Споделена история от Тинейджърски

Изнасилиха сестра ми
Здравейте, момче на 16 години съм. Преди седмица се случи нещо отвратително и ужасно-изнасилиха сестра ми, която е на 18. Преди това аз бях арогантен тъпак, като повечето ми връстници, подсвирквах и говорех мръсотии на всяко привлекателно момиче, което видех. Казвах, че жените стават само за едно.. сещате се.. изобщо пубертетски приказки. Но след случилото се съм отвратен от самия себе си и от пола ми като цяло. Насилието над жени, било то физическо или психическо ме отвращава. Искам просто да кажа на мъжете и момчетата, които четат това-моля ви, следвашия път, когато уж "невинно" се закачате, опипвате или подсвирквате на някое момиче, замислете се за това, че в нейната ситуация може да попадне вашата майка, сестра, братовчедка.

Замислете се, че това момиче има родители, които не са я отгледали и са дали всичко за нея само за да може като порасне да бъде унижавана от някакъв идиот. И да, за някои може би разсъжденията ми звучат "педалски", самият аз бих се присмял на такива думи само допреди седмица. Но ако бих могъл да променя държанието на някой, с това което съм написал, то аз ще съм щастлив. Дори на един човек да е. Наистина защо трябва да се унижаваме един друг, защо е нужно да се държим така с по-слабия пол, те не са ни виновни с нищо. Мъчно ми е само като се сетя как сестра ми ми казваше, че някакви по улицата и подсвирквали и на нея и било обидно, а аз само и се присмивах и и казвах, че е лигла като всички момичета. И защо трябваше да се случва това с нея?? ЗАЩО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧВА С НЕЯ?? ТЯ НИКОГО НЕ БЕШЕ ПРЕДИЗВИКВАЛА, ТЯ Е НАЙ-СКРОМНОТО МОМИЧЕ, КОЕТО ПОЗНАВАМ, А КАКВО И ПРИЧИНИХА НЯКАКВИ ИЗРОДИ?? .. НАИСТИНА МИ Е МЪЧНО, ОТЧАЯН СЪМ.. моля Ви, нека имаме респект един към друг, ТОВА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ И НА ЖЕНА ОТ ВАШЕТО СЕМЕЙСТВО, НЕ ПОСТЪПВАЙТЕ ТАКА С ОСТАНАЛИТЕ, ДОРИ МАЛКИТЕ И НЕЗНАЧИТЕЛНИ МРЪСНИШКИ ПОДМЯТАНИЯ НАРАНЯВАТ!
благодаря, че прочетохте

Коментари

1.   знаеш ли кои са извършителите на това нечовешко деяние?
подаден ли е сигналв полицията?

2.   ти вече си променил един човек - себе си!

3.   Евала ти правя на тебе, момче.. Браво, че си се осъзнал и че мислиш така.. От тебе човек ще излезе!
Аз съм момиче на 18 и ужасно съчувствам на сестра ти, ужасно е случилото се.. Дано хванат тия мръсни копеленца, които са й го причинили! Кураж!

4.   Едно време кръв се е леело за такива работи!
Мъж съм, но и през ум не ми е минавало през живота ми да насиля жена. Сигурно трябва да си огромен комплексар за да извършиш подобно деяние.

5.   Браво, за това, което си написал, миличък. Обичай сестра си и я подкрепяй.

6.   И аз съм такъв като тебе на 15 и когато се опитах да обясня това на моите приятели ми отговориха да не се правя на гей като не съм бил.

7.   Плаче ми се, като ти чета изповедта. Никой човек не трябва така да постъпва с който и да е друг човек. Мъката в душата е неописуема. Но искам все пак да ти дам кураж и на сестра ти също. Молете се на Бог, вярвайте и обичайте хората. Разбрал си много важно нещо в живота, че насилието е отвратително, то е отвратително и за Бог. И все пак, моли се и за този, който го е извършил, защото по този начин се доближава човек до Бога. Знай, че това което се е случило е изпитание на Бог към семейството ви. То не е случайно. Той изпитва верните си чада. На нас ни изглежда неразбираемо, но това е начина човек да се утвърди във вярата. Бог допуска насилието, за да изпита и отсее верните нему служители, които и ще заслужат вечния живот. А такива като насилника ще горят вечно в Божия ад. Разбрал си, че християните не употребяват нецензурни думи, защото устата и езика с които се молим трябна да бъдат чисти. Защото "от един чучур не може да тече и сладка и горчива вода".
Знай, че това което се е случило със сестра ти, все едно се е случило с Христос. Той е бил поруган, защото казано е, че нашите тела са Христови членове (Божии). Хората Го убиха преди 2000 години на кръста и когато има каквото и да е насилие над хора, е все едно че Христос отново и отново е разпъван.
Ако искаш да научиш повече, чети Библия. Цялата мъдрост е там.
Избирай си и приятелите също, ще го усетиш със сърцето си. Дано Бог да ви помага на всички.

8.   Важното е че си осъзнал какво си правил и се поправяш защото малко останаха такива които да и пука какво чувстват другите... и да прав си че може да се случи и на тези които го причиняват това все някога се връща...

9.   Браво момче! Промени се. Разбира се ти си при нея и я подкрепяш. Продължавай!! :-)

10.   Похвално за момче на твоята възраст, че си осъзнал каква всъщност е грешката на днешното поколение, което мисли само и единствено за ''е*ане''! Замислете се всички дали това да се правите на големи мъжкари, като задявате просташки момичета и след това ги насилвате по този гаден начин... Помислете дали това е правилно, помислете за майките си преди да посегнете... Това за мен е пълно отвращение!

Мери

11.   от автора:Благодаря ви за коментарите, надявам се да не съм променил само себе си, но и някой друг да се е замислил над думите ми. Но не заслужавам тези похвали за това, че съм се осъзнал.. що за човек съм щом трябваше да се случи такова нещо, за да ме промени и да ме накара да се замисля?? Отвратен съм и от самия себе си.. :(

13.   '.. що за човек съм щом трябваше да се случи такова нещо, за да ме промени и да ме накара да се замисля?? '
Елементарен си и другите са елементарни, няма човешко във вас демони сте, животни без мозък и без душа защото чакате всяко нещо да ви се случи лично на вас и чак тогава да осъзнаете. Да ама това не е осъзнаване. Осъзнаване има при мисловен процес а при вас няма, липсва мисловен процес. Просто сте камъни които ги блъска придошлата река. Е браво, днес е слънчево, няма да ти счупят камъка/черепа, но утре кой знае.

14.   От автора до номер 13:Напълно съм съгласен, възприемам се като "животно без мозък и душа". Осъзнах това, но други, по-важни неща, може би все още не съм. Но все пак ситуациите ни променят, това до някаква степен е напредък... Вече не мисля само за себе си и за своите нужди и грижи, не си въобразявам, това е факт. Това е стъпка за мен към желаната промяна. И може би сега сам ще предприемам мисловните процеси, за да осъзная важни неща преди да се е случило нещо непредотвратимо и ужасно.

15.   Бог с теб и да ти помага в трудностите. Само бъди верен и ще бъдеш възнаграден многократно, също и семейството ти.

16.   браво пич че си успял да осъзнаеш грешката си
съчувствам на сестра ти
сега ти си и нужен подкрепяй я и се обичайте

момиче на 12

17.   Съжалявам за случилото се и едно голямо БРАВО за написаното! Уви, някои уроци ги разбираме по гадния път - преди си гледал лекомислено на подобни теми, но вече си един много по-стойностен човек и, сигурна съм, ще помниш това винаги!

18.   Найстина добре е че си променил първо себе си а ако аз знаех кой са тези гадове щях да ги бия докато не умрат давай и много кураж

19.   Нямам думи... Просто.. Копелета ;х
Браво на теб!!! В живота човек се учи от грешките си.
Сестра ти ще го превъзмогне, но все ще го помни :х Разбирам, че и помагаш, но това е единственото, което можеш да направиш. Всъщност подкрепата помага МНОГО при човек в такова положение...
момиче на 15

20.   Човек не осъзнава какво прави и причинява на другите хора около себе си докато не изпита или види същото през други очи и тогава той се променя напълно и става една нова горда личност. Радвам се, че се опитваш да налееш същото в главата на другите ти връстници и т.н., но както казах по-горе "Човек не осъзнава какво прави и причинява на другите хора около себе си докато не изпита или види същото през други очи"
Късмет и кураж!

21.   От автора:Благодаря ви за изключително компетентните и състрадателни коментари! Със сестра ми се сближихме повече от всякога, това да и помагам и да я подкрепям ме прави наистина щастлив, мисля че и с нея е така. Тя е силно момиче, и въпреки че вероятно такова ужасно преживяване трудно се забравя, усещам как тя започва да го преодолява. Надявам се никое момиче да не изпада в такава ситуация, защото никое не заслужава това, какъвто и човек да е.

22.   Супер е че са останали хора като теб. Ти си се осъзнал когато трябва. Ето такива хора са нужни на България сега. А до колкото сестра ти подкрепяй я понеже се чуства ужасно.
М12