Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с класа
Вече 7 години съм в един и същи клас. Не мога да го понасям. От 2-3 години ми се подиграват.. А аз съм адски срамежлива и не говоря, не мога и себе си да понасям вече! Даже като се усмихна, всички ми се хилят и се вторачват в мен - доста неловко ми става..

В главата ми се въртят много идеи, много неща, които искам да направя в училище.. Много пъти ми се е искало да отвръщам на обидите им, да ги напсувам хубаво или пък да се закачам с новото момче в класа - адски сладур е. Иска ми се да го впечатля.. Но не знам как да стане, щом ме е срам дори да проговоря, изглеждам като глупачка така, като продължавам да ги търпя..
Винаги съм си казвала, че не трябва да съм толкова срамежлива, да правя каквото искам, да не ми пука за мнението на другите.. но полза от това няма.

Ами ако ги обидя например, ще кажат:"Тая кво се прави на много отворена.. " и някви подобни и сигурно ще започнат да се отнасят още по-лошо с мен.
Е, знам, че трябва да опитам, но не знам кога ще събера достатъчно смелост за това..

Коментари

1.   Ти кой клас си? Аз също имам подобни проблеми.. сега съм девети клас /една година по-рано съм тръгнала на училище/. От 5-ти до 7-ми клас включително бях подлагана всеки ден на ужасяващ психически и физически тормоз не само от моя клас, но и от другите.. учителите ме намразиха също, директора, направо цялото училище беше срещу мен.. всичко стана заради едно момиче, което много ми завиждаше. Както и да е, някак си оцелях, биех се всеки ден, отвръщах им на обидите, борих се много, бягах от часовете, но това остави една рана в мен, станах много затворена в себе си, не допускам никой.. в 8-ми клас влязох в гимназия и тази травма ми изигра лоша шега. Бях много срамежлива, не знаех какво да кажа, познавах само 1 момче от класа, но с него много не си говорехме.. просто умирах от притеснение как ще ме приемат. Завързах приятелство само с едно момиче от новия ми клас, тя просто пожела да ме опознае, но много трудно я подуснах до себе си, отне й почти цялата учебна година да стигне до мен.. тя ми помогна да изляза от тази „дупка“, в която ме бяха натикали още преди години.. класа ми не ме приеха добре, само защото бях срамежлива и не знаех какво да говоря, страхувах се, че ще ми се смеят.. те ме приемат за надута, гледат винаги да ми правят проблеми, но просто не знаят през какво съм минала, не ме познават.. както и да е.. Можеш просто да не им обръщаш внимание, но в много от случаите това не помага, някои хора ще ти кажат да се държиш иронично, но понякога си е най-добре да ги поставиш на място. Не може да те тъпчат така! Когато прекалят, ще се защитаваш. Трябва да събереш смелост, какви са те, че да те унижават? Те са просто един тъпаци, които предполагам, че нищо не разбират от живота.. А относно това за момчето - и аз тази година имам същия случай - дойде друго момче в класа ни.. той е приятел точно с тези от класа, които най-много ме ненавиждат. С него почти не съм говорила, той само с тях виси.. също така е и много сладък, не ми изглеждаше като пълен тъпак, даже го бях харесала и ми се искаше да мога да се сближа с него, но не.. заради класа /тази година още в началото имаше много проблеми/ трябваше пред него да се покажа в най-лошата ми светлина, а пък и знам, че са му наговорили куп глупости за мен.. веднъж обаче бях дочула разговор между него и негов приятел /който ме мрази/, беше в началото на учебната година по време на час.. това момче беше казало на приятеля му нещо, но само чух приятеля му да казва „Ти луд ли си, тая е грозна като богомолка“, което означаваше, че „любимия“ ми е казал, че някое момиче е хубаво.. имах предчувствие, че е от класа и даже си бях въобразила, че го е казал за мен, защото този, който ме ненавижда говореше преди, че съм била грозна като богомолка.. ама съм 98 процента сигурна, че си въобразявам, но пък след това бях и дочула разговор /през час/ между онзи, който ме мрази и едни други от класа /момчета, които също не ме харесват много/.. нещо говореха и в един момент този, който ме мрази каза с учуден тон моето име.. не знам какво да мисля.. както и да е, на „любимия“ ми му наговориха куп глупости за мен, убедена съм.. просто ми провалиха всякакви шансове с него.. и на мен също, както при теб, ми се иска да мога да се закачам с него, ама не... тия всичко провалиха. Не знам, ако имаш много големи проблеми с класа и нямаш приятели, и си някъде 7-ми, 8-ми или 9-ти клас, премести се в друго училище и започни на чисто.. отначало ще ти е трудно, но ще свикнеш. Ако сега си 7-ми клас и ти предстои кандидатстване, сядай, подготвяй се да влезеш в по-добро училище. Като влезеш в новото училище, опитай се да преодолееш това притеснение, ако трябва заговори някой по-срамежлив. Аз не го направих и съжалявам.. , ако имаш приятели е по-добре. Просто не знам какво да ти кажа, то и аз съм в подобно положение.. дано нещата и при двете ни да се оправят по-скоро.
*Яса

2.   От първи до седми клас съм така. Сега съм десети и отдавна минаха онези обиди и подигравки, промених се много от тогава, но още си спомням как ми крещяха по коридорите и във всички класни стаи на абсолютно всяко място в училище да ти казват, че си педераст, гейчо, Ти си срам за мъжкия пол. И това пред абсоляютно всички и не си и представяш каква излагация беше да ти крещят всичко дори и пред момичето, което харесвах ПРЕД ВСИЧКИ! Аз бих те съветвал да се опълчиш. Не прави същата грешка като моята.

3.   И аз имам такъв проблем, но гледам само от добрата страна на нещата - учителите че уважават, съучениците ми не са нещо повече от мен. Съветът ми към теб е да не им обръщаш никакво внимание. Ако не можеш вече да издържаш на обидите им, тогава по-добре ще е да смениш училището.

Александра

4.   давай без дА се притесняваш... аз преди бях така, но сега съм доста по-искрена и отворена, квото имам си го казвам, тъй че не се притеснявай от нищо, защото ако не направиш нещо, което искаш силно после ще съжаляваш...

5.   Мила и аз бях така, щот се преместих да уча извън страната преди 6години. пък аз останах да повтарям и са тоя клас ми харесва двойно повече. И ся за проблема ти Намери си поне две, три приятелчета докъто не завършиш 8ми. клас и не отидеш в някоя гимназия там ще почнеш на чисто :)

Айс.

6.   Най-важното е да не им показваш, че те дразнят. Усмихвай се и да не ти пука. Би трябвало им омръзне като видят, че не могат да те ядосат би трябвало да спрат.

7.   аз бях в същото положение в прогимназията, но оттогава останах по-затворена в себе си, по-срамежлива и по-неуверена. а това ми изигра доста лоша шега. вече съм студентка и като се обърна назад, мога да ти кажа, че само неприятности ми е донесла моята свенливост. не мога да върна обаче времето назад. ти направи това, което аз не успях. не им падай на нивото да ги обиждаш, не им показвай, че ти се чувстваш обидена. върви с високо вдигната глава и имай самочувствие! опитай с това момче, защото, нали знаеш - ако не попиташ, отговорът винаги ще е не! нищо не губиш да опиташ. един ден тези хора няма да са в живота ти, както не са и в моя. но тяхното влияние, ако го допуснеш, ще остане в живота ти. и то няма да е за твое добро.

9.   Напълно съм със номер 7. Аз съм на 14 и се гордея че осъзнах това, макар и късно. Но, всъщност истината е, че винаги ще ти пука, затова -> Трябва да се освободиш от натиска, който се упражнява в/у теб. Остави това каква си била (или за каква си се мислила до сега, защото те първа ще осъзнаеш каква си). Преоткрий себе си, не бъди ЗАВИСИМА от класа, глези се, гримирай се... освободи се от комплексите. Бъди над нещата.. знай си цената. Открий хубавите неща в себе си и наблегни на това да се самоусъвършенстваш. Т. е. - опичай си ума. Бъди ПО-ДОБРА със СЕБЕ СИ, от колкото с другите... никой няма да те хареса, ако се мъчиш да угодиш на всички останали, освен на себе си!! Разбери че никой не може да ти направи нещо по-лошо, от това на което ти си способна.
за 2 часа сън-толкова, не знам какво повече да напиша__а, и май няма нужда... дано помогна (а аз знам че ще ;) )