Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми е влюбена в много по-голям от нея турчин
Здравейте
на 16 години съм, най-добрата ми приятелка е на 14. От съвсем малки сме заедно. Приятелството ни продължава вече 10 години. Споделяхме си всичко. Но това лято тя реши да започне работа в един супермаркет, където се запозна с мъж на 28 години, който е турчин. Него дори го е срам от това, че се казва Мустафа и се представи пред нея с "Викат ми Муци". Живеем в малък град и в последствие разбрахме истинското му име. Също така и възрастта му, за която той излъга. Представи се за 25г. Той постоянно й правеше комплименти и се сваляше с нея. Но аз и гаджето ми забелязахме, че той се държи така с абсолютно всяко момиче/жена. Аз бях категорично против това, че той е турчин и е на 28 години след като тя е на едва 14. Тя го излъга, че е на 16 и той започна да я кани да излизат. Но тя му отказа. По реакцията му се разбра, че е недоволен от това отказване. Тя му взе номера с мисълта да го покани на кафе. Но на следващия ден малко след като тя му беше писала SMS бяхме навън и го видяхме с друго момиче, с което очевидно изглеждаха нещо повече от приятели. На приятелката ми й стана много гадно и доста трудно го преживяваше. Плачеше, депресираше се. На следващият ден аз и гаджето ми я поканихме да излезе с нас, за да не стои в тях и той тогава отговори на SMS-a й. Тя обаче му зададе въпросът кое е било момичето. Той отричаше да има нещо с нея и й твърдеше, че харесва нея и иска само нея. След няколко дни се видяха на кафе. Но на нея й се наложи да си тръгне и той я попита "тръгваш ли си? " и след като отговорът и е бил положителен той й е изтрил номера от телефона си. Тя дойде при нас и ни разказа какво е станало и според нея това беше краят, но не... след няколко дни той пак й писа. Тя беше много объркана, защото имаше силни чувства към него и в същото време той беше на 28 и турчин. Тя започна да му обяснява, че не може нищо да се получи, а той й казваше, че я харесва и то много. Няколко дни по-късно тя го видя с друго момиче (същото, с което го бяхме видели и първият път). Приятелката ми побесня веднага и се скапа тотално. Сърцето й беше разбито, беше много наранена. Започна да пуши и да пие. Държеше се доста тъпо с мен и приятелят ми, които бяха единствените й приятели и единствените хора, на които им пукаше за нея. Случи се още пъти да ги вижда заедно.
Един де тя имаше нужда да си изкара всичките бесове и енергия, и отидохме двете да бягаме. Тя почти през цялото време не спря да говори за това и реши, че иска да им отмъсти. Когато се прибрахме аз осъзнах, че момичето, с което е той може да е много добро и свястно за разлика от него. И ако иска да си отмъщава трябва да е на него, а не на нея. Тя веднага ми каза "Ти да не я защитаваш? " И от там започна спор по темата. Казах и истината, която е доста болезнена, но е истината и реалността. Наистина е трудно да приемеш, че така са се подиграли с теб. Тя се ядоса и ми наговори глупости, които не бяха верни. Твърдеше, че съм я използвала, което е направо смешно. И така скарахме се много жестоко, защото тя е обсебена от този 28 годишен турчин, който според мен е тотална измет. Искам си приятелката, но тя просто се е побъркала...

Коментари

1.   Нещо ми е поскалъпена историята... У нас лица под 16 г. нямат право да работят!
Колкото до Муци - имаш право, боклук е. За съжаление повечето турски младежи точно така се държат, защото от малки ги възпитават да не уважават жената.

2.   Малко са нещата който можеш да направиш и сред тях със сигурност не е скарването. Остани край нея така тя винаги ще има възможност да се обърне към тебе със съвет. Това е нещото което зависи от теб да й дадеш добър съвет, дали приятелката ти ще се съобрази с него или не вече не зависи от него. Ако се скарате просто губиш всяка възможност да й помогнеш истински.

3.   От авторката:
историята не е скалъпена! раздаваше листовки за един супермаркет, нямаше трудов договор и е лятна почасова работа в курортното градче, където живеем много хора под 18 се занимават с това лятото. Колкото до №2 ние вече сме скарани...

4.   Егати циганина (с извинение) ако аз бях на твоето място задължително ще го отбягвам и пазя приятелката си от такива клоуни... Изтрил нейният номер а пък после я търсил... Моят съвет е да спрете да му обръщате внимание и да го избягвате. Ако не престане ще се наложи да взимате по-тежки мерки... Успех!

Simeon dRenkov

5.   Хайде стига с този "Листопад"!

6.   Към номер 5. Историята е напълно реална и не виждам какво намекваш с това: Хайде стига с този "Листопад"!
Този турски сериал както и всички други турски неща за изключително долнопробни. Аз не харесвам турците и всичко свързано с тях. Ако обичаш уточни си коментара ;]
Към Симеон Дренков >> Той е спрял да се занимава с нея. Проблемът ми е, че съм скарана с нея, заради него. Тя е лудо влюбена в 28 годишен турчин, който е женкар и си има гадже ;(

7.   Ами ако е така, според мене дай и малко време да осъзнае че е щяла да излиза с такъв палячо а ако сте много добри приятелки, повярвай ми тя ще се върне при тебе! Успех.

Simeon dRenkov

8.   Към Симеон Дренков: Съветът ти ми вдъхна доста надежди, дано да си прав! Благодаря!

9.   Един път загубих приятелка точно по този начин. От тогава само гледам сеир. Питат ме приятелки: " Какво мислиш за гаджето? или нещо такова, но аз не се бъркам вече. Не се бъркай повече, ако тя те оцени ще се върне. Моята приятелка също се върна, но след всички обиди и това, че ми налетя на бой, аз не й простих.