Споделена история от Тинейджърски

Изморих се!
Здравейте! Аз съм момиче на 13. От доста време чета истории тук и не намерих като моята, затова реших да я напиша.

Тази година ми е много важна, защото съм 7 клас и ще кандидатсвам в гимназия. Началото на годината започна чудесно. Ходя на части уроци по БЕЛ и по математика. Започнах да се натоварвам много и се записах на актьорско майсторство. Дотук добре, нонапрежението си каза думата. Успехът ми се развали (винаги съм била отлчничка), спрях да ям и заприличах на анорексичка. Всеки ден плача и се режа. Заприличах на чудовище. Винаги съм била с ниско самочувсвие, но сега то изчезна напълно.

Баща ми постоянно ми казва да не се лигавя, да спра да се правя, аз съм била виновна за успеха ми, защото съм била тъпа... и т. н. Това е всеки ден. Писна ми и от кифлите в училище. Те "умните" ме съветват да не се напрягам, ако съм била малко интелигетна съм щяла да си хвана богат батко като порасна и готово. Чиста работа! И това ми го казват момичета, които се снимат по тоалетните и се обличат като курви, а повечето пушат по на 13.

Ако някай е преминал през депресия и се е управил, моля да сподели мнението си. Благодаря на тези, които са прочели историята ми.

Лек ден' <3

Коментари

1.   Мило момиче, не се тревожи толкова. Защо се режеш? Защо ревеш по цял ден? Ако искаш да си подобриш успеха, отделяй малко повече време за подготовка и говори с учителите си от частните уроци да ти дадат съвети на кое да наблегнеш и къде са ти слабите места (те частните уроци са затова все пак).
Относно другите "кифлите, " "умните" или както ги наричаш там - остави ги да си живеят живота така както намерят да добре. Ти се интересувай от себе си и не се сравнявай с никого. Всеки е различна и индивидуална личност и няма смисъл от сравнения и обобщения.
Ако тази година ти е толкова важна, съветвам те да отложиш актьорското майсторство за малко по-късно, когато ще имаш повече време.
А, и недей са слушаш баща си за това, че си "тъпа. " Понякога родителите от безсилие и незнание какво да правят, обвиняват децата си.
Успех!
~Линда

2.   Ами две дини под една мишница не става. Зарежи майсторството. Прави го, когато си свободна. И да ти си виновна. СТЕГНИ СЕ МОМИЧЕ! Как ще се режеш, болен мозък ли имаш? ! НЕ СЕ ИЗЛАГАЙ!

3.   От монтана ли си защото и аз ходя на часни уроци

4.   И какво? Не знам защо се внушава, че бъдещето зависи от 7 клас.. аз си скъсах г**а от учене с извинение, влязох в софийско "елитно" училище и сега съм една пропаднала наркоманка, и нямам хубави оценки защото това би означавало да не излизам от вкъщи. А от кварталните училища ще излязат с отлични дипломи без да са си мръднали пръста. Ако мислиш да оставаш в България, слушай кифлите. Това е реалността в България.

5.   Охо, момиче, ако сега ти идва зор, догодина не знам какво ще правиш с този език и с по 20-40 думи на ден по около 5 реда отделно и всичко ще ти е ново.

Не се напрягай толкова, какво напрежение, какво чудо. Ти си ученичка, работата ти да е да учиш, така че учи и хич не се замисляй колко много ти идва. Сега се почва. Или пък- да, откажи се от уроците си и сама си учи. Аз нямах възможността да ходя на курсове, ревах, тръшках се, накрая се разкрещях на нашите, спрях да им търся помощта и сама се подготвих за матурите и всичко останало. Завърших с 5, 85 и явно и без уроци се успява също, просто е малко по-трудно.
Спри да се оплакваш за глупости и се замисли. Получаваш помощ в ученето, имаш загрижени родители и очевидно не си тъпа. Много хора нямат тези възможности. Стегни се и завърши тъпата година, 7 клас въобще не е толкова напрегнат колкото го изкарвате всички. И спри да си търсиш оправдания за ниските оценки, ако вместо да ревеш в сайтовете приемеш оценките си и без да мислиш що са такива, се опиташ да ги поправиш, то вероятно няма да имаш чак такива "глобални" проблеми.

6.   Такаа, надявам се да ти помогна с опита си.
Неслучайно съм на мнение, че са важни първите 7 класа, а не само първите 7 години от живота... За щастие или не, до твоята възраст бях леееко настрани от другите, гледах си шестиците, защото семейството ми много държеше на тях. Но за разлика от теб, аз направо с конкурентен стремеж "отблъсквах" хората от себе си, защото нашите държаха да съм първа (което е много условно понятие, но както и да е). Надявам се поне да имаш верни приятели. :)) Спри да се режеш и да се самонараняваш, защото не помага. Може би ви натоварват свръхмного. Аз кандидатствах преди 4 години, когато изпитите имаха друга форма, но при вас сега е по-тежко, доколкото знам. И от опит ти казвам, да не се притесняваш, ще влезнеш в гимназията, която искаш; а дипломата след 12 клас е най-важна, там вече си струва да се "понапрегнеш". :)

7.   И аз имах този проблем, но рязането определено не е решение. Просто си намери някакво хоби, което да те радва и да те отвлича от комплексите които ти докарват всички. А до това с оценките, спокойно. И аз бях отличничка, но в един момент паднах малко. В момента просто в главата ти е един бъркоч и се иска време нещата да се подредят. До матурите има време и ще можеш да си наваксаш ;)

8.   Не виждам какъв ти е проблема и каква е причината за депресията ти. Че ти се е развалил успеха ли? Това не е проблем, най-успешните хора не са били пълни отличници.
А дали ще си хванеш богато гадже или бедно, това си е твой избор, не е нужно да се дразниш ако някой ти го казва.
А за рязането, не те разбирам защо го правиш, ще ти останат белези и след време ще те е срам.

9.   Здравей, аз съм на 15 по миналата година бях абсолютно същата като теб ама абсолютно, не им обръщай внимание гледай си уроците през събота и неделя имаш предостатъчно време да излизаш с приятели и да се веселиш! Тази година е една от най-важните така, че наблягай много над уроците наистина на никой не му се учи обаче няма какво друго да се прави. Не забравяй да се храниш здравословно плодове, зеленчуци и т. н.
Успех мила :) <3

10.   Ако започнеш да пиеш всеки ден по 2 капсули рибено масло по 1000 мг - не само ще ти мине депресията, ами и концентрацията и интелекта се повишават неимоверно. Има още много благоприятни влияния, включително разхубавяване.
Гарантирано и изпитано! На 38 г. за пръв път в живота си се отървах от депресии и недоволство, работя с желание, мисълта ми е блестяща, имам настроение. И това продължава вече 1 година, без нито един ден изключение. А преди нямах ден, в който да не се вкисна...

11.   Хора, вие не знаете ли... Много е важен седми клас! Даже мога да кажа, че е най -важният клас, защото от него зависи в кое училище да влезеш - престижно и елитно или - скапано и мизерно, а образованието е едно или даже най - важното нещо! От него ти зависи целият живот.
Относно момичето... Недей да ги гледаш другите, защото така ще затъваш все повече и повече... Я се стегни и остави всичко, което не е свързано с ученето и да такова би трябвало да е в 7 - ми клас... Ти си виновна за оценките си, да! Просто седни да учиш здравата и не си и помисляй да се режеш! Според мен да се режеш означава да си на границата от живота и смъртта, камо ли, да го правиш на твоята тийнейджърска възраст, когато още не съзнаваш какво правиш... Послушай ме, просто се стегни, защото сега ти е много важно и наистина най - важното - мисли!

12.   седми клас, а пишеш "управил" наби ми се в очите
Иначе миличка, много е важно да си изградиш график/режим на учени и хранене, защото анорексията е нещо много сериозно и аз се борих с нея, ако не ядеш правило няма как да ти се получава всичко останало. Храната е енергия, а тя в седми клас е нужна. Много е труден класът, но си заслужава, с вяра и позитивна нагласа ще успееш, сигурна съм в това. Започни да си водиш тетрадка, аз така направих миналата година и определено ми помогна. Предполагам не спиш необходимите осем часа сън и не пиеш достатъчно вода, това са едни от първите неща, които да направиш, за да се справиш и с ученето и с депресията. Пожелавам ти успех. Повярвай, че можеш да преодолееш всичко. Събуждай се с усмивка :)