Споделена история от Тинейджърски

Как да СПРЕТЕ ТОРМОЗА в училище
всеизвестен факт е, че в доста училища има тормоз на ученици - независимо момчета или момичета.

ето как СПРЯХ тормоза.

първо малко история.
от 9 кл. се почна - аз съм затворен, тих, срамежлив, не искам да се бия.

9 клас - нов клас и ученици - избутах го някак, нямах много проблеми защото още не бяхме се опознали...
в девети стана ад - той започна от началото и вече в средата не се търпеше... така продължи до началото на 11 клас.
Един идиот най-много се закачаше с мен - той беше тъп и другите го използваха за да си правят кеф като ме удря и т. н. (т. е. те го караха).

един ден както си въврвя по коридора - тамън часа свършии аз излизам в началото защото седя на първия чин - вървя си и този същия идиот идва отзад и ме удари по гърба - нищо необикновенно - мног често се случваше...

незнам как ми дойде на ум (благодаря на господ)и му казах: не ме удряй в гърба ТОЛКОВА силно защото имам операция. Веднага след това ми каза: ИЗВИНЯВАЙ иванчо, няма ВЕЧЕ да те удрям

аз казах: добре и продължих.

Никога повече не ме е удрял.

Може да ме избъзика.. но това савнение с преди е песен...

толкова много мразех училището и със страх ходех.. не диках да има междучасия! защото тогава най-често се случваше това...
да не говорим колко много мразех голямото междучасие - тогава времето все едно беше спряло!

този идиот спря да се бъзика с мен и даже му давах домашни и по контролни му помагах за да намаля още повече бъзиците.
Правех се, че съм забравил всичко което мие сторил - аз не съм, но това, че си мисли че съм е добре за мен.

Така от средата на 11 кл. училището ми беше супер.
Минаваше времето бързо, особено пък когато карам само по 2-3 часа(в края на 11 и през целия 12 клас).
А преди когато си тръгнех на ддругия ден бяха обиди защо съм избягал, бъзици, удари и т. н.
от тогава нататък дори съм си тръгвал с идиота който най-много ме тормозеше!
и кога съм бил в чаове, кога не съм - никои не го интересуваше!

Силно желя с този метод да помогна на някого да се спре този ад!
На един човек да помогна - за мен ще е много!

Успех на всички!

Коментари

1.   Много глупаво, аз ако бях щях да го пребия като куче пред всички и със сигурност никой нямаше да ме барне повече :D

2.   хубаво е че си намерил на4ин да се справи6 с това. много искам да помогна така на един мой приятел,но за съжаление няма как! той е като теб-стеснителен и той като теб всеки ден заспива със страх 4е утре6ния ден 6те се повтори това от преди6ния! метода на номер 1 също е хубав,но не мога и да ги пребия аз съм моми4е. един път пробвах и не мина блестящо! ако може бихте ли ми казали как да постъпя в такава ситуация?!?

3.   от автора: ще те помоля да се въздържаш с такива коментари! На чужд гръб и сто тояги са малко! Знам, че това е най-лесни и правилен (да) начин - но като не става и не мога....
не е глупаво! за мен бе много добре, че намерих начин по който да спра това.
Не всички може да са като теб. За това търсим други начини. Има много момчета които в момента са в същото положение!
Надявам се ти да не си от другата страна - защото едно е бъзик, друго е смачкване на самочувствието!

до номер 2: момиче си - няма как да се справиш с момчетата! дори момчето което защитаваш ще стане още повече за смях защото - момиче да защитава момче?

кажи му това което съ написал.. може пък и да проработи - не се знае...
други варианти са изтърканите методи: директорка, родители, полиция... това са ВРЕМЕННИ варианти - понякога дори става по-зле.
знам го защото доста познати са пробвали различни варианти и не став а- идиотите са си идиоти.

4.   идиотите в повечето случай не са сами - до тях има още такива И те се вклюват! един срещу няколко не мисля, че е спортсменско!

5.   Хубаво е, че е спрял да те бие, но лошото е, че ти си се предал пред него, даже си му давал да преписва домашни т. е. да те използва. Който има такива проблеми по-добре да се съветва с психоложката на училището или да си купи книга за това. Има много такива книги, които са много полезни и вършат работа. Ако някой иска да ви бие, винаги гледайте да има много хора около вас, или ако няма по-добре бъдете на щрек или близко до някоя стая да влезнете в нея. Никога не се крийте в тоалетни, защото там най-често стават побоищата. Успех на всички които имат такъв проблем!

7.   до номер 6: за какви психоложки говорите? - няма такъв в училището! дори и да имеш - едва ли щеше да свърши работа...
казваш, че ме еизпозлва - аз не смятам така :) по-скоро той с е епрецакал повече от мен защото закърнелия му мозък още повече закърнява като всичко получава на готово!

а аз какво печеля:
- не ме обижда и закача
- затвърждавам си знанията (най-лесно се учи когато преподаваш на някого даден материал)

9.   При мен са закачки, подмятания, нямала съм снимки във фейса и т. н. Когато им се одръвча на идиотите, понеже са няколко, а аз сама, те почват да се смеят на думите ми. Един път се стигна до там, че една учителка им каза, че би отговорила по същия начин като мен, ама не, копеленцата си се хилят. Тук идва чувство за несправедливост. Макар моето умствено, те имат числено превъзходство.
Ж 16

10.   "незнам как ми дойде на ум (благодаря на господ)и му казах: не ме удряй в гърба ТОЛКОВА силно защото имам операция. Веднага след това ми каза: ИЗВИНЯВАЙ И., няма ВЕЧЕ да те удрям"

По-жалък начин да спреш тормоза не бях чела/виждала. Супер жалко си постъпил. Разбирам, че си страхлив, но....отиди на психолог човек, нека поговорят с теб и да се опитат да ти помогнат да повдигнеш самочувствието си и достойнството. Не може все да те тъпчат и все с тоя номер да минава "не ме бий толкова силно, че имам операция или не знам си кво...". Другия път тоя номер няма да мине и ще продължават да те тормозят и удрят на 'болното място'.

11.   Какви молби бе? Трябвало е да му смачкаш фасона на този, освен това историята е нереалистична. Не съм срещал хулиган (тормозник), който да се ИЗВИНЯВА.

Venjus