Споделена история от Тинейджърски

Красотата, това наказание ли е ?
Здравйте аз съм на 18 години и имам проблем с красотата си. Повечето ще си помислят че се надувам или че се "фукам", но не е тъка. Аз страдам заради нея ;( Вярно е че всяко момиче/жена иска да е красива, но аз вече не искам. Приятно е да те заглеждат, да те свалят и да ти правят комплименти..

Но ако се интересуват само от това какво да правим?

Проблема ми не е само с момчетата ами и с приятелки. Вече нямам много приятели и приятелки тъжно ми е. Когато някоя моя приятелка ме запознае с гаджето си винаги следва раздяла и тя ме обвинява, защото гаджето и започва да ме търси. Не ми е приятно вече, когато вляза в магазин и всички да ме зяпат. Дори женени мъже ме тормозят, родителите ми се притесняват за мен. Не знаят какво може да ми се случи. Спрях да се гримирам, да се обличам добре, да си правя прически изглеждам като не знам как да го кажа, може би като циганка. Но промяна няма, казват че тъка съм била даже още по-красива. Това ми пречи и в училище, защото имаме учители който са мъже и ми правят някъкви грозни намеци.. Не знам какво да правя вече, не мога и приятел да си хвана който да ме обича заради мен, а не заради външноста ми :( Започвам да се мразя и се чувствам някак си наказана :( Какво да правя???

Коментари

1.   Е чак пък толкова! Много ми е чудно това положение, дето всички са скъсвали да те свалят. Познавам две много красиви момичета, ама наистина красиви, а не направени и намацани. Едната ми беше от класа, даже спечели за красавица за целия випуск и никога никой учител не и е правил грозни намеци или пък и се свалял. Но тя се държеше на положение и си знаеше какво представлява и доколко да допусне някой до себе си. Другата по същия начин- старахотна отвсякъде, и пак е нямало такива неща за които ти ми споменаваш. А за тези две момичета и други хора са казвали, че са страшно красиви, не е само мое мнение. Единственото ми обяснение е че това внимание ти харесва и по някакъв начин ти сама го предизвикваш. Правиш се на повърхността, че не искаш да е така, а в същото време като има мъж около теб, започваш да му изпращаш сигнали, които дори само не осъзнаваш, жестове погледи и т. н. И затова те закачат според мен. Сама се възхищаваш колко си прекрасна и очакваш всички да ти го потвърдят, а след това се възмущаваш, защо така. Имах такава приятелка, която само да видеше мъж наоколо започваше да прави някакви жестове и физиономии, за да му привлече вниманието. Така че това че си красива, не е основното, има нещо и в твоето поведение и нагласа, което предизвиква всички тези неща.

2.   Защо пък да е наказание? ! Ако беше грозничка щеше да мрънкаш, че никой не те сваля. Гледай си кефа. Използвай максимално това, с което Бог те е дарил. Помисли си колко много момичета искат да бъдат на твое място. Не се притеснявай по отношение на това, че не можеш да си намериш истинско гадже. Радвай се, че ти можеш да избираш, а не да бъдеш избирана. А приятели винаги ще се намерят, просто открий истинските, които да те подкрепят. Спри да се оплакваш за глупости и успех!

3.   Мила, няма смисъл да се притесняваш от красотата си, природата те е надарила с нея и трябва да се радваш, предполагам, че имаш и други качества, с които да се похвалиш, мисли позитивно, ще откриеш човек за себе си, много момичета си мечтаят да изглеждат добре и да са хубави , не обръщай внимание на завистта, гледай си себе си, ще си намериш приятели, може да си намерш някакво хоби, трябва да си силна и да се докажеш и в други области, в които си добра и ще спечелиш уважението на хората. Успех! :)

4.   Автора: Аз съм от малък град и повярвай нямам голямо съмочувствие. Нямам се за прекрасна, нито свалям някого ;)
Не очаквам да ме разберете

5.   Като мислиш, че красотата е наказание - пострижи се съвсем късо и си обръсни по средата широк път. Пак ще те зяпат и ще има грозни намеци, но поне с приятелките няма да имаш проблеми:)

6.   до един извод стигнах като чета историята ти... май наистина си ромка, , , , така пишеш и така се изразяваш.... ми спри да им обръщаш внимание бе не си единствената красива на тая земя... ако си наистина гояма красавица няма да се хвалиш тука, а ще си мълчиш...

7.   Според мене историята е измислена.

8.   Имам навика да чета коментарите по всяка новина или история, грабнала интереса ми и да се паля. Като чета предходните коментари, стигам до извода, че хората винаги те разбират, съчувстват, знаят какво изпитваш и т. н., а всъщност изобщо не е така. Би те разбрал единствено човек, който преживява същото като теб и го казвам от личен опит. Няма да получиш качествен съвет или някакво успокоение. Бъди себе си, живей живота си и помни, че можеш да разчиташ само на себе си. Такава е твоята съдба, всеки с проблемите си. Желая ти здраве и щастие, това е най-важното.

П. 22

9.   Ааа, това че си от малък град обяснява нещата. Аз също съм живяла в малък град от 15 до 19 годишна и се чувствах истинска принцеса :))) Ненадейно всички взеха да ме зяпат, мислех си че понеже съм нова. Но по-късно се убедих - в малките градове хората непрекъснато се зяпат един друг, защото визуално, а често и поименно се познават и нещо клюкарско витае винаги във въздуха, това им разнообразява живота.
И да, в малкия град получаваш предложения на килограм, това важи за всички млади момичета.
Това че измекярските гаджета на приятелките ти са се зазяпали и предложили на теб НЕ означава, че си застрахована от обратното. Тоест ако ти имаше гадже - то щеше да налита приятелките ти. Явно в такава среда живеете...

10.   Не познавам красиво момиче, което да има твоя проблем, сори!!

сладкаря

11.   хаххахха, поредното същество с ниско самочувствие което си измисля истории....

12.   До №6 : Интересно ми е как разбра от едно писане че съм ромка? Всеки си има свое мнение все пак, но хайде да не се обиждаме :)

14.   Ха Ха миличката, ти не знаеш ли, че някои се подиграват дори и да не те харесват правят го, за да се възгордееш малко и ти какво за голямата красавица се смяташ.
Една красива жена се би гордяла с това, а не да пише по разни форуми красотата ми наказание ли е?
Вместо да се чудиш какво тъпо да измислиш залегни над учебниците, защото като гледам как се изразяваш няма начин да не те сметнат за ромка.

16.   Мен ми е интересно нещо и то не е по темата, всички, които пишат неща от сорта на "спри да публикуваш глупости" и т. н. , те какво правят в нета и кои са да съдят останалите?
Вие сами сте си избрали да прочетете съответната история и да, давайте мнения, за това е сайтът, но кво се правите на интересни?
Пишете, ако искате сега, че същото важи и за мен и че нищо не разбирам и т. н. , на мен просто ми е интересно, това е, защото независимо в кой сайт попадна, на каквато и да е история, все ще се намери поне един такъв коментар.

Авторката го е публикувала от скука ли? А вие какво правите в интернет? Нима нямате време за губене, нима не ви е скучно? Давате съвети, пишете коментари, но защо? Защото имате време, в което да го правите и не ви е скучно да се занимавате с това.
А може би знае авторката, че веднага ще се почнат подобни коментари и й е забавно да ги чете и да гледа как се хващате на неща, които сами твърдите, че са измислени и все пак удостоявате с вниманието си.
Няма да коментирам самата история.

17.   Аз имах също проблем. Живях в голям град, сега съм в чужбина. Всички ме зяпаха на улицата и всички подвикваха и получавах купища предложения. Това ме натоварваше страшно много.
Разликата е, че аз не претендирам като теб, че съм красива, а и ако гаджето на моя приятелка ми прави намеци, не бих реагирала.
Сама си го правиш и провокираш....
Приятел можеш да си намериш, стига да търсиш. Аз си намерих невероятен мъж, който е с мен заради мен и заради умствения ми багаж. Това, че съм хубава е като бонус. Та сега, когато всички знаят, че съм в сериозна връзка, не ме занимават и ми е много добре.

19.   Не мога да си представя толкова красиво момиче. Ти трябва да си богиня.

20.   Не мога да разбера защо негативните коментари са толкова много. Аз имах една приятелка, която беше мн красива, живееше в София и известно време се намираше в положението на авторката. Само дето не е имала проблеми с даскалите. Гаджето й се разправи с един от по нахалните й свалячи и останалите спряха да я тормозят. Красотата е съвършенство.

21.   Постарай се да изпълниш цялата тази красота със съдържание.