Споделена история от Тинейджърски

Омръзна ми да ги лъжа!
Аз съм момиче на 14 години. Двете ми най-добри приятелки винаги са ми споделяли тайните си, а аз крия толкова много неща от тях! Срамувам се да им споделя, че баща ми пуши по поне 14 цигари на ден или дори повече! И не е само това! Майка ми има таен скайп където си пише с други мъже! Наистина родителите ми нямат грам разбирателство! Да съм честна не обичам баща си изобщо! Той спи с проститутки! Ужасно е! Моля ви дайте ми съвет! Вече не издържам!

Коментари

1.   Храни куче да те лае...

2.   Практически, живота на родителите ти не е твой проблем. Така че, ти не ги лъжеш, а прикриваш истината за живота на други хора. Добре, стига простотии.

Не се срамувай от родителите си. Първо ти не си на тяхно място, те са си отделни личности и решенията им за били техни, а не твой, ти не си виновна за техния начин на живот. И второ не се срамувай, те са ти родители, вие заедно сте семейство, каквото и да е това семейство, то си е ВАШЕ. Аз лично не съм споделяла на никой от приятелите си за драмите из нас, за моите сълзи, за техните викове, за моите крясъци и техните сълзи. Просто намери границата си. За мен семейството ми е семейство и нашите си проблеми са си само за у нас. Нищо не излиза от 4-те стени на стаята, в която се е провела цялата драма. Приятелите ми знаят, че цялата ми къща пуши, но аз не го одобрявам и няма да се захванат, знаят че вечер се събираме и пием заедно, знаят че за родителите ми дори да залитна по грешен път (алкохол, цигари, секс в ранна възраст) не бива да се крия. Това са неща, от които аз не се срамувам- това съм аз, това са възприятията ми на родителите ми, това е живота ми. Но приятелите ми не знаят кога за какво се караме, те не знаят за 99% от причините поради които съм ставала от компютъра. И няма да узнаят, защото това си е между мен и семейството ми. Точка по въпроса.

Не го мисли. това, че баща ти пуши си е за неговото здраве, той не се крие, няма причина и ти да го криеш. А за изневерите и тези работи не мисля, че приятелите ти трябва да знаят. Достатъчно е просто-, , нашите са в сложни отношения и вчера не спах много от нерви, затова изглеждам така разсеяна".
И.

3.   Подкрепям И. и до някъде н. 1.

Едно ще ти кажа, каквито и да са родителите ти - те са те родили, изхранили и изучили. Дължиш им уважение за това.
Колкото до приятелчетата - с времето ще се убедиш, че се са временни в живота ти, че не бива да им се доверяваш на 100%. Личния ти живот и този на семейството ти трябва да си останат лични, всеки човек над 20 г. тук ще потвърди, че приятелите често се оказват най-големите предатели, докато на роднинтие малко или много може да се разчита цял живот. Кръвта вода не става!

4.   малката, забрави да коментираш какво правят родителите ти пред другите деца!
там си споделяйте какво сте правили, за какво си мечтаете, къде искатъе да отидете и т. н.
не разбирам тях какво ги интересува баща ти колко цигари пуши

5.   ох моля ви се толкова смешни коментари не бях чел отдавна.. определено не сте били на мястото на авторката. Нямате си на идея колко отвратително е родителите ви да си пишат с други или още по-зле.. да се виждат с други. Определено не е хубаво да държиш всичко в тебе, но трябва да намериш подходящия човек. Когато го намериш сама ще разбереш че можеш да споделяш всичко с него така както и той ще споделя с теб.