Споделена история от Тинейджърски

Изобщо да не се интересувам от това
Здравейте. Аз сам момиче на 13 и ще бъда 7 клас. Потърсих помощ в този сайт защото четох други истории и там давате съвети. Значи във училище съм със отличен успех, не съм затворен човек напротив много сам общителна и често излизам с приятелки. Но когато излезем навън например говорим само за секс. Аз знам за секса от книгите за половото съзряване но не се интересувам колкото тях. Иначе дошъл ми е цикъла не е като да не сам се развила но просто секса на ме влече. Не ме влече и да гледам секс клипове докато приятелките ми имам чувството, че го правят постоянно. Иначе съм се влюбвала един път но нищо повече! Нито гаджета сме били нито нищо. И незнам това нормално ли е? Изобщо да не се интересувам от това??? Дайте ми съвет!

Коментари

1.   Нормално е. Просто хормоните все още не са те ударили. :Д Не знам какъв съвет да ти дам. Твоето си е напълно нормално, на 13 си и си дете, а децата не трябва да мислят за секс.

2.   Това, че имаш цикъл нищо не означава. Някои момичета по-късно съзряват. С времето ще започнеш да се възбуждаш и сама ще опознаеш тялото си. Ще започнеш да се възбуждаш и сама ще отриеш начините да си доставиш удоволствие, без да си го прочела в някоя книга :). Няма да се притесняваш да говориш за секс, дори ще искаш да го направиш, защото ще имаш нужна от него. Всичко с времето си, както се казва :).

3.   Нормално е на тази възраст все още да нямаш желание за секс. Това, че приятелките ти говорят, че гледат порно, не значи задължително, че им доставя удоволствие... Може би изобщо не го и правят, а просто искат да са интересни. Когато станеш малко по-голяма и откриеш точния човек ще се влюбиш и ще изпитваш сексуално влечение към него. Просто не му е дошло още времето. Имай търпение.

Поздрави, DaRa

4.   Приятелките ти са тръгнали да курволясват от малки. Остави ги! Не бъде като тях! Гледай си образованието засега, пък другото само ще си дойде, когато настъпи момента. Аз на 13 никога не съм си и помисляла за секс, но днешното поколение е тотален провал. Днешните деца нямат детство. Станат ли на 12/13 започват да подражават на чалга певиците, да слагат 1 тон грим, да ходят на дискотеки, да пушат, да се дрогират, да се напиват и да спат с момчета, което говори за липса на родителски контрол и възпитание. Не тръгвай по този път! Бъди умно момиче!
Сексът на ранна възраст води към провал. Децата не бива да правят секс!

5.   Напълно нормално е и даже е доста добре. В днешно време още на 12-13 години, повечето тийнейджъри и дори момичетата повече, се интересуват от секс, а тъй като те съзряват по-бързо от момчетата, започват полов живот на по-ранна възраст, а това не е добре по много причини, но както и да е.
Изобщо не е лошо, че не те влече, хубаво е, че си запозната и не се вманиачаваш по порното, нито пък искаш да го направиш още сега, само защото всички други го правят, или понеже някой има "сладка прическа и се усмихва като ангелче"!
Не се притеснявай, гледай си учението и забавлението, животът е пред теб, имаш време за всичко, нито си задръстена, нито смешна! Тъкмо обратното, момичетата, които са по-незаинтересовани от секса, са по-интересни за другите!
Аз съм почти на 17 и още не съм правила секс, въпреки, че знам всичко и ме влече, няма да крия, но просто не съм намерила човека.
Имаш много път да извървиш и да харесаш и намразиш много неща, числото 13 за възраст е преходно, особено за момичетата. Не се притеснявай, всичко е наред!

6.   Да, нормално е и е хубаво даже.

7.   Не е нормално деца да правят секс и да мислят за секс.

8.   Абсолютно нормално. Няма от какво да се тревожиш. А това че на някои хора около теб само секс им е в главите, говори по-скоро лошо за тях...
Дерзай!

9.   Естествено, че е нормално. Не е нормално да мислиш за секс на 13 години. Та вие сте деца!! Играйте си на жоманка и на ластик. Какъв ти секс. пффф

10.   Естествено, че е нормално да не мислиш за секс.. на 13 си все пак... по-ненормално е, че връстничките ти мислят за секс... радвай се, че си различна и си изживей детството, защото няма да се върне :))

11.   Не мисли за това и аз съм така, но на 12 ,не че ме карат да гледам такива клипове, но и аз не се интересувам много гледай си приятели :)