Споделена история от Тинейджърски

Пак страдам..
Здравейте, аз съм момиче в 9-ти клас (на 14 и половина съм, защото съм тръгнала една година по-рано на училище). Проблема ми е, че което и момче да съм харесвала, то никога не ми е отвръщало на чувствата. В повечето случаи не ми е и обръщало внимание, ама никакво! Ето - имаше един, който харесвах 4 години, отначало бяхме приятели, но после той стана голям гадняр, започна да ме обижда, накрая се отдели от нашата компания. Аз много се измъчвах от това, че той не излизаше с нас, заради него се и преместих в училището, в което уча сега (кандидатстване след 7-ми клас). В новото училище той не ми обръщаше никакво внимание, а аз умирах! Започнах всеки ден да плача, просто страдах изключително много.. както и да е, срещнах друго момче и го забравих някак си. Този другия беше много срамежлив, както и аз. Запознаха ме едва-едва с него, накрая започнах да му пиша във ФБ, винаги аз първа му пишех. Но от негова страна не виждах да проявява интерес към мен, отказах се. Бях харесала и един друг, ама за него е излишно да пиша - направо изобщо и не посмях да се набутам на такова момче, но хайде, тези двамата не ги харесвах толкова много, както първия, например. Но ето го най-лошото: Тази година в класа ми дойде едно друго момче и аз почти веднага го харесах, което автоматично ми осигури страдания поне за целия 9-ти клас. Просто такъв като него не вярвам да се хване с такава като мен - нито съм много красива, нито най-умната, а и съм много срамежлива и затворена. Не си мислете, че е от онези надутите, с вид на „биячи“, мускулести тела, дрън-дрън. Изобщо не е такъв, най-нормален си е. В интерес на истината никой от тези, които съм харесвала не е бил такъв, всички са били най-нормални момчета, а не някакви, които си мислят, че като имат едни плочки и могат да имат всяко момиче. Този не ми обръща никакво внимание, нищо че сме в един клас. Попринцип класа ми никак не ме харесва, само 1 момиче дружи по-често с мен, има едни други 2 момичета, които понякога идват да ме питат нещо, но това е. А този, който харесвам дружи точно с онези, които най-много ме мразят. Направо ме е много яд, не е изключено и да са му наговорили глупости за мен. То всъщност никой от класа ми (почти никой де) не ме е опознал, затова и толкова ме мразят. Още в началото на годината те ми направиха проблеми, лъжеха класната и пред него трябваше да се покажа в най-лошата ми светлина. Направо ме е много яд. Отгоре на всичкото разбрах, че харесва някаква, но Господ знае коя е.. само знам г/д кой клас трябва да е. Сега и по него се измъчвам всеки ден, един вид се повтаря онази история с първото момче, за което писах. Като видя, че се закача с някоя ми идва да се хвърля от някъде, направо ми е болно. Просто не издържам вече, даже започвам да търся грешката в мен, защото не може който и да харесам да не ми отвърне без да си има някаква причина. Да, не съм най-красивата, не съм и най-умната, но не съм и чак толкова зле. Смятам, че най-големия ми проблем е притеснителността ми. Е, преодолявам я, но страшно рядко явление е това. Да, има други момчета, които ме харесват, но аз просто не ги приемам по такъв начин, искам си моите и това е. Знам, че някои ще кажат, че историята ми е пълна глупост, но хайде сега, нямаше ли да ми е малко неприятно, ако почти всички около вас си имаха споделена любов, а на вас не ви обръщат внимание избранниците ви? Знам, че трябва да залягам над уроците, но поставете се и на мое място :). Благодаря, че ми прочетохте историята.

Коментари

2.   Миличка, още си доста мъничка да се отчайваш! Вярно е всяко момиче има своята ученическа любов, но има още доста годинки пред теб през които ще срещаш много и различни момчета.. Не се отчайвай, ще има много гаджета, че чак и ще ти писне ;)

3.   Моята история е същата, няма какво да разказвам.. само ще следя за съвети, защото и аз имам нужда от такива.
Само ще ти кажа, че щом до сега не се е получило нищо по-добре спри да се надяваш на тоя от класа ти, защото и аз имах същия проблем. Абсолютно същата работа съм.. само дето сега 2ра година съм в това училище, защото отидох по чужбина за няколко месеца и тази ми се наложи да повтарям и съм със нов клас, но по стават от предишния ми. Говоря със повечето от тях, но все пак има и такива на които им падам зле.

На тебе да не ти пука.. просто ще имаме още много шансове.. гласи се повече и се доказвай постоянно и със времето ще те приемат такава каквато си и намери повече приятели.. чрез тях бас че ще се запознаеш със някое готино момче... не си прави илюзии за тоя от класа ти.. аз до преди месец обичах едно момче до полуда, но се отказах от него.. видях че не се интересува от мен. Направи и ти същото откажи се ако не си заслужава... не си мисли, че съм човек който не преследва мечтите си... аз бях направила всичко по въпроса, но видях че не става.
Ако питаш мене не си хващай гадже от класа, защото после като скъсате стават едни неща... успех маци и запомни едно от мене..
Любовта както идва, така и си отива.

4.   Здравей, 2! Да, знам, че има още много време, че ще срещам много момчета, но просто за момента много се измъчвам. Просто ми е мъчно като гледам как на почти всички останали момичета около мен им обръщат внимание избранниците им, а аз който и да харесам... просто няма и да ме погледне. А сега отново се случва нещо такова, вече направо не ми се ходи на училище, защото там трябва да го виждам. Да, попринцип искам да го виждам, но осъзнавам, че ми влияе това зле, защото когато и да го погледна първоначално се радвам, но щом се сетя, че никога няма да е мой... усмивката моментално пада, отново започвам да страдам. Просто при мисълта какви страдания ме очакват в училище.. желанието ми да ходя се убива мигновено, но пък няма как да не посещавам училище. Да, страдания, защото всеки ден трябва да го гледам как се закача с други и да ми се приисква да се хвърля от някъде..
Авторката

5.   от 2 : Миличка при всеки е различно, аз примерно докато бях по мъничка също не ми вървеше с гаджетата. С времето обаче всичко се промени.. Сега вече съм голяма и даже живея с приятеля си :). Не се тормози за такива глупости, щом това момче не ти обръща внимание, значи не те заслужава :)

6.   До 3 - Здравей! Да, аз искам да се откажа от него, но не мога все още. Трябва да харесам някой друг, за да го забравя, но да ти кажа честно вече се страхувам да харесам някой, защото знам, че няма да ме хареса и пак ще страдам. Не знам, имам чувството, че когато харесам някой.. автоматично го отблъсквам от себе си, все едно излъчвам някаква енергия /не им споделям за чувствата ми, то няма смисъл като видя, че въпросното момче не проявява интерес към мен/. Да, глася се /за себе си, разбира се/, не мисля, че съм чак толкова глупаво момиче. Имало е момчета, които са ме харесвали, но винаги съм ги приемала като приятели. Попринцип трудно харесвам /ама наистина харесвам, не да се заблуждавам/ някое момче.. избирам, избирам и накрая пак на камък удрям, все ги уцелвам тези, които не биха ме дори погледнали. Може би има някакъв проблем в самото ми излъчване, защото съм по-срамежлива. Вече не знам какво става.

До 2 - Знам, че има шанс да се променят нещата, но все пак ми е странно, че който и да харесам... никакъв интерес от негова страна и се замислям, че в мен може да има някакъв проблем, който може да ми пречи и занапред.
Авторката

7.   ОТ НОМЕР 3
Мацка, знам какъв е проблема ти.. и аз имам същия.
Както ти казах... забрави го или поне си набии в мозъка, че трябва да харесваш друг! Аз така се отказах от него.. започнах да се оглеждам по другите момчета.. зяпам ги, предизвиквам ги с погледи ;д и така те започнаха да ме забелязват и той спря да ме интересува толкова много въпреки че като го видя пак се разтупквам ама вече ми е безразличен, но не си мисли че не те забелязват... точно който най-малко очакваш те забелязва.. от къде да знаеш, че и те не те харесват? На мене този, който ми харесваше ме подлудяваше.. ако те интересува повече прочети историята ми " Продължавам да се измъчвам обичайки го ". Бях хлътнала, но си казах, че трябва да спра... ако ми прочетеш историята ще разбереш за кво става на въпрос и така после той започна да ме гледа постоянно, но на мен вече не ми пука.. в миналото не се връщам. Както и ти, приеми го като минало и това е мацка. :) Няма да ти казвам да отидеш при него да му кажеш еди кво си и всякакви глупости, щото не е така лесно, а на думи всичко можем. Така , че за*би го и това си е, не си мисли че е трудно, просто малко упоритост и си готова.

8.   До номер 3 - Мисля, че съм чела историята ти ;dd. Ами аз харесвам и други, но и те не ми обръщат никакво внимание. Как знам, че не ме харесват ли? Ами много лесно - никога не са ми давали никакви знаци, дори не са ме и поглеждали. В повечето случаи съм разбирала, че харесват други момичета или си имат приятелки. Да, имало е случаи, в които аз съм харесвала някой, но по това време не ме е харесвал, но след време този ме харесва, но аз него вече не.. знам, че трябва да се откажа от този, както и другите 1-2 момчета /по-скоро 1, което не харесвам чак толкова/, които също не ми обръщат внимание, но не мога. Постоянно и аз си повтарям „Не, трябва да спра иначе само ще страдам..“, но не! Просто това чувство е по-силно от мен, не мога да го контролирам. Единствения начин да ги забравя е да харесам някой друг, който предполагам, че отново няма да ме дори и да ме погледне..
Авторката

9.   ОТ номер 3

Времето е най доброто лечение, няма какво повече да ти кажа! На мене тука и дори приятелки виртуални само ми даваха съвети...! Казваха ми да спра да го следя какво прави и като го видя в училище изобщо да не го гледам, все едно не съществува. Казах си, че трябва да опитам.
Е, успях! Започнаха да ме интересуват и други момчета и сега вече дори свикнах да не му влизам в профила, за да видя какво прави. Забравих го, колкото и да го обичах... всичко е до време така че успех мацке. :)
Единственото което трябва да направиш е да спреш да се занимаваш със него и ти давам макс 2 седмици и вече ще ти е избледнял от съзнанието... послушай ме колкото и да ти е трудно и сама ще видиш че има ефект.

10.   До 3 - Знам, че трябва да спра да се занимавам, но при мен е така че винаги първо трябва да харесам друг, за да забравя стария, но нали и преди казах - направо вече ме е страх да харесам някой, защото винаги мисля, че няма да ми обърне внимание, защото винаги така става.
Авторката

11.   От 3
Спри да мислиш така и ще видиш как всичко ще се оправи. Това е единственият и полезен съвет който ще то помогне много. :) Забрави го този, който харесваш или евентуално се сприятели със него и тва е. Например бутни се в негои му кажи, че е без да искаш ии от там почни някаква тема и евентуално си разменете скайп или фб и там вече виж кво ще стане.

12.   До 3 - Искаше ми се да мога да се сприятеля с него, но има страшно много пречки, най-голямата е класа ми. С него сме в един клас, той дойде тази година, в девети клас. Аз съм си в този клас още от осми, съучениците ми още в началото не ме харесаха, защото бях твърде тиха и затворена. Не допусках никой до себе си, още си ме мразят. Имам само 1 приятелка, която също мразят. И ето така стана белята - той дойде, а се познава с тях, защото е бил в едно училище до седми клас с тях. Сто процента са му наговорили глупости за мен, че съм била надута или нещо подобно, а това изобщо не е вярно. Отгоре на всичкото класа ми направи проблеми в началото на годината, говореха някакви лъжи на класната, трябваше да се разправям с тъпия ми клас и следователно ми се наложи да се покажа пред него в най-лошата ми светлина. Виждам, че постоняно виси с тези, които най-много ме ненавиждат и това е страшна пречка. На мен НИКАКВО внимание не ми обръща, чудя се дали не ме е намразил вече.. фб му имам, никога не сме си писали. Той ми прати покана, ама знам, че е пратил на целия клас. Направо страшно се ядосвам! Всичко стана главно заради глупавия ми клас, които хем не ме опознаха, но хем и не разрешават на другите да ме опознаят.
Авторката

13.   Еми ето, виждаш ли.. поне ти е пратил покана във фбто! Давай, това ти е шанса. Ако си по-отркит човек просто му пиши на фейса здравей примерно , утре ще идваш ли на даскало и го питай що не говори с тебе и чакай да видиш кво ще ти каже. Ако ти каже, че не си му приятна *би му мамата.

14.   До 13 - Той ми я прати преди доста време. Иначе сега наистина бях решила да му пиша като го видя на фб, защото той наистина не идва на училище xD, но все не мога да го засека.
Авторката

15.   Мацо, ние с тебе това тука го превърнахме в чат ;д
Казвам ти последното нещо! Отивай във фейса и си посвети целия ден чакайки го и видиш ли го онлайн действай. ;) Ае на добър час и стига си хленчила ;д щом искаш мъж ще се напънеш малко и е готов.. не забравяй, че всички мъже са лесни.. само ти трябва малко хитрост и да знаеш как да го накараш да се интересува от теб.

16.   Здравейте! Оказа се, че наистина ме мрази, за мое съжаление.. да, едва-едва събрах смелост да му пиша, когато си писахме се държа напълно нормално, но си писахме много общи неща, просто го питах защо не идва, малко си писахме и за край му казах „дано се оправиш по-бързо“, той ми отговори „мерси“, но после стана друго.. В часа по английски той много бърбореше, учителката се ядоса и му каза да седне до мен и още едно момиче /попринцип с нея сме аутсайдерите на класа, те ни мразят/, той се ядоса много и каза, че предпочита да го изгони, по всякакъв начин показа, че би седнал до който и друг да е, само не и до нас.. и накрая наистина излезе от часа, защото не искаше да е при нас, но както и да е. След няколко дни го чух пак да злослови по мой адрес, защото имах на едно контролно повече от него, а и го виждам постоянно с други момичета. Да, след тази случка с часа много плаках, през часовете също плаках, както и два-три дни след тази случка.. много се измъчих, но сега може да се каже, че съм по-добре, даже, когато излезе този ден от часа заради нас, аз още тогава се реших да го забравя, но все пак не можах да сдържа емоциите си. Все още се опитвам да го забравя, макар че още ми е много криво заради това. Знам и защо ни мрази, цялата работа е заради класа, те явно наистина са го наговорили, както и предположих. Яд ме е, че го направиха, яд ме е, че той ги послуша, но да се надяваме, че скоро ще го преодолея. Просто за момента не искам нито да го виждам, нито да чувам за него, но трудно ще стане, защото ме в един клас. Днес поне не дойде (и по-добре), защото ми ставаше много криво като го видя. Гледам да го избягвам, да не го гледам също. Опитвам се да се занимавам с други, само за да не мисля за него, донякъде ми се получава. Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат :))!
Авторката