Споделена история от Тинейджърски

"Богатството не е в това, което имаме, а в това, без което можем" - Имануел Кант
Здравейте !

Пиша в този саит не за първи път затова реших да ви споделя една моя мисъл и ако някои може да ми отговори нека ми пише : Защо в днешно време тези, които имат достатачно пари, за да си позволят Версаче,
Адидас, Пума, Д&Г и т.н. са "най-красивите" , "най-желаните" и "най-обсипваните с внимание" хора ?!

Това означава ли че тези, които са достатачно умни, за да не си харчат всичките пари за скапи дрехи или гримове са грозни ?

Според мен е точно обратното. Аз мисля, че тези, които се крият зад многото грим и скапите дрехи се опитват да компенсират нещо друго. Също мога да спомена в този ред на мисли, че гримовете изобщо не са полезни за кожата. Може би някои момичета си мислят, че като сложат един сантиметър фон дю тен на лицето си ще скрият всичко! И следователно така се мислят за много красиви - най-прелестните.

Да се въпнем отново за темата с дрехите.
Има деца, които не могат да си позволят или просто не искат да си купуват дрехи и аксесоари от най-скъпите магазини в града, за да са "известни" в училището или да са "готини" ! Не всичко е външен вид ! Както се казва : По дрехите посрещат, а по ума изпращат ! (не съм сигурна дали правилно съм казала поговорката:) )

И след толко много казани неща се надяжам да има хора, които ще могат да ми отговорят на въпроса :)

Петя, 18 :)

Коментари

1-50 от 55

1.   Съгласен съм с теб. Като че ли скъпите парцалки се харесват повече. Лично аз почти винаги ходя облечен в черно. Измежду дрехите и обувките ми не може да се открие нищо "известно" или скъпо, но мисля, че въпреки тва изглеждам добре.

А между другото рядко заглеждам момичетата по дрехите, камо ли да гледам дали носят марково облекло :)

2.   Ще ти кажа един случай с дъщеря ми. Тя имала една приятелка, богаташка дъщеричка. Моята дъщеря е от другата страна на бариерата, но с това момиче се водеха приятелки. Та дъщеря ми имаше нови маратонки и отишла с тях на училище. Приятелката и казала:я какви маратонки, истински ли са?
Дъщеря ми отговорила: не, фалшиви са...
Другата се разсърдила, развикала се: как може да ми държиш такъв език, така ли говорят приятелите...

Дъщеря ми казала: не искам повече да ми говориш, и да ми казваш къде си ходила, какво си яла, и колко е струвало. Няма да седя на един чин с тебе...
Дойде си в къщи, плачеше. Каза ми: мами, тя... мами...
Повече не обу маратонките.
Тогава са били 4ти клас.

3.   Петя, точно тези "най-красивите" , "най-желаните" и "най-обсипваните с внимание" свършват най-зле след години. Важни са не дрехите, а какво има под тях :)

5.   Не мога да повярвам, че наистина мислите така. А що се отнася до козметиката мога само да кажа, че тя наистина вреди на кожата само когато е евтина, а в противен случай даже е полезна! Не бих оспорвала твоето мнение,ако по някакъв начин показваше, че си умна и интелигентна! Не е хубаво да се завижда, а с тези комплекси миличка които имаш ще ти е много трудно за напред. Защо да не се обличат в маркови дрехи след като имат тази възможност(финансова) Аз пък страшно много се дразня на хора които имат вазможности, а се обличат с евтини дрешки. А ти явно не си нито от едните нито от другите споменати от мен, най вероятно ти се иска и ти да се обличаш в скъпи и маркови дрешки, но просто нямаш вазможност и това те прави злобна и завистлива! Не е добре за теб, гледай си живота и не се бъркай в чуждите

6.   Петя, няма какво да му се толкова. :)) Всичко е в главата. Мисля да ти дам пример, ако някакъв тип с маркови дрешки, скъпа кола етц. иска да ти привлече вниманието или се интересува от теб, а всъщност по характер е някакъв боклук и ти го разбереш дали ще може да привлече вниманието на интелигентно момиче като теб? Не разбирасе. :)) Дали на Теб ще ти пука как е облечен, дали ползва парфюм за 200лв етц. ? Не разбирасе. И все пак аз не мисля, че трябва да си богат за да си готин или желан.
Зинал, 16 :)

7.   Няма ли пари, няма любов
Всичко е пари и ако си мислите, че не е така, значи сте романтици. Слезте малко на земята и вижте че всичко е пари...особенно нематериалното.

8.   Към 7: защо смяташ, че за да имаш любов, трябва да си без пари? Може да имаш и двете.

9.   Аз съм имала пари и любов постоянно и съм била и бедна. Парите ме правят щастлива но не достатъчно, любовта ме допълва, а самотата най ме убива, ако имам пари, но съм сама без приятели по - добре да умра!

10.   Пари се изкарват с труд! Ако си мързелив ще си винаги беден.

11.   Попринцип всички дрешки си имат марка, а разликата е в това до колко са известни! Не е ли по добре вместо да си купиш обувки за 200 лв. - "маркови", да си купиш 10 ифта за по 20 лв. и всеки ден ще си с нови обувки, а и поне няма да те е яд ако им се случи нещо! Според мен в никакъв слуай дрехата не прави човека! Не съм на принципа скъпо и марково, а на "колкото повече, толкова добре"! Колкото до примера на номер 2,наистина е жалко да видиш някакво малко богаташче да говори така и едва ли не да срива достойнството на другите деца! Това вече е до възпитанието, което им дават родителите - така са научени!

За мен важното е да изглеждам добре, да се харесвам аз найвече - не ме засяга чуждото мнение! Надявам се да има повече хора като мен :) ! F17

12.   Опаковката никога не определя същността. Ще ти перифразирам Шекспир. Дори в най- толямата и сочна ябълка може да се крие червейче, което я яде отвътре.
Много съм страдала заради това, че съм бедна, а родителите ми са обикновени хора със скромни доходи. Дори останах без работа и здравни осигуровки заради подабно нещо. Никой тогава не се съобрази, че бях много болна и се нуждаех от операция. Как не им се молих, но за тях си остана важно единствено и само да сложат някоя професорска дъщеря без съответното образование на моето място. Да не продължавам по- нататък още по не е красиво. Странно е, че все още се вържа на това и ме боли, че няма достатъчно човещина между хората

13.   Незнам дали компенсират от нещо, но знам че с пари приятелство и любов не се копуват. На земята има милиарди хора и затова не трябва да смяташ, че всички са такива. Ти правиш грешка че отново гледаш нагоре към тези богатите както всички. Защо взимате тях за пример? Сигорен съм че и без пари можеш да бъдеш интересна.

14.   От автора : Подкрепям те номер 13 - аз също мисля че и без пари един човек може да е да е интересен. И никаде не съм твъпдяла противното :)

За номер 5 : В този случаи ти не показа че си умна и интелигентна " миличка " .Също така, ти показа че си доста злобна, не аз ! И аз мисля че си от тези : надути момичета които си имат всичко и нищо не им е отказвано!

Благодаря за мненията ви !

15.   Интересна темичка :)
Знаеш ли, Петя, дрехата не прави човека. А знаеш ли защо има мънички момиченца, който се обличат по този начин? Е аз знам. Тези ("готините") не могат да покажат нищо повече от дрехите си и от тялото си. Те си мислят, че като са облечени в нещо марково и като една голяма част от тялото им, е разголено, са нещо повече. Даже напротив, в повечето случай стават смешни (това е лично мое мнение, разбира се).

До №5... Авторката не е тръгнала да се бърка в ничии живот. Дали има или няма възможност да се облича с маркови дрехи, си е нейна работа - по точно казано... ти не се бъркай в нейния живот.

До №7.... Няма пари, няма любов??? Е това пък, не го бях чувала никъде. Как да няма любов без пари? Може да си най - бедното същество на света, но да се влюбиш истински от сърце, от душа. Ти твърдиш, че този който не е богат, не може да се влюби, следователно не може да бъде щастлив? Между другото, аз съм романтик и това ми харесва. Не хвърча, земен човек съм и ходя по земята. А какво по - точно имаш против романтиците? Аз дори мисля, че те са най - сърдечните хора, съществуващи тук.

До авторката: В никакъв случай недей да завиждаш на такива хора, като тези, които описа. Жалко е, защото те не са повече от теб, те са само повърхностни, а ти не си.
SFA

16.   Айде някой сега да ми обясни що значи "маркови дрехи" в България? И още един въпрос: Разбират ли 15-16 годишните от МОДА?

Мила, темата, която си поставила е много хубава и дълга, но някак несериозна (Извинявай!) Толкова по-важни неща има от дрехите, толкова по-скъпи неща има от тези парцалки, че направо ме е яд, когато гледам как някое 15 годишно момиче влиза в ЦУМ, лепва се за най-скъпата блузка в магазина и си мисли, че това е "гот". Странна работа!

Аз работя вофис и от мен се изисква по-прилично облекло с коорпоративен вид. Купувам си дрехи, които ми стоят добре и отговарят на изискванията и определено не гледам много, много етикета, тъй като съм добре запозната с начините за вкарване на "маркови" дрешки в нашата страна.

И така.
Обличай се удобно и се кефи на себе си - това е най-важното.
Прегръдки!
Диди 22

17.   до номер 11: Не бях чувала по-голяма тъпотия от това че е по-добре да си купиш 10 чифта обувки за по 20 лв. отколкото 1 за 200 лв., ами не не е така. Друг е въпроса какви са твоите финансови възможности. Плюс това за една жена, а и не само най-важното от облеклото и са обувките, аз вече споменах, че е супер тъпо да можеш да си позволиш обувки, дрехи и. т. н за по 200, 300лв..., а да си купуваш евтини дрежки.

18.   До автора от номер 5: Няма да навлизам в някакви подробности относно аз каква съм, но ще ти кажа, че много неща са ми били отказвани, обличам се с възможно хубави и скъпи дрешки, не всичките естественно са ми такива, просто защото нямам тази възможност. А за това дали съм надута-не не съм, имам си нужното самочувствие и до там. Имам само един въпрос към теб- От кое ти стана ясно, че съм злобна?

19.   До номер 5 и 17: Знам, че по света има много простотия, ама ти за съжаление доказа, че в България е огромна. Каква е тази глупост? Защо човек като има пари трябва да си купува скъпи "маркови" дрехи? Хайде, обясни го малко по-добре ако обичаш за нас "простите" в този сайт.
Знаеш ли? Имам приятел, който има адски много пари. Но не си купува скъпи дрешки, а купува подаръци на приятели и така се чувства щастлив. А иначе изглежда страхотно :) и се облича със стил и вкус, макар и с български обикновени и турски дрехи.

А и не мислиш ли, че човек ако има достатъчно ум, няма да робува на някаква глупава мода и смешни дизайнерски дрехи, а ще се вслуша във "вътрешното си Аз" и ще си ушие по поръчка точно това, което желае. Мога да си купя маркови скъпи дрехи, но каква е гаранцията, че с тях ще изглеждам по-добре. Наистина си много, ама много ограничена и не знам как изобщо си позволяваш да критикуваш другите (в случая авторката). Живей си, мила, със скъпите дрешки и се чувствай курва за мъжете, защото те на сериозно няма да те вземат. Ходи с надутите си псевдо-приятелки и внимавай да не счупиш маникюрче :D

Относно скъпата козметика... Всичко е химия. Но добре, ще се съглася, че е по-надеждна. И все пак да не забравяме, че в България трудно можеш да срещнеш някаква наистина добра (да не е фалшива) козметика.
А и като нямаш естествен чар и красота, давай! "Китосвай" се със скъпи фон дьо тен-и и се радвай на "маската" си.
Съжалявам, че съм крайна и груба, но такива като теб го заслужават. Обичам земните хора и не понасям надувки като теб!

24.   От автора : подкрепям те в мнението ти номер 19. Напълно си права. Просто няма какво повече да добавя :)

До номер 5 : Сега мога да ти отговоря на въпроса. В написаното от мен аз изразявам мнение, а ти ми пишеш и ме убиждаш ! Според мен тожа което написа в двата коментара доказва че си злобна. Аз не те познавам лично за да твардя каква си, но аз си вадя изводи каква си според това какво пишеш. Все пак в този саит само се пише!

25.   До номер 19 от номер 5: Напротив в случая ограничената си ти! Милаа ти си толкова комплексирана, аз ще ти кажа само едно- всяка уважаваща себе си жена се старае винаги да изглежда перфектно, а ти и вероятно още 98% писали по тази тема не полагате никакви усилия за това. И не ми говори за естествен чар- Ти си бъди естественно красива с изгорялата ти и никога не докосвана коса от фризыор, с изгризаните ти до дъно нокти и. т. н, а аз ще продължавам да бъда " изкуствена" и изпипана от главата до петите и знаеш ли защо- ами защото уважавам себе си. Също така как си позволяваш да твърдиш, че аз съм курва , защото се поддържам и изглеждам добре? Единственното ми разумно обяснение е , че ти си мноооого завистлива и супер комплексарка! Хайде и се съвземете малко ей " естественно красивите"

26.   До номер 19 от номер 5: Напротив в случая ограничената си ти! Милаа ти си толкова комплексирана, аз ще ти кажа само едно- всяка уважаваща себе си жена се старае винаги да изглежда перфектно, а ти и вероятно още 98% писали по тази тема не полагате никакви усилия за това. И не ми говори за естествен чар- Ти си бъди естественно красива с изгорялата ти и никога не докосвана коса от фризыор, с изгризаните ти до дъно нокти и. т. н, а аз ще продължавам да бъда " изкуствена" и изпипана от главата до петите и знаеш ли защо- ами защото уважавам себе си. Също така как си позволяваш да твърдиш, че аз съм курва, защото се поддържам и изглеждам добре?

Единственното ми разумно обяснение е , че ти си мноооого завистлива и супер комплексарка! Хайде и се съвземете малко ей " естественно красивите"

27.   От автора до номер 5 : Първо - не разбирам само едно : Защо се даржиш толко отвратително с другите хора ? Нали знаеш - на лошото се отвраща с лошо, на доброто с добро. И да ти кажа : номер 19 е напално права и не успорваи мнението й ако обичаш !

Второ - Незнам какжо искасх да кажеш с това : "Хайде и се съвземете малко ей " естественно красивите" " от какво да се " съвземаме " ? Явно според теб е престапление едно самоуважаващо се момиче да не се "омазва" цялото в грим !?

Мога да дам за пример само едно : в миналото е имало малко грим, които се е използвал само от възпастни йени които имат какво да крият. а не разбирам едно 13 или 14 годишно момиче какво има да крие? Две - три пъпки ???

28.   От №15 до №26
Ето тук много, много ясно се "вижда" колко злобно настоена си, към нас. "Ти си бъди естественно красива с изгорялата ти и никога не докосвана коса от фризыор, с изгризаните ти до дъно нокти и. т. н, "- А ти от къде знаеш, че авторката никога не е ходила на фризЬОр? От къде знаеш, че ноктите й са изгризани до дъно? Всъщност от тези твои думи си проличава не само злобността ти, а и до колко ти стига акъла. Всички неща, които казваш са плоски обиди без никакво обоснование - а това е доста глупаво.

Къде прочете, че ние не полагаме грижи за себе си? Май не успя да вникнеш в думите ни. Полагаме нужните грижи, но не и излишни. Обличаме се, така както ни харесва, без значение дали е по първа мода или не. Имаме си собствен стил и собствено мислене, за всяко едно нещо и хора като теб не могат да ни накарат да мислим, че не сме прави.
Не всичко е до пари, а и до желание. Можеш да имаш пари, но да нямаш желание да си купуваш маркови дрехи - и тогава както ставаш задръстен ли? Айде стига с това закостеняло мислене - всеки е различен от другия, всеки си има вкус и го използва. Пък ние"естествеННо красивите" обръщаме повече внимание, на това в главата ни, а не толкова на това ... как да се харесаме на останалите.
SFA

29.   До номер 5 (прословутия вече :) ) :D:D:D
Приличаш на кокошка, която има заседнало яйце на дупето и не може да снесе, а само обикаля из двора и кряка.

На колко годинки си, заядливке? Много си сладка с тея остри думички, но не се изхвърляй много, много. НЯМА да се харесаш на никого така. ПЕРФЕКТНАТА жена умее да се владее, да се държи, облича и говори - СТИЛНО.

А някъде по-нагоре стана дума за козметиката, та се сетих. Аз съм гримьор и мога да ви кажа някои неща за скъпата козметика. ЦЕНАТА УВИ НЕ Е ГАРАНЦИЯ ЗА КАЧЕСТВО В НАШАТА МИЛА РОДНА СТРАНА. Правила съм невероятен грим и с по-ефтини продукти. Така се случи, че ме хванаха "натясно", не си носех куфарчето и се наложи да използвам гримовете на няколко момичета, които придружаваха клиентката ми. Бих ви качила и снимка - да се убедите, че стана добре, но няма как. А колкото до разните маски, кремове, основи, пилинги и така нататъка от групата на бялата козметика, има няколко фирми, които имат хубави дистрибуторски канали и продуктите, стигащи до българския пазар са добри. Но аз предпочитам да си правя тези неща с естествени продукти.

Обичам да се обличам хубаво и прилично. Не съм голям почитател на "марковото", защото си мисля, че не е кой знае колко марково. Обичам да си шия сама дрехите или да преправям такива, закупени от СекъндХенд.

МАРКАТА не значи абсолютно нищо. А малката "леди", която кряка тук просто търси внимание миличката тя - не й обръщайте внимание - от пубертетските пъпки е. Дано е някъде на около 16, а не на повече, че ще бъде мноооого жалко за нея.

Поздравленя за темата, Петя! Търси уникалното излъчване и подходящите дрехи и аксесоари за онова, което излъчваш. Дрехите често са показател за душевността на човек. Не марката, а самия стил.

30.   Благодаря ти номер 29. Няма смисал да продалжавам да се повтарям и да казвам че мненията ви са супер , защото вече много пати сум го казжала само можете да се убедите че в този саит има много умни и интелигентни хора.

Относно номер 5, с тези убедителни аргументи поставени от от последните коментари тя няма да може да ни убори с мнението си. Явно според нея наи-важното е външния вид - да има хубаво чепвило, фон дю тен или сенки. Пък дали знае кои е създал българската азбука ... !?!

33.   Смятам това да е последния коментар който пиша, тъй като явно тука сте се събрали цял отбор завистливи комплексарки. Към автора: Не не е престЪпление да не се грижиш за своя външен вид, а що се отнася до това дали ще oспорвам мнението на някой си е моя работа, а и ние не живеем в "миналото" както ти сама каза! До номер 29: Използвам само скъпа и хубава козметика, тъй като сестра ми е гримьор (професионален) не в някой малък салон за красота, или нещо такова. Така че точно за козметика не ми се обяснявай на мен, не щадя пари що се отнася до лицето ми и почти нямам нещо купено от бг. номер 29 не съм на 16, а на 21 год. и незнам кое ще му е жалкото след като не аз пиша така- еФтина хахахах! от номер: 5

35.   Може би вие там във висините на човешкото интелектуално развитие виждате нещата от друга светлина. Имате самочувствие на много интелигентни, а дори не можете да пишете правилно. Аз никъде не съм споменала, че съм много умна, интелигентна и. т. н . , за разлика от вас, но правописните грешки във вашите коментари са факт! И какъв е извода ?!- Че вие сте неподдържани и елемантарни, а тези като мен... е то се видя. Оказа се че не само съм добре изглеждаща, но съм и по интелигентна от вас! от номер 5

36.   От автора : ти от каде знаеш ние как изглеждаме за да твърдиш че си по-красива ? Също така интелигентността се определя не само от това да знаеш как да си сложиш фон дю тен а и по поведението и снанията. А според мен единственото което ти знаеш е да си сложиш фон дю тен !!!

( номер 30 бях аз )

37.   Имаш грешки. Не пишеш и не се изразяваш правилно. Колкото до това как изгеждаш, твоя си работа. Всеки избира начина си на обличане, на възприатие, на общуване. Защо продължаваш да пишеш тук, след като обеща да не го правиш?(до номер 5)

39.   Oт номер 5 до автора: Именно! Никъде не съм твърдяла, че интелекта на хората се състои в това дали могат да си сложат фон дьо тен. Работата е там, че такива като вас не могат да проумеят факта, че двете понятия поддържана и интелигентна могат да са качества събрани в един човек! Не исках да съм груба, но вие сте много лошо настроени към добре облечените и поддържани хора, а аз не мога да се съглася с това ваше мнение. до номер 37: Интересно ми е , че си съгласна с мнението на автора, а никъде никой не споменава нейното неграмотно писане. Та нали точно тя претендираше, че тези които се обличат добре са повърхностни и било по добре да се обръща внимание на това колко имаш в главата!? Еми видя се колко си умна и интелигентна! На твое място щях да умра от срам и повече нямаше да пускам такива теми. Прекалено голямо внимание ви отделих, а вие не го заслужавате, дано никога не ми се наложи да контактувам с хора като вас директно!

40.   От №28
Защо се заяждате? Сега ще ви кажа нещо: - по - умния отстъпва. Айде да видим кой е по - умен, в този случай...
SFA

41.   От автора: Мхмм номер 5, ДА дано на нормалните хора не им се налага да общуват с ТЕБ !!!

Относно моито "неграмотно писане" аз не използвам български език на компютъра ми и не мисля, че две-три грешки се определят като неграмотно писане.

Искам да ми обясниш само едно: какви сме ние ??? Аз не сам казала, нито някое момиче или момче, което е писало коментари тук че НИЕ не се поддържаме. Защо си вадиш изводи за хора, които изобщо не познаваш ???

42.   Близо до коментара номер 3:
Ами днес се разкарвах с майка ми и една нейна приятелка по пътя срешнахме една тяхна съученичка такъв кон нещо ужасно
те ми казаха че била най най красивата защото майка и баща и работели и тя имала дрехи а хората през осемдесете години били бедни и имали малко дрехи
ем тази най най красивата която е жив боклук с извинение към сайта нали не към нея ....ммм била разведена сега нямала мъж и тем подобни
на 14 съм 15 ще върша
моите съученички са същите красиви наконтени курви
да времената се менят но си мисля че същите тези курви от моя клас лесно ще си жванат гаджета заразлика от такива като нас останалите

43.   интересни разсъждения, потресена съм от автора...

44.   Първо - парите идват след упорит труд и образование. Второ аз съм за 5 номер .. онова/онази момиче/жена! И аз мисля че исбивате своите комплекси така! Те имат прари.. да се обличат така както искат! Аз немога да определя материалното си положение .. доходите ни са месечно около 2000-3000 лева .. може да не си купувам дрешки по модата, но изглевдам добре! И знаете ли защо? Защото се подържам. И не съм пополярна, защото съм надута или няква богата, ами защото съм себе си! Да не ми липсва самочуствие, но ако нямаш и си испълнен с комлекси не успяваш в този живот! И не съм някаква курва .. имам си приятел от 7 месеца. Благодаря!

Lovely !

45.   Lovely, - "Забележете колко много теми има като тази, а някъде да сте видели тема която е написана от "курвите"-ами не, защото вие се заяждате с тях и вие им отделяте внимание". - Отделяме им внимание, защото имаме акъл и виждаме до къде стигат. А на тези "надутите" не им достига акъла, за да видят какво всъщност представлява една "смотанячка". Защото те не гледат нищо друго освен тялото и всичко полепено по него. Как тогава да се заяждат с нас?

Номер пет - на колко години си?
SFA

46.   ЕЕЕЕEEEEEEE я стига. Прекалихте всички, да не сме на цирк. От човек до човек има разлика. Живеем в свободна страна и там е проблема но както й да е, та всеки може да си ходи както му е харесва. За едни авторката не е права, и не могат да възприемат, нейното мислене, както за нея другите не са прави. Човек Не може да налага своето мнение на друг.

47.   До SFA от номер 5: Аз мисля, че някаде в коментарите си по-нагоре споменах на колко съм години, но пак ще го кажа на 21 съм. Ок, да речем, че съм от надутите!

Първо: Това, че се грижа за това как изглеждам не ми пречи и не ме ограничава да върша и други неща!

Второ: Не мисля, че ние "надутите" сме повърхностни и тъпи, студентка съм 2-ри курс, а и всичките ми "надути" приятелки са студентки. Не казвам, че да си студентка задължително трябва да си много умна, но поне имам амбиции да се развия интелектуално и в някаква сфера.

49.   Номер пет - знаеш ли къде ни е грешката? Ти говориш за теб самата, аз също. Тук не трябва да се сравняваме ти и аз. Нека сравним "смотанячките" и "ку*вите" като цяло. Сещаш ли се?
Така... за теб не казвам, че си ку*ва, под тази дума разбирам нещо съвсем различно от това, което описа ти. Да, да кажем, че си от "надутите" - ето, ти си жив пример, че не всяко надуто същество е тъпо. Учиш си, развиваш се и тн. - ок. Но тук не става въпрос за тях - става въпрос за тези, които са хем надути, хем без мозък и като добавим уличното им държание се превръщат в чисти ку*ви. Аз за тях говоря...

Според ку*вите (омръзна ми да използвам тази дума, ама няма по - подходяща - та и цензура трябва да слагам), смотанячки са момичета от този сорт: Момиче, което не е стъпило на токче, а на права подметка. Момиче, което вместо къса пола, предпочита по - файски (да речем) панталони. И момиче, което не е сложило грим, така че той да се забелязва от 20-тия етаж на блока, а е слажила толкова, колкото да не е без хич. Това момиче за мен НЕ е смотанячка - съвсем нормално същество е. При това си има и акълец, и е доста по - умна от останалите.
Смотанячка ли е?

И както вече казах, между надутите и ку*вите има голяма разлика. Ти може да си надута, да се гримираш повече, да се обличаш марково (например), но ясно се вижда, че главата ти не е празна.
Докато ку*вите - гримират се двойно на твоя грим (10-торно на този на "смотанячките"), обличат се с къси полички, и нон-стоп са на токчета, а това разбира се означава, че като върви чупи дъски - (в повечето случай). Върви си наща по улицата със своите приятелки и си говорят, ама така си говорят, че всички в радиус 20 метра да ги чуват. "Аз свърших първа - хахаха" - "Сериозно ли? Ама то х*я му е малък, то за т'ва". - "Да бе малък, ч*ка ме 7 часа само с една почивка"...
Така... и наред с всичко това в главата на тези девойчета, не се върти нищо друго освен сценки от порно филмите гледани снощи. - И сега вече ако ми кажеш, че тези изчадия не са ку*ви - ще получа инфаркт пред монитора.

Вече сблъсках двата индивида. (Изключваме надутите, те са нещо по средата, а и още в миналата тема на всички стана ясно, че говорим не за друго, а за ку*вите).

Е ще ме извиняваш ама тези същества да далеч, далеч на по - ниско ниво от това на една "смотанячка".

(Пак казвам - не говоря за теб или мен. Говоря за двете позиции като цяло. Ти в миналата тема ми казваше, че надутите са нещо повече от смотанячките, но си имала в предвид себе си. Е, огледай се и забележи дали всички "надути" са такива каквито описа ти, и дали съвпадат с характеристиката, която направих на ку*вите. Аз съм го правила това сравнение - и хората, които остават в една средна позиция са прекалено малко, затова можем да ги разделим на две основни части - вече казах кои са).
(Защо ли си мисля, че не спорим за едно и също нещо?)
SFA

50.   Извинявам се ако съм писала несвързано, просто ми е адски напрегнато днес, а и тази жега ме довърши ;) номер 5

51.   ЕЕЕ бива ли такова нещо, писах цяла поема и не ми я публикуваха...от номер 5

52.   Хм... така ли? Странна работа. Може би не си я изпратила и не е стигнала до модераторите...
Опитай пак.
SFA

53.   Мисълта ми беше, че тези момиченца, които ти наричаш курви, за мен са неосъзнати все още. Това вулгарно поведение се изразява най-ярко в пубертета. В повечето случаи те само лаят, а нищо не правят. Държат се просташки с цел внимание. Не ме разбирай погрешно, аз в никакъв случай не оправдавам тяхното държание, просто не ги съдя толкова жестоко. Много често този тип момиченца с времето го израстват. Най-често те са на възраст между 14-18 год. За мен курва не може да бъде едно дете.

А иначе като цяло си права за много неща. Ще ти докажа, че не съм чак толкова надута, като ти се извиня за някои по остри реплики, които може би съм отправяла към теб. Било е защото съм малко по емоционална ;)

54.   53 съм аз (номер 5)

55.   Да, знам, че си ти. Просто не намерих за нужно да давам някакъв отговор, а и никъде не бе зададен въпрос...

Да поясня... - Има момичета (момчета), който въпреки пубертета (възрастта 14-18г.) НЕ се държат вулгарно. Както те могат да се държат правдоподобно така и останалите могат... Но тук вече говорим за възпитание и желание. Знам, че търсят внимание и точно това ги прави ку*ви.
А, когато едно дете се държи така, в собствения си ум то НЕ е дете, то е нещо велико, вече е жена. Нали е спала с мъж, нали се е напивала, нали е употребявала наркотици -и в малките си недоразвити мозъчета, след като са правили всичко това, те вече НЕ са деца. Разбираш ли? Правят простащини, за да се почувстват големи и тъй като една жена прави секс (например), това означава, че и те трябва да го правят... А не се цамислят, че стават жалки и смешни, защото това не се прави на някакви си измъчени 13 години. Всичко е до "пипито", което се намира в главата на едно дете - то обяснява всичко.

... Не искам извинения. Дори и да ги отправиш към мен, те са просто на думи - и... губи смисъла си.
Но дори и да го направиш, не знам какви са ти очакванията... аз не виждам нещо, за което да се извинявам, (и нямам намерение да се извинявам за каквото и да било), защото не съжалявам за нищо, което съм казала.
(По - скоро съжалявам за неща, коите не съм (и няма) да кажа, просто защото няма да са присъщи за възрастта ми).
Но както и да е...
SFA

56.   Мислиш ли, че аз съжалявам за нещо което съм казала? Не! Просто се извиних с най- добри чувства, защото не виждам нищо нередно в това. А може би на теб ти е под достойнството да го правиш? Не искам да ми се извиняваш, аз не го направих с тази цел, не очаквам същото от теб.

Не знам на колко години си, но говориш като майка ми, малко си консервативна. Много се вглъбяваш и приемаш всичко много навътре, прекалено негативно си настроена и не умееш да се забавляваш (според мен) Не се заяждам, просто казвам това което мисля, лицемерието не ми е сред качествата (недостатъците)

Искам да кажа на всички да правят това което им харесва, ако им харесва да бъдат с много мъже-нека бъдат. Не се въздържайте щом го искате. Не мислете, че щом едно време вашите майки, баби и т.н са биле само с един това е правилното. Правилният избор е индивидуален за всеки, щом на вас така ви харесва, щом го искате значи е правилно. И това не ви прави курви. Същото се отнася и за тези които следват примера на бабите си. Това е от мен номер 5!

58.   Не, не мисля, че ти съжаляваш за нещо, което си казала. (Но дори не съм го намекнала, аз говорех изцяло за себе си). И не ми е под достойнството да се извиня, просто го правя, само когато си заслужава...

На толкова години съм, на колкото не подозираш (нямам намерение да казвам). Консервативна? - Хехе далеч си от истината.
Не приемам всичко навътре нито се вглъбявам в нещата - просто коментирам, и... търся разни отговори. Държа се различно към хората... към някой съм негативно настроена, към други позитивно - това зависи от човека.
Как се забавляваш ти?
Аз не си падам по дискотеките, защо ли... ами, защото не си падам по чалгата, (която я пускат нон-стоп на тези места), не се забавлявам като се напивам (пък и да му се невиди ще си разваля черния дроб), не правя секс с мъже за една вечер, не се напушвам, (че на ренгеновите снимки белия ми дроб излиза черен), не се забавлявам като употребявам наркотици, за да ми стане весело... (Да уточня, говоря за себе си, не намесвам теб). Между другото това е типичното забавление за повечето "хора"... на мен не ми допада - разпускам по един различен начин.
Наистина ли мислиш, че не мога да се забавлявам?

1. П.С. - "Щом го искате значи е правилно" - не всичко, което искаме е правилно. (Пример). Аз искам да убия президента, правилно ли е? Не е.

2. П.С. - Мисля, че ти мислиш, че аз мисля, че ти знаеш, че мисля, (добре де спирам). Така де - мисля, че намекваш, че аз следвам примера на баба ми (майка ми).
Та... искам да знаеш, че не познавам баба ми (нито пра баба ми и тн.) Не искам да подражавам на майка ми (не ми харесва тя как мисли). А със останалите ми роднини не съм много на "Ти" (причини колкото искаш, но сега няма да си правя труда да обяснявам) - та и като тях не мисля.

(Странно е... защо ли си правиш изводи по няколко коментара...)
SFA

60.   Към SFA:
Месо ядеш ли, а сладко (разваля зъбите), така като гледам и до късно седиш, а нали знаеш, че е хубаво да се спи поне по 8 часа! Навярно не прекаляваш със солта (вреди на очите), а за лютото да не говорим... Ами онези малки неидентифицирани хамбургерчета от MCdonald's? А слънцето колко е вредно, не е истина, за това на плажа само вечер след като залезе слънцето!!!
От номер 5!

61.   От поведение минахме на храна - глупаво. Не ме разбра, логиката ми беше друга.
Усещам какво искаш да ми кажеш чрез горния коментар.., но е излишно.

... (И все пак ако те интересува - не съм фенка на хамбургерчетата, а хората са измислили слънцезащитни кремчета... А да - спя по 4 часа - напълно достатъчни ми са).

Явно наистина ти лазя по нервите. Личи си само по начина, по който пишеш... дори и по припинателните знаци.

Интересно, защо ли ти не отговаряш на нито един мой въпрос...
SFA

62.   Номер 5
Май вече се чудиш какво да напишеш. Толкова ли ти е трудно да приемеш, че има хора с различно от твоето мнение.

Ale

1-50 от 55