Споделена история от Тинейджърски

Как да спра да плача за глупости?
Здравейте. Аз съм момиче на 15. Проблемът ми е, че понякога не знам за какво плача. Просто сълзите избликват. Имала съм гаджета много, но при нито една раздяла не съм ревала и не съм се тръшкала. От 4-ти клас, когато отидох на екскурзия с класа ми за първи път, плача за нашите. Не знам защо. Не съм свикнала да съм далеч от тях ли? Единствената екскурзия на която не плаках, беше миналата година. Тогава през целия път се забавлявахме и по цели нощи стояхме будни и купонясвахме и нямаше време за плачове. Но вчера нашите заминаха за чужбина за няколко дена и аз сега се скъсвам от рев. А специялно им казах, че не ми се ходи с тях. Всичките ми приятели знаят, че не отидох само за да са по-далече от мен. Но ето. Това, което исках стана, а сега рева като луда за тях. Днес пък ходих да взема племеничето си от яслата. Като влязох и го повиках, той се обърна дойде си при мен с филийката хляб с мед и ме хвана за ръката. СЛед като го върнах у нас

Коментари

1.   Просто си по-чуствителна

2.   ами ти си е**ти ревлата

3.   Не се притеснявай. Ето така имах едно момиче в класа- беше пълна ревла. Ти не ревеш нищо в сравнение с нея. Но тя ходеше на психолог и се оправи.

4.   От авторката: № 2, благодаря за топлия коментар :(. Относно историята, не и излязла цялата. Писах, че след като го върнах у нас, си поиграх с него, и когата сестра ми го взе, вечерта постоянно ми излизаше пред очите как миличко ме погледна и не знам защо пак се разплаках.... Ще помоля админите да не добават коментари на хейтъри

5.   Не искам да звуча по някакъв особен начин, но може да е някаква травма от детството, някакви забравени спомени за неща, които свързваш с най-ранните си години и родителите и може би за това плачеш за тях.
Колкото до племенничето, нормално е да се разчувстваш при нещо подобно!
Моят съвет е да разкажеш на някой по-голям и да се опиташ да си спомниш неща от ранното детство, да помислиш какво ли толкова те разстройва и защо. Някой възрастен ще ти покаже начин как да спреш това! Дори и може да се консултираш с психолог, ако имате училищен, това е нещо полезно.

6.   Говорила съм за това с нашите, но нищо не се оправя. Те знаят, че ако ще съм далеч от тях, винаги трябва да са с телефоните си, защото когато се разстроя, веднага ще им звънна. Може да ви се стори смешно, но едно лято дойде една моя братовчедка с майка си и се наложи те да спят в нашата стая, а нашите бяха в друга. Решихме и аз да спя при братовчедка ми и цяла вечер се спуках от рев, въпреки, че нашите бяха на горния етаж.... От авторката

8.   Извинявай за това, което ще кажа - попринцип не съм от онези тъпаци, които само те карат да се чувстваш ужасно...
Както казват някои, възможно е да имаш някакви психически травми, но всичко е поправимо... просто трябва да си по - силна и много по - издържлива. И аз съм много чувствителен, но не рева за това, че майка ми е на горния етаж на къщата... то в такъв случай, направо да я оперират и да ме вкарат в корема й, че да седя вечно до нея...

Това горното беше шега...
Това е нещо много сериозно, може би... потърси някаква помощ, може би като малка си се уплашила от нещо, което ти се е случило и си била далеч от родителите си или пък си била близо до тях, но си се страхувала да се отделиш от тях.

И за Бога, когато отиват извън България - бягай с тях, да видиш света... това ще ти остане от живота! Как така не ти се ходи???

9.   Виж трябва непременно да споделиш какво чувстваш с майка си. Ако не те рабира просто и кажи мамо изслушай ме това нещо не тормози моля те успокой ме. И майка ти ще те прегърне и ти трябва да се отпуснеш поплачи си и се успокой трябва да се стегнеш не се притеснявай за нищо родителите ти никога няма да те оставят в тежък момент спокойно :)

10.   Знaм, че темaтa е стaрa, но се нaдявaм някой дa ми помогне. Кaк дa сдържa сълзите си, когaто съм пред хорa. Щом се приберa, ще плaчa нa воля, но понякогa ми е неудобно пред определени хорa.

11.   Нямам представа, номер последен

12.   Н10: Някой? Никой ли не знaе... :(

13.   Мили боже! Странно е, това че са били само на горния етаж, а ти си плакала. Не знам дали е нормално и кой ще ме обижда, но когато отведоха кучето ми на селото ми МНОГО ПЛАКАХ. Чувствах някаква огромна празнина и не можах да я запълня поне 1 месец. Знаех, че ще го виждам, но пак беше ужасно. Който иска да ме обижда, то АМАН ОТ ХЕЙТЪРИ ВЕЧЕ!
Не знам, аз по принцип се радвам като съм сама, правя си забранени неща. Но ако някой скъп човек го няма със седмици ще ми е доста трудно. Не знам, просто опитай се да се стегнеш. Кажи си, че няма от какво да се страхуваш И ЖИВЕЙ!