Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е да имам толкова малък бюст?
Здравейте, тази година навърших 12 години. Преди няколко месеца ми дойде. Малко преди да ми дойде започнах да нося и сутиен. И въпреки това се притеснявам, че гърдите ми са много малки. Разбира се има разлика от гърдите ми на 10 години(примерно), защото вече са достатъчно големи за малките сутиени. Но проблема е, че всички от класа ми са много развити. Аз не съм ниска, нормален ми е ръстта. И още нещо.. Проблем ли е това, че преди около година ме бяха ударили по едната гърда(още не носих сутиен)... това пречи ли за ръстежа? ! Моля ви отговорете ми! Трябва ли да се притеснявам?

Коментари

1.   Развитието на всяко момиче е различно. НЕ се притеснявай за малкия си бюст. Според мен това, че са те ударили не влияе на растежа знам го от личен опит. Успех :)

2.   Спокойно бе дете, ти тепърва започваш да се развиваш, няма място за никакви притеснения.

3.   Няма от какво да се притесняваш. Всеки човек се развива различно, това си е природа. Не вярвам удара в гърдата да е проблем. Аз познавам момичета с малко по-бавно развитие като теб, което не е в следствие от някакъв удар. Скороста на развитие се определя от много неща: от наследствеността, от околната среда, от липсата или надвишеното присъствие на някои витамини, съставки или хормони в организма. Спокойно, нищо ти няма. Всичко ще си дойде на мястото с времето.

4.   Ти си на 12, какви цици болнуваш. Не удара няма как да повлияе, спокойно. Всичко ти е наред. Аз самата бях доста плоска до около 13 годишна, започнах да нося сутиен на 14, сега съм почти на 15 и съм близо чашка Б, но понеже съм ниска и слаба гърдите ми изглеждат доста по-големи. Всичко си е до организма, в даден момент дори няма да се усетиш как сменяш размера. Не се притеснявай с това и не носи сутиена по 12 часа, по-добре е да ходиш с бюстие у вас, за да може да ти се развива всичко спокойно (сутиена често стяга). Щом ти е дошло не след дълго и бюста ти ще порасне, няма да си останеш плоска, спокойно. Още си дете, все пак.

5.   Ти си на 12, какви цици болнуваш. Не удара няма как да повлияе, спокойно. Всичко ти е наред. Аз самата бях доста плоска до около 13 годишна, започнах да нося сутиен на 14, сега съм почти на 15 и съм близо чашка Б, но понеже съм ниска и слаба гърдите ми изглеждат доста по-големи. Всичко си е до организма, в даден момент дори няма да се усетиш как сменяш размера. Не се притеснявай с това и не носи сутиена по 12 часа, по-добре е да ходиш с бюстие у вас, за да може да ти се развива всичко спокойно (сутиена често стяга). Щом ти е дошло не след дълго и бюста ти ще порасне, няма да си останеш плоска, спокойно. Още си дете, все пак.

6.   Отиди на гинеклог!:)

7.   Ако майка ти и бабите ти имат малък бюст е много вероятно и твоя да е такъв. Дори и да са с голям ти на 12 години не знам какво очакваш да имаш

8.   Ти пък, №6, какъв гинеколог ти е прищракал? Това не е гинекологичен проблем.

9.   Купи си подплънки! :))) Може и чорапи така със сигурност ще си като останалите. :))

10.   По пазарите има невероятно разнообразие от чорапи. Не носи подплънки, около твоите връстници не е модерно!!!

11.   Аз си стоя с чашка А от както ми дойде, така че не се надявай твоя да порасне много... И не, не пречи, че са те удряли, колко са ме блъскали, макар и случайно, не мога да ти опиша... Бюста не е най-важното нещо, само ако видиш какво ги правя тези, които ми кажат нещо за моя. (падам си остроумна и това е голям плюс) Така че споко, важното е да си себе си... Според мен най-важен е стилът на човека... Сигурна съм, че имаш доста плюсове, като дълги крака или хубаво дупе, така че подчертавай тях след време. СЛЕД ВРЕМЕ, защото сега си само на 12.

12.   Всеки се развива различно! И аз не съм от по рано развилите се но съм си добре сега съм на 14 и всичко е наред а и да те попитам за къкво са ти гърди да ги опипва някой или ти се подигравам??

13.   Аз също съм на 12, аз съм много слаба и имам, пък едно момиче е слабо колкото мен и няма, тоест искам да ти кажа, че при всеки е различно.

14.   Какви гърди искате да имате на 12.... вие още сте деца.

Venjus

15.   недей да носиш сутиен, носи бюстие

16.   Нищо ти няма спокойно :) Имам приятелка на твоите години която път изобщо няма цици дори и за най-малкият сутиен.А до това,че са те ударили,не се притеснявай,това по никакъв начин не влияе на гърдите ти,нещо повече ако влияеше наистина едната ти гърда щеше да си продължи да расте повече от другата,така,че ти няма нищо,когато му дойде времето,тогава ще ти пораснат :).

17.   Нищо ти няма спокойно :) Имам приятелка на твоите години която път изобщо няма цици дори и за най-малкият сутиен. А до това, че са те ударили, не се притеснявай, това по никакъв начин не влияе на гърдите ти, нещо повече ако влияеше наистина едната ти гърда щеше да си продължи да расте повече от другата, така, че ти няма нищо, когато му дойде времето, тогава ще ти пораснат :).

18.   На 12.. а за какво мисли.. не ми се мисли като пораснеш...

19.   Мисля, че не е опасно. аз имах същия проблем и ми няма нищо

20.   Ако ти се притесняваш, аз незнам какво да кажа тъй като съм на 14 а съм толкова плоска, че и за чашка А не ставам, а имам цикъл от 2 години и аз се притеснявам дали това е някакъв проблем!!

21.   Ох, честно омръзна ми от тези истории. Имате право да пишете като ви свърши пубертета и все още шепите ви са по-големи от гърдите ви. 12 години, що за глупости? !

22.   Аз също съм на 12 и за сутиени 75 АА не съм още... Не се безпокой, нормално е, по-малко ще ти тежат и няма да те притесняват. Ще ти порастнат, жени без гърди няма!

23.   мила, аз съм на 15 и също нямам така че да ни те притеснява това, ще пораснат

24.   Ами, да малък ти е бюста аз на твоите години носех чашка C и бях нормална - не бях висока, нито пък дебела.

25.   Това е нормален въпрос? Всеки се развива различно. Донякъде е и до наследство. :)

26.   Те ще пораснат но по бавно не се притеснявай! Не го мисли

27.   номер 14 моята приятелка е на 12 години и има размер Б много зависи на колко години се развият и аз на 12 имах малък бюст но като станах на 13 значително се увеличи за всяко нещо си има време така че споко

32.   аз съм на 13 и съм с размер Д
спокойно не бързай всчико с времето си

33.   На 12 нямах никакъв бюст и все пак бях една от най развитите в класа ми. До 15 годишна възраст бях комплексирана че нямам голям бюст, а връстничките ми бха вече добре оформени, минаха няколко месеца от тогава, гърдите ми започнаха рязко да растат и не е заради тегло или нещо подобно, дори съм отслабнала от преди и сега имам сравнително голям бюст за тялото ми. Не се притеснявай, гърдите растат до 22 годишна възраст, така че спокойно