Споделена история от Тинейджърски

Мастурбацията при по малките
Здравейте,
аз съм момиче на 14 години и мастурбирам. От началото мастурбирах само по един, два пъти на седмица, но някак си ми хареса и започнах до го правя по-често (всеки ден) и със всеки следващ път ми става по трудно да се възбудя. Мастурбацията ме успокоява. Та въпросите ми са: Нормално ли е на моята възраст? Вярно ли е, че като правя секс ще ми е по трудно да се възбуждам? Има ли някакви опасности? Бих искала да ми кажете какво мислите. Благодаря предварително.

Коментари

1.   И аз съм така и вече се притеснявам наистинаа!! ;((

2.   Напълно нормално е, хората и от по-малки започват. Това, че изучаваш тялото си, може само да ти е от полза за времето, когато започнеш полов живот. Живей си спокойно и не се притеснявай :)

4.   Абсолютно нормално е, даже повечето деца започват да мастурбират от 5-10 годишна възраст. И не няма никаква опасност, и не е вярно, че като започнеш да правиш секс няма да ти е хубаво. Такова животно като "изчерпано" удоволствие там долу, не съществува, освен ако не се окажеш асексуална.

5.   Нормално ли е на моята възраст? Вярно ли е, че като правя секс ще ми е по трудно да се възбуждам? Има ли някакви опасности? Бих искала да ми кажете какво мислите.

- Да, нормално е. Всъщност годините ти са си може би най-нормалните за това. Сега започват да ти бушуват хормоните, тялото ти започва да ти става интересно, просто сега е моментът, в който започваш да се интересуваш от секса и мастурбирането.

-Вярно е, но важи за момчетата, не за момичетата. Като цяло, ако спреш да се възбуждаш, спри да се самозадоволяваш за няколко дена, за да не се протъркаш. Иначе казано, не прави нищичко, ако не си достатъчно влажна.

- Ако си миеш ръцете преди и след това няма. Какви опасности може да има, щом ръцете са ти чисти, възбудена си и си сама в стаята? И, да, ако се самозадоволяваш с предмети ги измивай с топла вода... и не експериментирай с дезодоранти.

- Мисля си, че лошо няма стига да не прекаляваш и да внимаваш какво и как правиш. Така или иначе няма човек, който да не е мастурбирал. Доста често още от деца (5-10 годишни) откриваме, че дразнението на половите органи носи удоволствие.

6.   Няма нищо ненормално, само пази добра хигиена. А истинско удоволствие от секса ще започнеш да изпитваш чак като пораснеш достатъчно.

7.   виш мила, но вече си на 14 ако имаш стабилен приятел може да го нарравиш. Аз това и напрамих.
момиче 14 г.

8.   Какво може да стане ако, не си измия ръцете или предмета преди това?

9.   Аз започнах да мастурбирам на 10 а сега съм на 14