Споделена история от Тинейджърски

Как да го забравя?
Здравейте аз съм на 17 и скоро се разделих с момчето което обичам той е на 18 бяхме заедно 2 години. Искам съвет как да го забравя, какво да правя за да не мисля за него мн е трудно. Всичко започна така ние бяхме просто приятели, тъкмо бяхме прекратили старите си връзки и решихме така да го кажа да започнем на чисто, нещо ново. Имаше тръпка, но не го обичах просто си запълвах времето не ме интересуваше къде ходи, с кого излиза виждахме се през ден. Постепенно нещата ставаха по-сериозни, привързах се към него, но никога не съм можела да показвам чувствата си била съм винаги по-студена, винаги изглеждах по-силна и това го дразнеше, но аз просто си бях с по-странен характер. Бяхме противоположни. Мина година и той се премести да учи в по-голям град за да му вървят тренировките. Той казваше, че нищо няма да се промени връщаше се събота и неделя. Аз започнах да се съмнявам, все пак не съм единнственно момиче, той ми се кълнеше, че няма друга, че никога не би ме излъгал. Аз му вярвах. В крайна сметка всичко излезе една голяма лъжа, след която аз станах по-студена имаше и други момичета и не беше една излизал е с много, без да знам. Всичко това ми каза приятелят му, който е бил с него, бях сасипана не можех да говоря без да не се разрева, но той отричаше казваше че всичко е лъжа, че няма друга исках да вярвам и повярвах. След няколко месеца същите неща ми каза и братовчедка му, която е на моите години. Тогава не издържах започнах да му проверявам телефона, започнахме постоянно да се караме мислех, че той ме лъже знаех че ме лъже, но не исках да повярвам. Веднъж намерих смс от момиче което познавах и двамата отричаха, започнах да крещя да плача и той си призна всичко.. Не можах да го понеса, казах си ще му върна всичко не можех да го гледам без да не се сетя, че ме е лъгал с друга и с колко още. Всички ми казваха откажи се, родителите ни не бяха съгласни да сме заедно според баща му аз му пречех прекалено много се е задържал с мен. Оставих го не можех да спя, да ям опитвах се да се забавлявам, но не можех бях като мъртвец обичах го мн вярвах му много. Реших да простя той се кълнеше, че нищо няма да се повтори реших да се върна. Карахме се постоянно и караниците ставаха все по-сериозни, посегна ми започна да ме убижда пред приятелите ни.. казах му ''ако се повтори край', ' но не успях да го сплаша. Повтори се и беше по-сериозно знаех, че това е края и се одръпнах. Той се озлуби, стана нетърпим започна да се заяжда със всички убиждаше ме. Реших да не слушам, а да продължа разбирах, че е излизал с други казвах че не ми пука за него но вътрешно изгарях и умирах започнах и аз да излизам. Минаха 2 седмици от както не сме се виждали изтрих номера му от телефона си но го знам на изуст и реших да му звънна. Направих го и той ми заяви че не ме обича че ме е забравил, че е оспял да продължи. Може ли? Възможно ли е? Аз защо не съм? Повече ли съм обичала? Защо не мога да го видя с друга? Какво да направя почувствах се съкрошенна казах му''добре и че съм му звъннала просто за да разбера той какво чувста''и затворих. След това той ми звънна и ми каза, че иска да се видим като се прибере, среща по приятелски, но нз като не ме обича защо го прави не ме ли нарани достатъчно? .. Какво да правя моля ви кажете ми какво да правя?

Коментари

1.   Ще ти кажа нещо ако искаш ме псувай или не ме слушай, но аз бих се срещнала с него бих му казала какво мисля, да го изслушам и да си тръгна независимо какво е казал, защото не бих му имала вече доверие. Бих му казала, че момчета, като него не се променят и си остават свине и тъпаци за винаги. Щом не е обичал да си е хващал пътя щом го е разбрал, а не да те лъже и после сори и тем подобни. Кажи мо, че не те заслужава(това е напълно вярно), че никога няма да обича истински, защото няма сърце, но ако не иска да те слуша. Просто му кажи да не ти говори, дори да не те поглежда вече. Ако искаш да го забравиш направи така:
1. Винаги бъди сред приятели и в приятна за теб обстановка, но не ходи на кино винаги има и тъжен момент, който ще те огорчи повече.
2. Гледай да се глезиш и да знаеш при мен една кутия сладолед на ден помага ;).
3. Не се обвързвай с друго момче поне докато не си го забравила поне до 40% най-малко.
4. Излизай колко повече можеш. Не стой вкъщи затворена. Ще ти стане много по-зле.
5. Точно в този момент си уязвима и в този момент може би ще разбереш кой наистина ти е приятел и кой не. (Приятелите винаги ще са с теб в нужда, каквото и да става, въпреки, че си на 17 и може би знаеш това трябваше да го отбележа)
6. Слушай весела музика
7. Опитвай нови неща. Нова прическа, стил или ново държание, но за кратко
8. Стреми се да бъдеш по-уверена, ще ти помогне да не се колебаеш и да можеш да запълваш времето, което отново води до това, че ще мислиш за него се по- малко и по-малко и накрая ще забравиш.
И само искам да ти кажа може да отнеме време, но това е помагало на много хора, надявам се да помогне и на теб.

2.   Защо не вземеш да се научиш кога се пише двойно -н? Хем ще си грамотна, хем няма да мислиш за момчето.