Споделена история от Тинейджърски

Тормоз
Преместих се във ново училище. След време съучениците ми започнаха да ме тормозят, да ме бият, да ме обиждат и да накърняват достойнството ми. 10-ти клас продължи тоя тормоз над мен, не издържах и отидох при класната, тя естествено ни6то не направи и после реших да говоря със заместник директора. Като говорих с заместник директора той ги беше извикал при себе си и те бяха спрели. Сега съм единадесети клас и тоя тормоз се върна отново. Почнаха вече да ме ритат във мускулите, да ме бият у главата и във лицето. Моля ви дайте ми съвет как да се справя със тоя огромен проблем, защото вече не мога да издържам на тоя всекидневен тормоз. Аз си мълча, гледам да не им обръщам внимание но те пак продължават. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!

Коментари

1.   Колкото повече ги оставяш толкова повече ще ти се качват на главата. Говори с родителите си не им спестявай тези работи повече

4.   здраей,
съмнявам се и родителите ти да могат да направят нещо...

защо не започнеш да се отбраняваш?

знма, че е трудно - но вземи някои път когато те удари и мисли, че няма да му отвърнеш -ритни го между краката....
няма да пострадаш повече от колкото сега - това просто не може да продължаваш... всеки ден със страх да ходиш на училище и да чакаш с нетърпение да свършат часовете и да дойде петък...

вземи ритни един мног яко както ти казах и ще видиш, че ще престанат...

аз съм точно като теб - не искам да се ия (може би защото не съм и мисля, че няма да успея) а и не виждам смисъл...

какво направих аз
един ден както си вървя в коридора единия идиот от тези които ме тормозеха ме удари в гърба - нещо нормално и често случващо се...
съвсем нормално и спокоино се обърнах към него и му казах, че имам проблем с гърба - както и две операции на него
Точно заради това не мога да си позовля да се бия и т. н. защото е опасно за мен.

За мой късмет това проработи/.... от тогава спря да ме удря
от време на време някои бъзик но не ме е удрял
даже съм му помагал по контролни и т. н.
т. е. правя се, че не му се сърдя за да не ме закача.

за съжаление за това се сетих чак в края на 11 клас...
но пак добре е, мина 11 много бързо, след това 12 неусетно и така.

Но си нямаш на представа какво беше в 10 и в началото на 11 клас.
Повярвай ми - ЗНАМ как се чувстваш!

като обобщение да повторя: предполагам знаеш кой е "тартора" това обикновенно е момчето след което всички ходят и всички го подкрепят
има и един които прави най-много се закача.
избери си един от двамата и когато е сам или най-много с още един-двама: кажи му севсем спокойно че ти за съжаление не си добре с гърба и няма как да му отвърнеш защото може да стане мнго зле за теб.

5.   мила има едно нещо наречено ПОЛИЦИЯ, там където и аз отидох, сега ела да видиш как ме уважават, че дори и ми се мазнят, успех! :Д

6.   Омг Аз съм момче на 15г мене някой ако ме докосне го спуквам от бой.Запомни за да те уважат трябва да мачкаш!Трябва да разберат с кой си имат работа.Набии 3 човека и да видищ,че всички ще ги е страх от тебе!

7.   Омг Аз съм момче на 15г мене някой ако ме докосне го спуквам от бой. Запомни за да те уважат трябва да мачкаш! Трябва да разберат с кой си имат работа. Набии 3 човека и да видищ, че всички ще ги е страх от тебе!

8.   Само веднъж съм ставала жертва на тормоз. Бяха няколко по-големи ученички, които ме държаха няколко часа в един парк и не ми даваха да си тръгна, а през това време ме обиждаха. Така да се каже, беше психически тормоз.

Като се прибрах вкъщи, разказах на родителите си. Отидохме в детска педагогическа стая и написах всичко. Още на другия ден тарторката на групата момичета заедно с родителите си дойде вкъщи да се извинява.

Никога повече никой не си позволи по какъвто и да било повод да се закача с мен.