Споделена история от Тинейджърски

Преувеличавам ли? Или съм в правото си да реагирам така
Хора, имам нужда от вашите мнения и съвети, защото се чувствам адски объркана...

Всичко започна от социалните мрежи в интернет. Една вечер видях, че ми е писал съобщение да се запознаем и така започна нашата кореспонденция. Тя продължи доста дълго. От приятелски чатове прерасна във флирт, че даже и в разни обяснения в любов. Ясно ви е, щом пиша историята в този раздел...

Много исках да го видя и наживо, но имаше много пречки за нас. Той искаше дори да ходим на море заедно, но нямаше как да стане. Най-голямата пречка беше, че все още бях ученичка (той е с 5 години по-голям) и нашите никога нямаше да ме пуснат с някого просто ей така. В крайна сметка той отиде сам.

Продължихме да си пишем още време след това. Мислех си, че няма да дочака да се видим.

Завърших училище, започнах да уча висше, мислех, че платоничната ми любов е обречена, но в един хубав ден най-сетне се видяхме. Наживо той беше по-различен, отколкото си го представях. Беше по-симпатичен, отколкото си мислех. Прекарахме известно време заедно. Той гледаше да се чувствам добре и аз наистина се чувствах така в неговата компания. Но времето, което прекарахме заедно, беше твърде малко. И пътищата ни отново се разделиха...

Имам възможност да отида на стаж в неговия град. Мислех да му кажа, защото той и без това ме питаше преди дали не мисля да живея там и беше споменал, че щял да ми помогне да си намеря по-лесно работа там. Но се колебая...

Причината е, че е коментирал снимката на някаква рускиня. Тя има по-разголени снимки и качва предизвикателни фотосесии и той написал на една снимка, че била страхотна... Отделно от време на време виждам как харесва снимките и на други кифли... Като видя как е харесал или коментирал някоя такава снимка, изпитвам ревност... В такива моменти ми идва да му кажа на мен да не ми пише повече, но се спирам, защото ще съжалявам после за това...

Докато бяхме заедно, не е седял в интернет и не е разглеждал снимки. Даже и по улицата не се заглеждаше. Обръщаше внимание на мен. Може да го е направил просто от възпитание обаче...

При всички случаи ще се възползвам от възможността за работа в неговия град, защото ще е полезна и за моето развитие.

Но се чудя да му кажа ли? Да му съобщя ли, че има възможност да се видим за повече време и да се опознаем по-добре? Нямах търпение да му съобщя, но като видях тоя коментар, просто ми се изпари ентусиазма... Преувеличавам ли? Или съм в правото си да реагирам така?

Благодаря на всички, които са отделили от времето си за моята дилема!

Коментари

2.   Ето защо нямам фейсбук. Това е адски тъпо нещо което може да прецака флирт с много жени... лично мое мнение ;д

Разбира се че ще ти стане гадно но опитай с него

А и да не се заглежда по други докато е с теб от възпитание проблем ли е? Някои и това не правят ;) Само с последната приятелка като съм ходел не съм се заглеждал от възпитание а защото само тя ми харесваше. Отде знаеш че не е така и при твоето момче

БеЛиЯ МеЧоК

3.   Не ми пречи дори да е било само от възпитание... Това показва някакво уважение (поне според мен). Но аз не нося много грим, не нося къси поли и блузи с дълбоки деколтета и т. н., т. е. не съм като тази, на която е писал... И като видя, че пише на някоя като нея, ми става гадно и си казвам, че няма смисъл да продължавам тези отношения...
Авторката

4.   Не знам дали е пресилено, но аз също реагирам така, когато видя, че мъжът ми е коментирал нещо във ФБ, особено пък ако става въпрос за жени - дори и да са общи познати.
Въпреки, че съм 100% сигурна, че той е само мой, и че коментарите са просто безобидна шега ми става неприятно и му го казвам.
Може да ме наречете несигурна и комплексарка, но според мен това, да показваш откровено, че друг ти допада е неуважение към човека до теб.
Аз също съм се впечатлявала от мъже - и по улицата, и в нета, но според моите разбирания, това е нещо, което мога да споделя на кафе с близка приятелка и да се покикотим, но не и да го кажа в лицето на човека, който ме обича.

5.   Точно заради това силно се колебая да му казвам ли изобщо за тази възможност да се видим за повече време...
Авторката

6.   Ооо боже, момиче, нямаш право да казваш той какво да харесва и какво не. Фейсбука е лично негов, може да пише и харесва каквото иска. Като гледам вие не сте гаджета или поне не сте дълго време заедно. Срещни се с него, опознай го, дай му шанс, а времето ще покаже. Само заради тове че написал коментар, не режи момчето. А и всички мъже се заглеждат по по-голи жени, доказан факт. И ти това не можеш да го промениш.

7.   номер 6, така е, не ходим.. в смисъл, като се видяхме, се държахме като гаджета - целувки, прегръдки, хващахме се за ръка, но дотам.. на всички е ясно, че любов от разстояние е обречена... и един вид аз намирам начини да прекараме повече време заедно, а той пише коментари на разни.. но от друга страна, това моето е като болестно състояние.. случвало се е да ревнувам, че харесва някоя телевизионна водеща или певица или някоя манекенка... което май си е комплексарщина от моя страна.. а това съсипва отношенията..

8.   Сама казваш, че любовта от разстояние е обречена, как искаш тогава да се получи с това момче? А и ти не знаеш ли, че в една връзка единия се раздава малко повече от другия, което автоматично не означава, че той не те обича или не те харесва! Колкото до това, че той харесва на някакво момиче снимката или пък пише коментар, пак ти казвам, това е нищо!!! Човекът си има лично пространство което си е само негово! Не е необходимо 24 часа, 7 дена в седмицата да присъстваш само ти в мислите му, а и това само по себе си няма как да стане!! Няма смисъл да ревнуваш когото и да е било, а най-смешното е това да бъде от певица! Погледни отстрани и сама ще видиш колко е абсурдно! Опознай човека, какво харесва, какво не, какво цени, какво мрази и тогава си прави изводи би ли могла да бъдеш с него или не!

9.   Благодаря за коментарите! имах нужда някой да ми каже тези неща. наистина е невъзможно да мисли само за мен, непрекъснато, а и аз не искам това... отстрани наистина изглежда странно, налудничаво и глупаво и явно ще трябва да променя тази моя ужасна черта. ще последвам съветите и ще опитам да го опозная, ще му съобщя за плановете си, а времето ще покаже...
Авторката

10.   Тази ситуация ми е доста позната:x.... Разбирам те напълно... Не знам колко съм права относно теб и колко ще ти помогна. Но това което аз бих направила в подобна ситуация(и което съм правила и продължавам да правя) е да му кажа, че ще се местя в неговия град, но ще имам едно на ум за тези неща(фейсбук, снимки, други момичета). Докато не се убедя в чувствата му към мен няма да предприемам нищо и ще се опитам да не ревнувам и да не ми е гадно(но това става много трудно и с много тренировки.... ). А колкото до това нормално ли е или не-честно казано не знам, но в подобна ситуация и аз бих се чувствала така. Успех! :)
Tammara Monserrat