Споделена история от Тинейджърски

Живота на едно момче...
Не знам откъде да започна с моята история..
Живея в средно-голям град в малък краен квартал. На 15 години съм. Всяка сутрин като се събудя и започвам да мисля за проблемите си, бихте си казали, че момче на моята възраст няма кой знае какви проблеми но уви. Всеки ден ставам свидетел предимно на боища и рекети по улиците.. Даже аз самия много често ставам жертва на такива неща.. случва се почти всеки ден някой по-голям да ми иска пари или да се подиграват, или да му върша някакви услуги
... Писнало ми е вече от всичко, нямам почти никакво желание да излизам от вкъщи. И не съм само аз почти всяко момче на моята възраст от моя квартал е жертва на тези глупости... Нямам никакво желание да излизам като знам какво може да ми се случи на улицата. Чудя се защо има такива хора, които само гледат да правят мръсно на другите? Просто исках да си излея пред някой душата. Мерси на отзовалите се със съвет!

Коментари

1.   здравей,
като видиш бой на улицата си длъжен (гражданско задължение) да се обадиш на полицията!
Не рабирам хора като теб - защо си затваряте очите пред такива неща... после се оплакват, че и тях ги тормозят... ами и другите са като теб... няма кой да се обади на съответните органи за да въведат РЕД!

2.   Здравей! За съжаление живота е такъв и нашата държава още не се е справила с този вид престъпление. Или мачкаш хората или теб те мачкат. Можеш да си неутрален, но не прекалено дълго време. За теб спасението е като излизаш да ходиш по-далече от квартала в който си. С някой приятел да ходите извън опасната зона, или ако си яко момче да им докажеш, че няма да е както те искат. Като те набие някое момче ти се оплачи в полицията. Първия път няма да направят нищо, но като се съберат повече провинения. И задължително е не само да кажеш набиха ме ами да се изказваш по правдоподобно искаш да подадеш сигнал за физически и психически тормоз. Че заради посочения провинен не смееш да излизаш и съответно да развиваш социалните си умения. Да им покажеш, че не си някакъв с извинение дришльо, който го бият а интелигентно момче пострадало по всички начини от провинилите се. Естествено ти си непълнолетен, така че трябва сериозно да ти обърнат внимание а ти трябва да си с родител. Едно от задълженията на родителите е до навършване на пълнолетие на детето да го представляват правно пред държавата. Трябва да накараш и родителите ти да повярват, че това не е просто нормалното сбиване от време на време, а че е постоянно и заради това се налага да се затваряш в къщи. Ако не ти се занимава с такива неща просто последвай другият ми съвет с някой приятел да излизате някъде по-далече от тези хора в друг квартал.

3.   ох леле, човече който те тормози веднага го казваш в полицията, тва е начина само, подаваш жалба та да видим пак ли шса закача. слушай ма ся много внимателно: другите неможеш и да искаш да ги промениш, гледай себе си-ти да си добре.