на вратата ви - грешите това няма да стане! Първо си задайте въпроса защо нямам приятели и ще разберете, че отговора не е еднозначен. Тук прочетох коментари и в двете крайности - от хора винящи за това единствено себе си, до хора винящи за всичко околните. Е бъкате - истината е някъде по средата. Лошото е че на тези години хората или по-точно децата, защото вие сте още деца дори и да отричате, могат да бъдат много лоши. На тази възраст си мислят, че са големи и всичко е позволено и търсят начин да се докажат като нещо "по-" от другите. А най-лесният начин да се покажеш по-така е да унижиш или направиш кофти номер на някого публично. За да си решите проблема първо се опитайте да погледнете себе си отстрани, знам че е трудно, но като за начало първо трябва да се огледате в себе си - дали всъщност причината не се крие някъде във вас самите! Това е обаче най-трудният момент - да се погледнеш реално и безпристрастно. Ако откриете някаква черта в поведението си която не ви харесва - корегирайте я! След това обърнете внимание на целевата група от хора, която се стремите да направите свой приятели и преценете дали наистина си заслужава, дали наистина искате тези хора да са ви приятели! И на трето място но не трето по важност - не забравяйте да бъдете себе си, винаги и във всяка една ситуация! Не се опитвате да подражавате на определен модел на поведение - бъдете себе си, дори и с цената да понесете загуби - целта е да останат около вас хора, които наистина ви харесват заради самите вас! И накрая не забравяйте, че приятелството е като едно цвете - както цветето веднъж посято изисква грижа след това иначе умира, то така е и с прияталството, ако не полагате грижи за него то ще умре!

Желая ви да имате малко приятели и много познати - защото в живота за жалост е така!
Лек ден и успех с преодоляването на проблема!

121.   няма страшно аз винаги съм се опитвал да си намеря приятели но винаги ме зарязват а аз нямам никакви лоши намарения и те почват да ме използват а после и да ме обиждат и аз не знам защо

123.   Същия проблем! На 13 съм, сменила съм 4 училища, все по различни причини азвод на родители; едното от училищата беше начално и искаш- не искаш трябва да се преместиш в друго у-ще; преместване в друг град. В 1-вото - още деца, детски му работи, разбирахме се по-вече от добре. В него училище имам приятели с които се срещам и до днес( не са много, но ги има). В 2-рото в началото имаше проблем с момичетата(от както се помня винаги съм искала да докажа, че ме бива в у-ще и затова винаги съм била отличничката на класа), та проблема беше, че ми завиждаха, отбягваха ме, говориха зад гърба ми. Реших да ги попитам защо се държат така с мен, разяснихме ситуацията(каква ти ситуация само в 3-ти клас :д) и станахме неразделни приятелки, така до края на 4-ти клас и се наложи пак да се местя в 3-то у-ще! Тогава дойде истинския Ад! С момчетата никога съм нямала проблеми, може би защото са по-разбрани ;), но с момичетата....бяха групичка от 6 момичета, подиграваха ми се, отбягваха, говореха зад гърба ми.....Тогава се премести още едно момиче - нея също обиждаха, отбягваха и т.н. Ето че си намерих приятел....и с обидите, клеветите да средата на 6-ти клас. Тогава се преместих в друг град. Беше ми писнало от заяждания, обиди и т.н. В новото училище всичко беше толкова розово и хубаво! Бях от най-после от групичка на момичета! Давах им да преписват домашни, тестове по време на час,а в замяна излизахме заедно, закачахме се и т.н. Станахаме 7-ми клас - в началото всичко беше ОК, но около вече 2 седмици само ме отбягват. Чудех се защо - не им бях дала да препишат едно съчинение....Тогава се сринах - цялото приятелство се е държало на това че им давам да преписват! Спряха да ми викат на галено, викаха ми така само когато искаха нещо. Една от момичетата ме е махнала от приятелите си в ФБ о скай.....и това само защото не съм им дала да препишат! Отбягват ме и т.н.
Дотук разказвах само за момичетата. Момчетата обаче винаги си били прями, честни, винаги съм се била разбирала с тях т.е. момчетата са много по-добри приятели от момичетата!
Едно приятелство зависи и от двете страни! Ако не излизаш, не бъдеш по-общителен няма как да си намериш приятели. Намериш ли си(или те намерят) приятели, тогава зависи и от теб и от приятеля ти! Има много лицемери в този живот, малко са добрите, истински приятели. Истинските ми приятели се броят на едната ми ръка, другите са само познати, по-вечето от които са лицемери. Няма как да си намериш приятели, ако седиш пред компа или не разговаряш! За да имам истиските си приятели съм преминала през много трудности, през много разговори, през много караници. НЕ бъди срамежлива, търси приятелите! Все пак, който търси, намира ;)

124.   Подтискане на емоциите !!! Това е!!!

125.   И аз съм така хора. :( Нямам обяснение как се получава, но факт! Радвам се,че има млади, неозлобени и приятелски настроени хора..мислех,че не съществуват такива.

126.   Номер 124 наистина си прав, много рядко хората се отпускат

127.   И аз съм така. Момче на 16 години сменил съм 6 училища до момента. Тренирам футбол, баскетбол, ходя на плуване и на фитнес(потдържам си тялото), уча много - отдавна съм приел факта че нямам истински приятели защото просто не мога да намеря хора като мене които търсят истински приятели а вместо това хора които ти приказват зад гърба и те обиждат когато сте в компания а ако сте само двамата е самото добро. Приятели не, но пък ще имам пари.

128.   Искам да ви кажа че аз също нямам приятели и съм абсолютно същата като теб само където не урочасвам хората дори им помагам.
Късмет!

129.   Имам същия проблем.Е добре де имам приятелки но не истински.

Три са. Последния път когато се скарахме стана така: Имахме 7 часа. След 6 дната каза на другите:-Ще направим ли нещото след 7-ми час?Другите се съгласиха.Попитах кое, но те не ми казаха.Аз се ядосах много.Както казват те избухнах.Ако вие бяхте на мое място също щяхте да"избухнете", Защото те постоянно крият неща и се хилят зад гърба ми.Напримир има една циганка която плюе всички и никой не приятел с нея.Едната от "приятелките ми"й изпрати една песен а на мен нищо не иска да изпрати има много готини карртинки и не иска да ми изпрати нио една.Значи може да изпрати на циганката но не и на приятелката си!

130.   Номер 129 това за мен не са приятелки! и моя случаи беше сащия преди години, Много е обидно... ако искаш остави скаип :)

131.   Имам същия проблем аз съм момче на 19 години и нямам никакви приятели (имах един но той май не е истински приятел). Никой от бивсшите ми съоченици не ме е уважавал и ценял толкова много само саме обиждали :( и наранявали :( психически :( защото имах един ужасен прякор. Този един приятел който уж мие приятел и той ме избягваше . Не говореше с мене. Секи път го питах да ли иска да ходим да играем билярт или да правим нещо друго той се оправдаваше че е имал работа. И на края като завърших училище след бала въобще не ми звънна да ме пита как съм какво правя направо се едно ми тегли майната голям използвач излезна уш сме съоченици и приятели но като приключих с училището се държи така се едно не се познаваме вече. Един път му звъннах да го питам кака е каво стана с него той нещо мрънкаше и после ми затвори.

Толкова мие гадно че нямам приятели срамежлив съм нямам гадже имам ниско самочуствие защото много само обиждали и са се подигравали зареди един шибан прякор който някой ми измили. Многа мие трудно да си намеря приятели просто не съм толкова общителен или ме страх как ще регира ако говоря с непознат. Иначе съм хубав даже самиго казвали, но просто характера сигорно трябва да си промена. С майками се разбирам с малкото ми братче също много си го обичам, но баща ми е такъв боклук просто ме срам да го нарека баща постоянно мрънка, обижда особенно като се напие. Толкова негативен човек винаги ми разваля настроеннието многа често ме е изкарвал извън нерви , той е един такъв се нацупен сигорно защото седя само в нас или просто си е такъв. Но аз искам да излизам много но няма с кой всъщност понякой път излизам с братовчетками навън защото просто няма с кой. Сигорно проблема е в мен много пъти съм си мислел защо все на добрите се случва нещастие защо се ние скромните и стенителни все ни отбягват и мразят мислел съм си да се самоубивам но няма полза от това. Животът е прекалено ценен всеки има място на тази земя. Братовчетка ми има много приятелки завиждам и за това. След някалко дни имам Р.Д и ставам на 20 но вместо да се радвам а се натажавам :( защото ще стоя с родителите си нямам нищо пртив тях но искам да празнувам рожденният си ден с приятели. Но гледам да не се отчайвам като мисля положително се чуствам по-добре. Като прочетох коментарите много ми олекна защо незнаех че има други като мен.
Сега се опитвам да се променя да изградя самоуважение и самочуствие.

Стигнах до извода че за да те уважат другите трябва да уважаваш себеси,трява да се обичаме и да се ценим и да не си мислим че другите са по висши от нас . Нямам намерение да се отказвам и да се самоубивам. Ще живея напред и няма да се предавам.

132.   не си отчаивай не си само ти!

133.   оо аз сам сащо като тебе не си само ти.....аз сам на 10 и сам тотално разоцарована от себе си....в класа ми са разделени на две групицки-фукли и момцета.сори не си намирам буквата и затова пиша със ц.аз сам много общителна и затоба мама се цуди на какви неща да ме записва за да мога да сасдавам приятелства,тя жената вижда це нямам бъдеще със тези от моя клас.....ето аз ходя на английски Фарос със 4-ти клас(аз сам 3-ти)и децата ми казват,це моята приятелка ме изиграва,защото сам говорела много...не,аз не говоря много просто си говоря малко жисокицко но какво от това....тя знае це сам малко наивницка и ме лаже със най- прости неща-например це има коза на центара на русе(аз сам от там)и други такива......адни ме някаде ако играеш рунескапе адни ме аз сам сам хероман(играя с профила на братовцед си).споко не се отцаиваи ние с тебе се оказахме от един дол дренки:).ако искаш адни ме във феисбука или скайпа.фейсбука ми е елитца теодоропулу и скайпа ми е елиа-2001.адни ме самотна сам и по цял ден сам вкашти.

134.   Здр и аз си търся приятели да са от варна между 17-19 год.
Оставяйте скайп. Да ми пишат само добри,свестни и интелигентни. :)

136.   Аз имам същия проблем ... нямам истински приятели .. имам няколко,които мога да нарека просто приятелки,но се виждаме само в училище :( Тъжно ми е , че никой не ме кани да излезем,че никой не се сеща за мен,но това е - трябва да го преодолеем .. Има много такива хора, а аз си мислех че вече не съществуват!

137.   Здр № 20 Велислав искам да станем приятели аз съм момиче на 17 от шумен и съм също християнка ето скайп snow_princess12. Ще се радвам да си говорим за Бог и по най-различни теми. :)

138.   И аз съм така!Смисъл имам приятели, но не са истински.Имам истинска фр, но тя не е от моя град и ми е гадно.В у-ще междучасията съм си самичка щото ме мразят и ми завиждат ;xx
опитай да бъдеш по-общителна и забавна..не знам какво трабва да направиш точно..просто продходящите хора ще се появат някога

139.   Аз съм много срамежлива, това ми го каза и учителката. Непрекъснато си задавам въпроса -Защо не мога да говоря като другите си приятелки. Те винаги имат какво да кажат, а аз все си мълча като пън. Това беше в училище сега съм на 20 и пак нямам приятели. Съвет -ходи на дискотека, запиши се на танци, пеене, на някакво хоби и ще откриеш нови приятели.

140.   И аз нямам вече приятели имах една най-добра но се скарахме и от там нататък живота ми е просто една пропаст направо искам да умра имам 2 приятелки но не са ми бфф минала година с тях бяхме неразделни а сега само в някое междучасие съм с тях те си излизат двете а мен никой не ме вика отвратително е винаги съм била добра с другите .Имам и аз една мн добра фр. но нея я виждам само събота и неделя тъй като не е Пловдив на 14 съм

141.   Аз, мисля че все ще се оправиш и аз съм като тебе

142.   Оффф стига викайте всички и аз съм като теб (маи не сте) Предложете приятелство наи накрая! ! !

143.   Аз съм на 14 години и съм пълна противоположност на това което си написала моят съвет е просто когато видиш някого и на вън и в училището просто се опитай да зарържеш някакъв разгово аз смених 3 училища и във всичките от тях имах приятели просто отивах и заговарях някого!

144.   Това все едно съм го писала аз

145.   Преди и аз бях така... Нямах приятели в старото училище и имах чувството, че всички са срещу мен и непрекъснато говорят зад гърба ми. На всеки, на който се бях доверила за нещо, ме разнасяше на всички. Но с края на 7 клас и със смяната на училището/отиването в гимназия/ животът ми се промени и срещнах хора, които са като мои сродни души. 6 момичета точно като сестри сме- с едни и същи проблеми, с еднакви страсти и влечения и на всичкото отгоре с идентични представи за идеалният партньор.. Влюбваме се в едно и също момче, но никога не слагаме край на приятелствто си и когато някоя от нас го спечели, ние се радваме за нея, макар и малко да страдаме за себе си.
Бъдете сигурни, че много скоро ще намерите вашата среда и в нея ще сте безкрайно щастливи. Повярвайте, не искам да има почивен ден от училище, защото не мога без приятелите и съучениците ми. И вие ще сте така в някой скорошен ден. Бъдете себе си и ще намерите готина тайфа!

Sunshine

146.   Чуствам се като теб. И още не съм си намерила сродна душичка. Гадно е знам какво е чуството. И аз имам брат който е по голям от мен и все излиза на вън. МН ми е гадно...

147.   Нищо ти няма! Не ти трябват много" приятели" , а малко но истински. Не си внушавай че уручасваш хората и тн. няма такива неща това са просто съвпадения. Защо не отидеш на дискотека с брат си? Хем ще се позабавляваш и отпуснеш хем туку виш си намерила и хора с твоите итереси.

148.   Здравейте! Аз съм момче на 15 от Пазарджик и също нямам много добри приятели. ако някой иска да се запознаем, може да ми пише на скайп

149.   Здравиейте! ! ! Аз съм на 18 от град близо до Пловдив (уча в Пловдив), прочетох всички коментари и разбрах колко други хора имат проблеми подобни на моя. За първи път пиша в такъв вид форуми, но тази сутрин се събудих мисълта" защо аджеба нямам хора, на които да споделя чувставата си" и реших да пиша в нета и видях този форум. Попринцип имам много познати, но с повечето няма какво да си кажа, имам няколко човека, с които се забавляваме заедно, помагаме си в училище, но всички са или от Пловдив или от другаде, просто от там от където съм почти всички са груби, завистливи и лоши хора, преживял съм доста лоши неща през живота си и съм си създал свой собствен свят така да се каже. Понякога отбягвам всички искам да се скрия и да плача, да мечтая, крия проблемите си и чувствата си. НО преди няколко месеца може би за малко успях да се чувствам щастлив(майка ми се излекува тежък от рак) и си казах, че трябва да живея за момента да се радвам на живота и... се влюбих в истински ангел! ! ! Но тогава пак започнах да се натъжавам, защото проговори пак чувстовото ми за малоценност и започнах да страня пак от всички, но днес някак си се чувстам готов да направи крачка напред да споделя всичко и просто да продължа, да опитам да бъда по-добър човек, да бъда щастлив... извинявам се ако има нещо от писанията ми, което да дразни някой или ддз.
ПС:Ако някой има нужда от човек, който да го изслуша бих го чул с удоволствие, въпреки че в момента съм много зает (матури, държавни изпити :D) някой път трябва да посетя сбирката в симеоновата градина. Пожелавам на всички да срещнат спътници в живота, да обичат и да чувстват, че са обичани! ! !
Чао! ! !

153.   Аз имам приятели, но не знам дали това е точната дума. По точно да се каже, е че са хора с които се развличам. И какво от това, че има с кой да излезнеш. Това не ме прави щастлива, даже обратното. Всичките те говорят за мен, понякота ме отбягват, но вече не ми пука имам чувството, че съм се превърнала в робот. Имам и гадже, което НЕ обичам. И бих дала всичко за да остана сама като вас, за да мога да открия какъв човек съм...

155.   Съжелявам, че сега прочетох написаното от теб. Ти си сигурно вече пораснала и, мже би, преодоляла проблема.
Нямаш приятели, защото си умна и различна а това не се харесва много. Опитай се да не завиждаш на брат си, а да
се оставиш вътрешния ти глас да те води. Ако ти се пее -пей. Ако ти се тича-тичай. Престани да си мислиш как ще изглеждаш в очите на другите. Когато искаш приятелство-създай си го съма започни ти първа-не чакай някой да те покани. Не очаквай от хората да отценят каква си изведнъж опитай с самоирония вицове-ако щещ луди и щури изпълнения ти си млада и това ти се полага. Опитай и ще се получи! Аз го направих и има резултат впиши се в златната среда не гледай да изпъкваш и качествените хора ще те намерят. Това е проблемът!

156.   решение на проблема-хванете си гаджета

157.   защо всички пишите (и аз нямам приятели и аз съм така все едно описваш мен) що не вземете да напишете как и къде можем да си намерим приятели а не да описвате същите ситуации

158.   ако искаш добър приятел на които можеш да споделиш всичко
пиши ми

159.   А ще си дадеш ли скайп или имейл? :Р

160.   Здравейте хора! Аз съм момиче на 16. Прочетох до 17 коментар! Честно аз имам не много приятели, но достатъчно и достатъчно познати, но се чувствам самотна. Гадже нямам... приятелите не винаги са достатъчни! Искам да имам човек до себе си, но явно не мога, поне за сега. Искам да имам още и още приятели, искам да помагам на хората - ето моя мейл mu6itoto@abv. bg, а по натам и скайп може! Пишете да оправим проблема. Вдъхновена съм, може пък наистина да помогна :)

161.   Здрасти аз съм една 25 годишна какичка попаднала тук случайно. Реших да пиша защото много добре знам как се чувстваш. Ще срещаш много хора в този живот и за много от тях ще мислиш че са ти истински приятели, а после ще изчезват 1 по 1 все едно никога не ги е имало и ще се появяват много други. Аз приемам живота като надбягване, в което се опитваш да изпревариш времето и обстоятелствата, а хората около които минаваш често остават зад гърба ти. Това, кото ще напиша съм го казвала хиляди пъти на сестра си сега го пиша и на теб. Остани вярна на себе си защото приятели в смисъла, в които ги приемаш няма никъде по земята. Остани вярна на интересите си защото и другите правят същото. Когато си търсиш приятели гледай да са хора с еднакви или подобни интереси на твоите. Винаги бъди любезна с тях, но никога не споделяй интимни и лични подробности от живота си, защото идва момент, в който именно интересите се приплитат. Научи се да се присмиваш на тъпаците и тъпотийте от ежедневието вместо да мислиш за самоубийство. Забавлявай се искрено на чуждата тъпанарщина, но го прави тайно. Ще ти кажа и още една грозна истина за приятелството а тя е, че тинейджърите са толкова присметливи, че са способни да са приятели само на онези дето плащат пиенето или цигарите. Да това е истината повечето ти връстници те гледат как си облечена, какъв телефон имаш, кои са родителите ти, дали пушиш, дали пиеш и още работи които няма да пиша понеже не искам да развращавам читателите тук. Опитай се да направиш общуването си с децата в училище по-лесно за да оцелееш някак си в гимназията. Прави компромиси усмихвай се повече и се старай да не влизаш в спорове с никой от тях. Никак не е полезно да се ежиш и то когато си малък рибок. Дам тъпанарите вървят на стада, в които само една овца мисли за всичките. Опитай се да промениш каквото можеш от себе си защото останалите хора няма да можеш да промениш. Не си купувай цигари и пиене а по-добре някоя нова дрешка и малко грим(вдигат самочувствието). Излез по магазините и позяпай независимо дали имаш пари да си купиш нещо или не. Изяш един шоколад и гледай интересен филм. Прочети някое хубаво женско списание (ще ти хареса повече от разговор с приятелка). Научи се да се забавляваш сама в скучното ежедневие. Вкарай малко ред в гардероба и бележника си. Бъди доволна от себе си и върви смело напред. Запиши се на езикови курсове. Чети философски книги и класика. Научи повече за етикета в това общество, както и за куртоазията(последната е цяло изкуство и е хубаво да я овладееш). Хората ще идват и ще си отиват. Опитай се да не се привързваш към приятелите си защото много има да патиш иначе. Ако направиш поне половината от нещата които ти написах скоро ще си имаш приятели, но бъди взискателна към тях, понеже те са единственото в този живот, което можеш самда си избереш. Е късмет миличка и стига си мрънкала повече какво голямо нищо си защото не е така. Някой ден ще се чудиш за кого от всичките си приятели имаш време и ще си измисляш оправдания защо нямаш време да им вдигнеш тела или да ги потърсиш. Нещата в живота бързо се изменят. Ако искаш голяма промяна започни първо от себе си.

162.   161 не съм авторката, но ми беше много полезно това, което си написала:)

163.   Първи вариант за вас: Прочетете Twilight и преоткрийте живота си!!! :Д:Д:Д
Втори вариант: Направете си FAILbook профил и там ще имате милиарди приятели.
Трети вариант: Изтеглете си World of Warcraft. Това ще промени живота ви!
Четвърти вариант: ВЗЕМЕТЕ СЕ НАСЕРИОЗНО И ИЗЛЕЗТЕ НАВЪН! Там може и да намерите някой крив, почти колкото вас, който да разбира и да се кефи на вашата кривота. Тя може да се окаже уникална, така като гледам какво пишете..

101-150 от 249