Споделена история от Тинейджърски

Как да го задържа близо до себе си?!
Здравейте. Имам нужда от съвет. Имам приятел, който твърди че ме обича, но не ми обръща абсолютно никакво внимание. В един и същи клас сме. От скоро сме заедно. Всичко започна много романтично и сладко.
Прибирах се от училище и пред вратата намерих цвете, адресирано до мен.

На другия ден наш общ приятел, който е бил с него ми каза, че е бил той. Не можах да повярвам. От много време бях влюбена в него. На моменти мислех, че и той изпитва същото към мен, но после някакси всичко се изпаряваше. Когато разбрах, бях толкова щастлива... Не знаех как да реагирам, затова просто се разплаках и се скрих. След учебните часове го повиках и си поговорихме. Аз разкрих чувствата си, той своите... Стана време да си ходим.На излизане от класната стая той ме покани да излезем. Приех. Следобяд излезнахме. Говорехме за всичко. Имах чувството, че го познавам от цяла вечност.
***
Целия уикенд си писахме SMS-и. Следващата седмица тръгнахме. На другия ден обаче той се държеше гадно. Отбягваше ме. Останахме сами... опитах се да поговорим, но той смени темата. Помолих най-добрия му приятел да поговори с него. Така и стана. Той ми се извини на следващия ден.
***
Няколко пъти го попитах дали е сигурен в чувствата си, отговорът винаги беше "Да мило,обичам те. Ти съмняваш ли се?"

Страхувам се, че ще го изгубя. Почти всички момичета от класа го харесват. Някоя се доближава към него и аз вече го ревнувам. Старая се да не показвам ревността си, но едва успявам да се въздържа.

Постоянно твърди, че ме обича, но много рядко го показва. Как да го задържа близо до себе си???!!!
МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ, АКО МОЖЕТЕ!!!

Коментари

1.   Ми бъди себе си обичай го и му го показвай, но най - важното е да не го ограничаваш или да му поставяш ултиматоми, защото го ревнуваш!! Не забравяй показвай обичта си винаги!!

2.   Аз няма да ти кажа постоянно да му показваш любовта си. Не, не казвам да се правиш на студена, но нека има тръпка. Както ти се страхуваш да не го загубиш, от време на време постъпвай като него и виж резултата първия път. Може би така ще го задържиш. Нека да има тръпка, иначе не е интересно :P

3.   1. На колко години си изобщо?!
2. За 3 дена, той те обича.. така лии?!
3. Плейбойчето на класа.. ааа ?!

. . СЪВЗЕМИ СЕ БЕ МОМЕ!
Виж. . за да обичаш един човек (според мен) значи, че ти го разбираш, че ти харесва не само познатият а този, който си опознала до дън душа и знаеш всеки негов недостатък, но ВЪПРЕКИ това го обичаш. Не знам как те е опознал, от тази страна.. само за.. да кажем 10 дена (закръглявам).. ! Помисли малко.. а ако си на 12, изобщо не си мисли, че е "любов" . . ;)

И.И.И

4.   До №3: момичето явно наистина е още малко, но ти можеш ли да отречеш, че ти в твоите ученически години не си се влюбвал лудо и не си си мислил, че това е "истинската", "единствената" любов. Има и друго, съществува разлика м/у любовта и обичта! Човек се влюбва многократно през живота си, но само един път обича!

5.   Тц тц... сайта май започна да се пълни с разни надувки като №3. Какво значение има дали момичето е на 7-9-12-14 и тн. Това е СПОДЕЛИ.нет - говори ли ти нещо?? Е аз ще ти разясня, независиво възрастта, пола или каквото и да било друго ВСЕКИ има право да сподели каквото иска. Тук хората дават съвети и помагат на нуждаещите се- пък ти си ми тръгнала да критикуваш. Я, я ако мислиш за напред да се отнасяш така с потребителите тук - по - хубаво бягай при мама. Явно си някое 18-20 годишно детенце, което се мисли за нещо повече от останалите. Еми извинявай ама тук има хора на по 14-16 години, които дават много по - смислени съвети от твоя (в случая).

7.   КАЗВАМ само, да не се впряга толкова защото това далеч не е най-големият и проблем. Явно не съм се изразила правилно, и не НЕ съм на 18 , твоят съвет къде е ? В момента ти критикуваш мен. Ти никак не ме познаваш.., така че , не ме наричай такава каквато не съм.Неискам да споря с никогото тук, така че Ви моля да прекратим този "спор" .

И.И.И

8.   Някой май се уплаши ^^
Както и да е...

9.   Според мен всичко си е до характера :)

10.   Няма значение на колко години е момичето!Дори и на 7 да е .. какво да не би да няма чувства?До колкото разбирам момичето е около 5-6-7 клас максимум.Мисля,че в този случей трябва просто да разкриеш пред целия си клас,че имате нещо общо иии не трябва да ти прави впечатление,че си в даскало например трябва да се държиш с него както,когато сте насаме /или в компанията на близки приятели/ едно запомни от мен .. ревноста до никаде не води!!!Не може да я няма изобщо,но и не помага.Ревнувах го умерено,казвай му какво те дразни и какво не ти харесва,едно от най-важните неща давай му свобода,показвай му,че го обичаш и го карай да се чувства обичан и ценен!!! успех :)

11.   Мисля че е нормално да се държи така защото мъжете не обичат да показват чувствата си като нас жените аз също съм с момче с което бяхме съученици и си мислех че като свърши училището ще свърши всичко между нас но сме заедно повече от година вече та мога да ти кажа колкото и той да не ти показва чувствата си ти при всяка възможност му доказвай колко много значи той за теб така ще успееш или поне при мен беше така

12.   Моят съвет е просто да не го ограничаваш. Давай му свобода и го остави да прави своя избор. В крайна сметка ако намира това държание за дбре еми .. нищо не можеш да направиш. Нека се държи така. На мен бившият ми приятел се държеше така, но просто ... по едно време спря да ми пука, оставих го и намерих по-добър. :):)