Споделена история от Тинейджърски

Подарък чаша ?!?!
На 17 съм и си имам приятел от 2 години. Всичко е супер, обаче той е бедничък и не може да ми купува скъпи подаръци са рождени дни, но аз пак го обичам.
Добре, обаче преди два месеца почна нова работа и печели доста добре. Каза че ги спестява да ми подари хубав подарък за годишнината, очаквах някакво бижу или дреха, а получих... най-обикновена чаша!
Казах му, че ми харесва, но ми стана тъпо, че печели пари, а сякаш не знае какво харесвам...
Как мислите вие?

Коментари

1.   Еми според мен е свикнал да не дава много пари за подаръци и не е въпросът, че не знае - жените винаги харесваме бижу, парфюм, дреха, ваучер за нещо примерно маникюр или дори книга. Въпросът е обаче, че струва повече пари, а свикнал ли си да се стискаш трудно се отвиква. Той поне веднъж плати ли сметката ти за кафето?

Имам подобен пример с добър приятел. Нямаше пари докато учихме и излизаме заедно като приятели - на мен ми се даяждаше сладолед (тогава бяха 50ст във фунийка) или дюнер (имаше 2 малки за 1лв) и ми беше тъпо като знам, че и той иска да не му взема. Наистина се познаваме от детската градина и за такива неща от по 50ст и 1лв дет съм ги плащала имам доста примери - и то едно по едно се натрупват. Сега аз следвам и не работя - не е като да нямам пари - но е факт, че той взима заплата над 1000лв и е без семейство - купува си разни глезотии (телефони над 1000лв, необмислени разходи за дрехи и т.н.) и един път като сме излязли на кафе не е било той да предложи да плати сметката. Даже веднъж нямаше дребни, та аз платих цялата и следващия път не е било той да предложи - да отбележа, че сметката ми не е повече от 2 до 4-5лв в зависимост от това дали пия една или две коли.

Приятелката му му намекна, че иска за св. валентин парфюм за 60лв -60лв му се струвало много за пърфюм и не й го купи - дето все пак правиш за рожден ден, коледа и св. валентин подарък на половинката - тя няма имен ден. Еми тъпо постъпва и на мен ми е тъпо, но като от малък е свикнал за такива неща да не дава пари, няма да се научи да дава. Аз лично не бих могла да излизам с такъв човек.

Дай му малко време и виж дали и за следващия празник ще постъпи така - даже не спрямо теб, а виж какво ще купи на най-добрия си приятел или на майка си за рожден ден. Това също е доста показателно за личността му. Ако пак се държи така, по-добре го оставяй - такъв човек веднъж да ти даде 20лв и ще го помни винаги, а все ще забравя ти колко си му дала.
Ана

2.   Че си меркантилна... Ти си с него, защото се обичате или защото искаш подаръци? Като не ти харесва си намери някой богат чичка да ти купува парцалки. Важен е жеста, може да събира пари за нещо важно, да иска да помогне на родителите си и т.н. Може ли да си толкова алчна и нагла. Това, че е почнал работа не значи че цялата му заплата трябва да иде за теб. А ти правиш ли му подаръци изобщо? Гаджето е да си прекарваш готино с него, а не да го ползваш за касичка. Гади ми се от момичета с мислене като твоето.

3.   Мисля, че трябва да те полеят със студена вода.
Хайде стига сега, момчето може още да не е събрало парите, може пък да е размислило или просто чашата да му се е сторила подходяща. Какво? Той да не е банка!? Дори не е длъжен да ти купува подарък, камо ли скъп. Ей заради такива изказвания, като твоето, жените все излизаме алчни същества търсещи само парите в мъжете.

4.   Подаръка наистина е много глупав. Не е нужно да дава много пари, въпроса е да е нещо оригинално, а чашата все едно я подарява на майка си или на баба си. Дори само едно обикновено цвете да беше взел щеше да е по-добре.

5.   Изхарчил ги е за нещо или е скръндза. Каква е тази чаша? Може да символизира нещо, знам ли?

6.   Зарежи го!

7.   Аз мисля че и чаша ти е много.

8.   Чаша е класически подарък, аз имам поне 6-7 такива подарени. За годишнина е малко тъпо наистина, на мен са ми ги подарявали по-скоро приятели като се върнат от някъде на почивка. Но в крайна сметка какво значение има подаръка, ако сте щастливи заедно? Ние години наред не сме си подарявали нищо за годишнината, от 1-2 години насам започнахме пак, но преди това имаше период на суша. И то не поради липса на пари, а защото никой не можеше да измисли свестен подарък.

Ти сигурна ли си, че си с тоя човек заради него или заради подаръците? Не мисля, че трябва да ти е толкова голям проблем ако си щастлива с него. А и запитай се ти какво си му подарила за тия 2 години? Не знам дали ти/вашите имат пари, но както виждаш ако искаш да подариш нещо не е въпрос на пари, а на желание.

9.   Ти и чаша не заслужаваш

10.   СПРИ ДА БЪДЕШ АЛЧНА КУЧКА не всичко е подаръци каде изчезнаха момичетата които не се интерсуват от всичко засрами се нищо срамно няма да си беден в днешната ни странна ...

11.   Значи това сега е тъпо.... какво да ти кажа ба и аз колко разбирам на 14 г съм ако найстина го обичаш просто го преглъдни, пък ако искаш може да му ходиш на работата да не би да ти е изневерил той много ли те обича?

Знам мога и да не помогна но да се надявам че съм била полезна..

Ели

12.   Не издребнявай важен е жестът, а не колко струва и какво е!!!

13.   Прочети "той постоянно си дава парите за мен" и се пръсни от завист.. някои хора наистина оценяват това, което имат, а ти си алчна кафла, използваща гаджетата си заради подаръците

14.   Не е важно какъв е подаръка, а важен жеста. Радвай се, че все пак ти е подарил нещо.

15.   Може все още да не е събрало достатъчни пари и просто, за да ти направи жест ти подарява чаша.

16.   Знаеш ли с приятеля ми сме заедно от 5 години, и никога не го е бивало да избира подарък, за 1 годишнината ми подари яке да ми топлело през зимата, на майка си за юбилея комплкт тигани -но на мен не ми пука аз обичам него не подаръците му

17.   Авторката : Благодаря на Ана и на всички въобще, които коментираха. Ще ви кажа няколко неща.
Никога не съм искала нищо скъпо или лъскаво от него, никога не ми е било неприятно, че той няма пари, понеже сме заедно заради чувствата и не ми трябват предмети, за да знам, че се обичаме, аз съм му подарявала много неща от сърце, знам, че е важен жестът, никога не съм му се сърдила за това, защо мислите, че ще съм с него?
Просто ми стана неприятно не заради цената на подаръка, а на отношението му сякаш.

Ако бях алчна и нагла, нямаше да съм с този човек, вие пък сте егати и злобните същества! Или просто не сте прочели внимателно тези няколко прости реда!
Аз ако бях такъв човек, първо нямаше да съм с него цели две години и второ, щях наистина да си търся богаташче, трето, не съм казала, че е длъжен да ми подарява адски скъп подарък, обаче това е годишнината ни, а той каза, че ще потърси и че има пари и че ще ми подари нещо специално и тряс! Чаша...

Не ми пука дали ще ми подари скъп подарък, просто очаквах нещо по-оригинално, понеже НИКОГА не ми беше правил подарък, освен един път едно цвете, обаче има по-хубави неща от чаша, които са евтини!
И ми стана тъпо не заради парите, а за това, че е имал средства и възможност, а сякаш не си е направил труда да потърси нещо по-хубаво само по себе си, не скъпо!
Номер две, ти научи значението на думата "меркантилен", не съм пристрастена към печалбата! а номер 3, ти по-добре се полей със Гореща вода и недей хвърля вината върху мен, че някой идиот слага всички жени под общ знаменател!

С това момче съм, защото го обичам и не ме притеснява, че не ми прави подаръци, ( защото попринцип не може), но този път имаше повод и той сам изяви желание да ми направи подарък, имаше пари или поне твърдеше, а аз никога не съм му харчила печалбата.

Само че подаръкът му ме изненада неприятно, но не му казах, пак съм с него, пак го обичам и няма да го зарежа, просто защото ми е подарил чаша вместо обеци! И ми стана неприятно, че не се е постарал повече да потърси самия подарък, не за цената му, ами за това как се е отнесъм към самия жест! Не е като да не е имал пари, разбирате ли? Имаше и време да търси, но просто излезе така, все едно, че не се е постарал да намери нещо по-добро, това излиза, ако е имал средства, нали?
Нищо не съм му казала, за да не му стане неприятно, от тогава мина седмица, че и повече, но реших да споделя, защото именно за това е и сайтът!
Благодаря за вниманието и се извинявам, че коментарът е по-дълъг от историята!

18.   И чашата не е нищо особено, обикновена чаша за кафе и чай, дето може да си купиш за "жълти стотинки" от някой магазин за един лев, това получих от човека, който обичам, за втората ни годишнина и още го обичам, ако не сте чатнали!

Авторката

19.   Авторке, някои хора те разбрахме от първия път, няма нужда да се обясняваш чак толкова подробно. Тези по-нагоре ги остави - или наистина са изгубили първите няколко години в училище и не умеят да прочетат и анализират един най-обикновен текст, или са разни комплексирани момченца, дето нямат 5 стотинки в джоба.

Лошото е, че нищо не можеш да направиш. Огорчението от това отношение ще си остане. Можеш разбира се да пробваш да говориш с приятеля си, но има голяма доза шанс той да реагира по същия начин като комантиралите по-нагоре. Даже е доста вероятно предвид факта, че го засяга лично, защото е виновен, а и поради това, че е свикнал да няма пари и може би има някакъв комплекс, макар вече да взема прилична заплата. Ти трябва да си прецениш има ли смисъл да му казваш, познаваш го най-добре.

Ако решиш, че няма, имаш и друга опция - "забравяш" случката и когато дойде твоят ред да му подариш подарък за повод, се стараеш и му показваш необходимото отношение, такова, каквото ти би искала да получиш. Ако и следващия път се изцепи така - му показваш пределно ясно, че си разочарована.

Истината е, че това не е болка за умиране - всеки човек си има кусури и ако въпросът опира до това да се чудиш дали те обича, ще ти кажа, че е възможно, да. Има хора, на които изобщо не им идва на ум да показват любовта си по този начин и за тях подаръците за поводи не са нищо повече от досадно задължение. Въпреки това намират достатъчно други начини да засвидетелстват чувствата си.

В негова подкрепа донякъде ще ти кажа, че за предходния Свети Валентин и аз направих подобна глупост. Имах страхотна идея за подарък, но тя изискваше и малко личен труд, освен солидни финансови средства. И имах неблагоразумието да споделя на мъжо, че му готвя мн як подарък. Е, да, обаче така се получи, че във времето, което си бях предвидила да го свърша тоя личен труд, ми изникнаха купища неща за вършене и дори не успях да започна да го правя. Толкова, че дори не успях да му взема нещо, че да отбия номера. И така идеята си остана за друг повод, а той си остана без подарък за празника... Никога не ме е питал какво стана с моя мн як подарък, но предполагам се е чудел до момента, в който не е забравил :D От негова страна тогава получих няколко подаръка, кой от кой по-идейни и на самата мен ми стана адски тъпо. От тогава си знам, че никога няма да я повторя тази грешка, макар той да не ми е казал/показал нищо за нея. А го обичам безумно и той няма грам съмнение в това.

И така, хора и ситуации всякакви ;) Не си го слагай толкова.

Д.

20.   Чашата ще ти влезе в употреба де. Сутрин ще си пиеш кафето в нея и ще си мислиш за него. Има хора, които мислят че трябва да се подари нещо, което да влезе в употреба. Не че роклята и бижуто няма да влязат в употреба, но... (lвинаги го има)презстави си, че ако ти беше подарил такива неща и не са ти по вкуса, какво ще стане тогава. Пък и един съвет, щом искаш хубав подарък за спомен, отивате на разходка по магазините, харесваш си нещо и го питаш гальовно дали ще ти купи. Няма да откаже и така всички ще сте доволни

21.   Явно ти е проблем, щом пишеш тук и постоянно повтаряш че имал пари, а чувала ли си за непредвидени разходи, прояви малко разбиране.

22.   Аз пък те разбирам добре. В жеста и начина на поднасянето му проличава значителна част от отношението му. Не си меркантилна, дори, разбирам, не си просила да получаваш нещо. Тъпото е, че той сам се е натиснал да ти поднесе нещо по-специално, а и вече има възможност. За цялото време, през което сте били заедно и не си гледала на него като на касичка, би могъл да те изненада наистина приятно. Подаръкът е отбиване на номера.
Не е маловажно, нито е за подценяване. Казвам ти го от опит - 15 години с мъж, който свикна да имам скромни изисквания, да поемам повечето разходи, да изплащам семейните кредити и да се усмихвам разбиращо, когато той няма възможност. Това се превръща в начин на живот и се започва с нещо малко. Ти си още много млада, но е добре да разчиташ разни такива малки, но показателни сигнали.
На твое място бих си замълчала, както си постъпила и ти, но бих наблюдавала внимателно жестовете му. Повече не изпадай в еуфория, за да не го обидиш, когато ти поднесе пиринчен пръстен от съседния китайски магазин. Поговори с него при следващ път.

23.   Наистина е грозна постъпката му, понеже дори да няма пари все ще може да задели 10-20 лв за период от да речем 2-3 месеца от последния повод, за да я зарадва. Вместо веднъж да си купи шоколад/кола, за да се поглези, ще запази парите и така лека полека. Аз лично не произлизам от богато или заможно семейство, средна класа, на 16 съм, нямам работа, но все пак успях за 2 месеца да заделя 50 лв за рождения ден на моя приятел, за да си купи това, което е харесал. Не е въпроса в парите, въпроса е в жеста. Една чаша не е никакъв жест, нападнете ме и мен, че съм с моя приятел, заради парите. Просто е грозно, наистина едно цвете би ''казало'' повече, отколкото една... чаша? ! Може и кофа да й подари, жестът е същия. Грозна постъпка, но не би трябвало да се трогваш толкова. Аз за именния си ден и за 8-ми март получих по 1 роза, които бяха наистина трогващи, защото бяха в точния момент, с точните думи поднесени. Да спомена, че приятеля ми е заможен.

24.   Ако още го обичаш и поставяш връзката ви над материалните неща, не виждам какъв е проблемът. Твоето е типично отношение на дете (но какво ли те упреквам, ти на 17 си си такова), което не е получило желаният подарък и започва да се цупи, сърди, плаче... Нали е важен жеста? защо обръщаш внимание на предмета - оцени жеста! Другият път се разберете зедно да си изберете подаръци, за да няма такива изненади. Всъщност ти какво му подари за годишнината?

25.   Хаха, знаеш ли какво? Спомних си, че на първата или втората годишнина с приятелят ми аз също му подарих чаша. От тези големите порцеланови. Имаше нарисувано мъжко кученце с балони и женско кученце с панделка. Купих му я в последния момент, струваше около 6лв.
Това май беше първия подарък със повод, който му направих. Той няма възможност да ми купува подаръци, аз пък съм много зле с измислянето на подаръци.
Купих му чашата, защото вкъщи имахме само малки кафени чашки, а той ми беше казал, че е свикнал сутрин да пие огромни дози кафе. Хареса му, или поне така изглеждаше. Доста време си пи кафето от нея. После й се счупи дръжката, но продължи да я ползва докато не се счупи напълно.

Ами какво да ти кажа, някой хора не могат да си позволят да правят подаръци, други хора не могат да измислят свестни подаръци.

Ще разкажеш ли сега и ти за едно нещо, което си подарила на приятелят си?

26.   Какво мисля? Мисля, че подхождаш алчно. Какво значение има какво е? Важен е жеста! Какво като не е скъпо бижу!?

27.   Ако аз ти бях приятел и разбера, че подаръка ми ти се струва евтин веднага те зарязвам. Явно евтиния подарък е проблем за теб иначе нямаше да пишеш тук. Може да не си го осъзнала и да продължаваш да се самозаблуждаваш, но ти момиче, си материалистка! Ако ще за 50ст да някакъв сувенир ТОВА Е ПОДАРЪК! Аз винаги плащам сметката на моята приятелка по кафета и дискотеки, но винаги съм знаел ЧЕ НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН(да отговоря и на останалите материалистки, които след време ги виждам с някой богат чичка). Това скъпи дами е едно от нещата, които страшно много отблъскват мъжете. Това е не само мое мнение, но и на повечето мъже (. Доста съм обсъждал тази тема с приятели. Аз взимам 700 лева заплата, като си платя наема 300 лева сметките и за храна... почти нищо не остава. Много добре го разбирам твоя приятел и дано се осъзнае скоро момчето.

28.   А бе не разбрахте ли, че авторката не е алчна, нито държи на скъпи подаръци. Мъчно и е щото пича не се е постарал малко, не се е затрогнал да я зарадва. дори да и беше купил гривничка от 1 лв щеше да се радва само заради факта, че се е затрогнал и е мислил дали ще и хареса докато се чуди в къф цвят да са мънистата. А не като чашата звучи все едно е забравил за празника им и в последният момент се е сетил и като го мързи да се поразходи из магазините чашката от кварталният магазин му се е сторила подходяща за подарък. Щом досега си проявявала разбиране спрямо него, той те е оценил и преценил, че за теб подаръците не са важни и каквото и да ти подари за теб няма значение и си е рекъл що да се напъва, пък ти сега горката си разочарована много. Така е то няма ненаказано добро.

29.   Леле... ти си мноооого зле.. не ги разбирам тия като теб.. подарил ти чаша и се жалваш тука.. ами ако не ти беше подарил нищо?!? дали щеше да си по-доволна? най-хубавият подарък който моят приятел ми направи му е излязъл 5 6 лв но се почувствах като принцеса.. дори не принцеса а кралица! Просто беше взел рози и беше пръснал листенцата като пътечка от леглото до другата стая и аз вървях след тях докато открих една кутия , отворих я а вътре имаше дрънкалка с бележка "подарявам ти я, но тя няма да остане твоя! Искам ти да ми подариш малко ангелче, което да играе с нея! Обичам те любов моя!" ти едва ли би го оценила, но аз ревах като магаре 2 часа и не знаех къде съм.. Не съм много по - голяма от теб, но изглежда мисля доста по-различно :)

30.   Стига с тоя материализъм. Наистина въпросът е в жеста - да подариш чаша е отбиване на номер и липса на всякакъв жест. Има обеци по 5лв до 10лв - не от сребро, ама са доста хубави. И сега ще ми разправяте, че не могъл той за 3 месеца да заделя по 3лв на месец или по 10ст на ден. Не става въпрос да си с богат чичко, но въпросът е толкова ли пък си евтин и не означаваш нищо за тоя човек, че не успя да задели поне по 25ст на ден за два месеца. Еми тъпо е и е гадно. Днеска няма да има за това - утре за детето ви. Както се казва важно е подаръкът да е оригинален като не е скъп.

Подарявали са ми възглавничка във формата на сърце за 5лв, която много ме е зарадвала. Ама обикновена чаша без картинки - моля ви се сега, то просто е жалка картинка - и все пак не забравяйте, че излизат 1-2 години - ако до тогава той не знае какво би я зарадвало, явно просто не му дреме какво харесва тя.

Сега от тея мании да не изглеждаме жените меркантилни, почнахме да прекаляваме в желанието си да изглеждаме скромни. А толкова приятелки имам дето на думи вечно нищо не искат, всичко им харесва докато не се оженат за тях и не ги впримчат трайно и после така яко одрусват приятелите си, че няма на къде - но поне дават вид на скромни.
Ана

31.   Така и не разбрахте какво има в предвид авторката. Нея не я е яд, че подаръка е евтин, а това че не символизира нищо и не е по-специален и сантииментален. Чувства се гадно заради това, че приятеля й е надул пампарите, че ще й подари нещо специално за нея и тя се е въудушевила и накрая кво чаша. На фона на думите му това е разочароващо, освен ако чашата не символизира нещо, но явно не е така. Също й е станало гадно, заради това че някак си приятеля й не знае какво харесва, за да й подари нещо свързано с него. Аз много бих се изкефила на чаша, която е специална. Например брат ми беше подарил на гаджето си чаша с тяхна обща снимка имаше и техни инициали и послание на нея (беше му излезнало около 30-40 лева). Според мен това е оригинален подарък, а и момичето ще знае, че е няма такава втора чаша. Вярно, че не е евтино, но и брат ми нямяше пари, затова събираше цял месец.

Има много евтини и хубави неща. Например в едно малко магазинче имаше ключодържатели за двама т. е. момче със стрела и лък на единия ключодържател, а на другия момиче държи сърцето си и то е прободено с любовната стрела. Струваше около(2-3лв.) и беше хубаво. Мога да пиша още предложения за подаръци и евтини и скъпо, но оригинални.

Момичето нито е алчно, нито е материалиска, а е недооценена от приятеля си. Той не си е направил и труда да и подари нещо от сърце, а обвинявате момичето. Ха, не ставайте смешни!

32.   Знаеш ли просто мисля, че не приемаш подаръка добре. Обожавам тъпи подаръци, за тях е вложена най-голяма мисъл. Защо ти е човека до теб да харчи пари за една годишнина? Най-готиния ми подарък беше чаша. Бижу, парфюм, рокля, това са банални подаръци за гадже.
Мъжа, който ми я подари се усмихваше толкова широко, беше толкова доволен само на изражение. Очаквах нещо по-оригинално, по-голямо. Отварям и чаша. За някакви секунди така ми се повдигна настроението. Първо се засмях, защото няколко дена ми повтаряше, че подаръка ще е уникален, но той се смееше повече и от мене. Въобще цял ден бях с онова щастливо изражение. Това беше подарък за първата ни годишнина, черна чаша с плезещо се човече. Няколко години по-късно с него сме щастливо женени и "евтиния" му подарък стои на секцията до снимките на децата ни. Знаеш ли защо? Защото дръжката се счупи инцидентно, иначе всеки ден си я използвах и мислих за него. Съпруга ми ми подари чаша, защото знаеше, че не мога да живея без кафе. Помисли си какво си казала на приятеля си и какво го е накарало да си помисли, че чашата е мил подарък. И не казва, че ти си виновна за общия знаменател, казвам, че изказването ти подпомага. Ако те познава и знае какво мислиш за чашите, то вероятно се е наложило да даде пари за нещо по-важно на момента. Поздрави, номер 3.

33.   Остави тъпата чаша, момиче. Жеста е важен нали, но
по-лощото е, че ти е обещал нещо и не го спазил, излъгал те е.

34.   И още нещо, твоят приятел е направил нещо, което символизира вашата любов, постарал се е, подаръкът му има сантиментална стойност, а моят подарък не значи нищо, при условие, че той обеща да се постарае, той Самизяви желание да ми купи нещо за повече пари, просто защото казваше, че иска да е хубаво, но вместо това, не се е постарал и аз нищо не казах.
Благодаря на останалите, които разбраха поне за какво не съм доволна!

Авторката

35.   31, не мислиш ли, че авторката е малко повече оценена от приятеля си, защото при взаимни поводи подаръците трябва да са от двете страни? Как се е почувствал приятелят и когато не е получил нищо?

36.   Чаша а? МОЯТ ПРИЯТЕЛ ПЪК Е ЗАМОЖЕН И СЪЩО МИ ПОДАРИ ЧАША И ? ПРЕКРАСНА МИ Е ЧАШАТА, ЗАЩОТО НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ КОЛКО ПАРИ СТРУВА, НАЧИНЪТ ПО КОЙТО МИ Я ПОДАРИ Е СПЕЦИАЛЕН. МОЖЕ ДА Е ЗАМОЖЕН, НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА ИМА СЪРЦЕ НИКОГА НЕ СЕ Е НАДУВАЛ ДА МИ ПОДАРЯВА СКЪПИ ПОДАРЪЦИ.. НИТО ПЪК АЗ ДА СЪМ НЕБЛАГОДАРНА НА МАЛКИТЕ ПОДАРЪЦИ ОТ НЕГО.. Защо си неблагодарна, замисли се че за него значи нещо тази чаша, може да не е 100 лева, но е с някакъв замисъл, символизира нещо за него.. Защо не оцениш жеста, самият жест че е събрал пари за нещо ЗА ТЕБ. На това време самият подарък е прекрасно нещо, независимо какъв е тои. Не бъди неблагодарна :)

х.о-х.о

37.   Авторката : Защото не се е постарал, а аз му направих подарък.

38.   35 аз съм 31, ако обичаш цитирай ми думи на авторката, които доказват, че тя не е подарила нищо на приятеля си, както ти твърдиш. И дори да е така, тя му е подарявала подаръци досега (2-годишна връзка), а това е бил първият подарък от него и той не се е постарал, въпреки че е имал време и средства. Чашата е изключително хубав подарък, но тя не символизира нищо в този случай, така се оказва незначетелна, а и явно не е поднесена, както трябва, което показва нестарание от страна на приятелят на авторката. Той просто й е подарил нещо да не е без хич т. е. да отбие номера.

Ти ме попита как се е почуствал приятелят й поради факта, че не е получил подарък, както ти твърдиш. Ето ти отговор: така както тя се е чувствала през тези години, когато не е получавала нито картичка по поводи като първата годишнина, рожденни дни и т. н.

Е ти какво мислиш по въпроса?

39.   Точно жестът е важен, а неговият жест беше просто една чаша в най-обикновена наелонова турбичка, подадена по най-небрежен начин, а аз му подарих сувенир в опаковка, защо мислите, че съм неблагодарна? Ако бях, нямаше да съм с него или щях да скъсам след това.
Но аз пак не съм му се сърдила и не му казах нищо и още сме заедно и се обичаме. Абе хора, мързи ви да четете!

Авторката

40.   Авторке, не си се сърдила, но самолюбието ти е засегнато от една чаша. Гледай да не се повтаря и помагай на приятеля ти с подаръците, щом е от многото, които не ги бива в избирането на подаръци. ;)

41.   Какво толкова, една чаша? Важното е да се обичате! На мен ми подаряват много странни подаръци, но аз много им се радвам. Както каза, жестът е важен! Може и за напред да ти подарява подобни подаръци, човекът не е свикнал! A*M*A*L*I*A?

42.   Мислех че става, докато не спомена, че ти си му подарила сувенир. Чаша за сувенир... Поне ти ще използваш подаръка му. Твоят жест е бил красив сувенир да събира прах.

44.   Повечето неща, които ни натажават са заради това, че всички ние имаме малки или големи очаквания! Според мен именно разочарованието ти идва точно от там! За напред не бъди толкова взискателна към хората, намали своите очаквания и ще забележиш самата ти колко по-щастлива ще си!

45.   Подкрепям авторката, по-добре нищо. Моят приятел нищо не ми подари, май беше забравил рожденния ми ден, а ми беше обещал плюшено мече. Аз нагло си го поисках, за да не стане пак така като всяка година. Не намерил време, той пари има в излишък и не разбира, че жестът ми е важен. Гадно ми беше, но пък беше мил към мен този ден и ми го направи що-годе готин. Аз мечето и сама мога да си купя.
Наши приятели ми подариха.... ваза. Е, какво да я правя тази ваза като те знаят, че моят не подарява цветя, а и е такава мижава. Не мога да я хвърля, не върви. Сега имам един прашник повече... така погледнато по-добре НИЩО отколкото ваза, чаша и тем подобни... прашници.. поне няма да ми висят с години по витрината

46.   Здравей! Аз съм момче на 16 години и само да те успокоя ние момчета не ни бива с подаръците(поне само мен, може би).

47.   Има чаши за кафе примерно, които струват по 100лв/бр. Не е задължително като е чаша да евтина. Може доста да се е бръкнал за нея, а и на някои хора си им е трудно да избират подаръци, и това да му се е сторило добър вариант.

48.   Хей-авторката, тук има много комплексарки, които ти пишат, че си алчна или нещо подобно /не могат да използват други термини, защото явно са неграмотни или с беден речников запас/, но ти не им обръщай внимание.
Според мен си права да се сърдиш на приятеля си - не може човек, който изкарва над 1000 лева да купи "чашка". Би било идейно да е сложил в нея пръстен поне с цирконии, а защо не и с диамант /има малки пръстенчета от ниска проба бяло злато с нискокаратови диамантчета - под 1 карат, които са нацени около 700-850 лева/- тогава можем да говорим и за романтика и любов. А в твоя случай-или е стиснат, или е човек без въображение или си е просто голям смотаняк, от който никога нищо няма да видиш, освен евтини безполезни простотии - ключодържател, джобно фенерче и др. подобни... И остави тия глупости с любовта. Като се изпокарате утре кой е купил тоалетната хартия и кой млякото и хляба - за каква обич щи говорим - няма да може да се гледате. Общо взето, постави му ребром въпроса, че очакваш нещо съществено или просто се огледай, намери му заместник и го разкарай. Ааа.. и ми вярвай, аз съм на "100" години и от такива с "оригинални" подаръци ми е писнало.