Споделена история от Семейство

Бъдещата ми свекърва
Здравейте! Живеем под един покрив със семейството на моя приятел (знам, че не е правилно и искам да живеем само двамата, но нямаме възможност на този етап).
Като цяло не се оплаквам от отношението на майка му към мен. Много е направила за мен и много прави, което ценя, но има разни навици, които ме побъркват.
Жена е вече на възраст, а с децата си се лигави като хлапе, отвратително мърляво е в цялата кухня (ние живеем на долния етаж. Поддържам си при нас чисто и горе, когато готвя), смее се супер пресилено и дразнещо, сутрин решава, докато спя, да пуска маркучи в двора и да тропа горе, всяка сутрин почти крещи на по-малкия си син, а когато иска нещо от някого е най-милият човек на света. Имам някакъв страх от нея. Смисъл, че се старая да не кажа или объркам нещо спрямо нея, защото знам, че това може да се отрази на отношенията ми със сина и. Той не е зависим от нея и т. н. , но все пак му е майка и ако реши да каже нещо срещу мен, той вероятно ще се замисли.
Също така си мисли, че винаги знае всичко по-добре от мен, щом се отнася до готвене и ми обеснява като на малоумна.
Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Намерете си по-добра работа и се давайте повечко зор в живота. Най-удобно е при мама, свекървата, но да не забравяме ТИ СИ В НЕЙНИЯ ДОМ и не е обратното. Твоите навици (например да спиш до късно, докато тя вече работи в градината) също сигурно я изнервят.
Хванете и се изнесете на квартира, защото претенциите големи, но без покритие!

2.   Ми какъв съвет да ти дам, или търпиш, или се изнасяш. Това си е нейния дом все пак.

3.   Добре дошла в клуба. Всички свекърви са така, докато не се отделите все ще е така. Казвам ти го от личен опит

4.   Ами номер едно студенти сме и двамата и то не в България. Специалността ни е доста комплексна и нямаме времето да работим. Спя до късно, защото имам само един месец свободно време. След това започвам работа, но само през почивните дни, защото унито пак ме грабва. Той също работи, но ако вадиш повече от 400€ евро, трябва да ги декларираш, т. е. ако работиш за 600 пак в крайна сметка имаш 400. Една квартира за двамата струва по минимум 450€ месечно и понеже не сме на постоянна работа, е доста рисковано. За да си го позволим трябва да сме магистри, а това са още две години. А зор не можеш да повярваш колко много си даваме

5.   Всички свекърви са кучки. Аз имах една, сега втора - кучки! Някои са малко по-умни - водят ти политика не защото те обичат и те ценят, а за да не загубят съвсем синовете си, а и не знаят в кой момент ще започнат да зависят и финансово и физически от теб. Така, че добра свекърва няма, не имало, няма и да има. Затова стискай зъби докато се отделите да живеете сами, тогава всичко ще е ОК.

6.   На твое място бих се изнесла от там на секундата. Кажи на приятеля ти, че ако иска да запазите връзката си, ще трябва или да напусне "семейното огнище", или ти го напускаш. Не си длъжна да търпиш тая досадница само, защото му е майка. И какво от това? Ти пък ще си му жена, това по-малко важно ли е? Напротив, всеки човек създава семейство в тоя живот, за това са измислени женитбите и за това се раждат децата, които да продължат "поколението". Изнесете се при първа възможност.

7.   Здравей!
Все едно слушам за моята, с която положението става все по-лошо и знаеш ли това тропане и викане и ние си го имаме, дори имам бебе, но на нея не и пука и сякаш на пук когато го успя почва нещо да тропа, да вика, да крещи дори като напълно ненормална.
Мъжа ми няколко пъти и направи забележка, че детето събужда детето винаги, а нейният отговор е:
Ами какво ме интересува, да се научи на мойте навици.
Незнам какво да ти кажа, дали сега или след 1, 2, 3 и т. н. години се изнасяйте, иначе живота ти ще става все по-ужасен, особено когато имате и дете!