Споделена история от Тинейджърски

Бременна на 16?
Здравейте на всички! Момиче на 16г. съм и съм много притеснена. От месец водя полов живот. Досега съм правила секс 2 пъти (без да броя първите 2 пъти, защото много бързо се отказахме, понеже много ме болеше, а и още си ме боли).

Последният път го правих 3 дни след свършването на цикълът ми. С приятелят ми задължително ползваме кондом, а и не му давам да свършва в мен. Първият път свърши в мен, но кондомът си беше здрав, а и не го е държал дълго време в мен, веднага го изкара. Провери го като го завърза и прокара ръце по него и каза, че е напълно здрав.

И последният път (вторият) не свърши в мен, пак беше с кондом и отново беше здрав (ако има значение ползваме само на ДЮРЕКС ), но... 4 дни след това много ме боля корема ниско долу в дясната част на корема и гърба на същото място. Майка ми каза, че може да съм настинала и това са бъбреците, но все пак възможно ли е да съм бременна?

Един път съм пила ''ЕСКАПЕЛЕ'' (преди 3 месеца), въпреки че бях девствена, но приятелят ми беше свършил по крака, но го пих, за да не се притеснявам после. Това, което ме тревожи в момента е, че когато ме заболя коремът онзи ден повръщах, майка ми ми каза, че може да се разболявам (същия ден излязох с мокра коса навън, а беше много студено), но не съм болна. Да отбележа ползвам електрическо одеало, като го настройвам на най-високата температура. Възможно ли е да е от това? Дали се затоплям прекалено, защото мама ми каза, че от това също може да ме заболят бъбреците? Повръщането ме притеснява. Също като пишкам и ме боли, не пари, а боли, все едно ми тежи нещо там.

Тази болка я изпитвам, от когато ме заболяха бъбреците. Та възможно ли е да съм бременна? Не мога да се обърна към никой друг, майка ми не знае, че водя полов живот. Утре ще поговоря и с приятеля си на тази тема, все пак е много, много по-опитен от мен. И да питам какви други предпазващи средства мога да ползвам освен презерватив? И противозачатъчните задължително ли се изписват от гинеколог? Искам да си купя някакви за всеки случай! Благодаря предварително, надявам се историята ми да е публикувана, и да има коментари по темата, защото съм притеснена и искам да се пообразовам на тази тема. НЕ ИСКАМ фалове на 16г. (:

Коментари

1.   Момиче вземи чети малко да се ограмотиш, може ли да пиеш ЕСКАПЕЛЕ за това че е свършил на крака ти?!
ЕСКАПЕЛЕ е доста вредно хапче....

2.   Така се получава, когато правите секс, преди физически и психически да сте пораснали достатъчно. Съветвам те да се образоваш, да почетеш малко ( препоръчително е да не е от тиийн форуми в нета) относно секса - все пак от това зависи здравето, спокойствието ти. Не може да пиеш хапче като Ескапеле, защото ти е свършил по крака. Не може.

Лоша

3.   Мило момиче, личи си, че ти пука и че се пазаш, но не е трябвало да пиеш хапчето, защото е много вредно и ти обърква организма. Не си бременна, успокой се. Според мен не взимай противозачатъчни, всяко хапче, помага от една страна и вреди от друга. Иди при личната ти лекарка и и кажи къде те боли, за да ти направят изследвания. Горе главата и умната.

4.   Мило момиче, ти си супер задръстена и необразована, а и недостойна и незряла да водиш полов живот.

5.   Един път съм пила ''ЕСКАПЕЛЕ'' (преди 3 месеца), въпреки че бях девствена, но приятелят ми беше свършил по крака, но го пих, за да не се притеснявам после.

ЧЕТОХ ДОТУК И СПРЯХ. НЕ Е НОРМАЛНО ДА СИ ТОЛКОВА НЕУКА! Чак е притеснително и потресаващо невежеството ти.

6.   Стига сте я обиждали бе, малоумници! Притеснено е момичето, сега прохожда в половия живот, не знае много, какво от това? Май по-скоро болшинството от вас са невежи и неуки! И тук хората публикуват истории и очакват някакво съдействие и помощ, а не критики, смешници такива... И недейте критикува кой какъв е, защото всички сме хора! Вие да не сте се родили грамотни? Относно проблема, не си бременна и не ги слушай тези жалкари... ;)

7.   Хора, момичето само казва, че иска да се ПООБРАЗОВА по тази тема и вие вместо да й обясните и да се зарадвате, че все пак търси отговор на въпросите, за да се ОГРАМОТИ ПОВЕЧЕ и следователно да се предпази от нежелани бременности и там подобни, вие я критикувате? Еми, хора, тя нали затова пита бе, защото няма кого другиго. Аз съм на 14 и не знам мноооооого неща за половия акт, бих искала да се пообразовам, ама няма кого да питам за тия неща, защото ме е срам, и затова чета такива теми, пуснати от разни тийн, за да имам все пак предвид някои неща.

Колкото до темата, никаква идея си нямам дали си бременна... и се надявам да не си. Купи си тест за бременност и пиши какво е показал той.

8.   Историята ти ме разся много. Не е истина да си толкова неука при наличието на толкова много телевизия, интернет и какво ли още не :Д

9.   Не си бременна, спокойно! Къде се е чуло и видяло първият симптом на бременността да е болка в бъбреците. Възможно е да си настинала, на всеки се случва. Противозачатачни изобщо не ти трябват. Те не са толкова безобидни хапчета и след употребата им може да има доста нежелани ефекти. Достатъчно е да продължавате да правите секс само с презерватив. Не се тъпчи с Ескапел и други подобни, защото ще си объркаш целия хормонален баланс. Вярно е, че понякога стават гафове и искаш или не трябва да вземеш мерки след половия акт, в такива моменти хапчето е едно от единствените решения, но това е само за деликатни случаи, когато си сигурна, че е свършил в теб и наистина имаш за какво да се притесняваш. Тези хапчета не се пият за щяло и нещяло, всъщност - пият се, но не бива.

10.   ОТ АВТОРКАТА - Пих ''ЕСКАПЕЛЕ'', понеже ми свърши от вътрешната страна на бедрото, много близо до вагината. Затова я пуснах темата, че поне да разбера какво да правя. Какви хора сте вие, бе? Вместо да давате съвети, за което пуснах и темата, ме нападате? И плюс това, прителят ми не е незрял на 23г. е и е имал доста сексуални партньорки преди мен. Просто адски много се притесних и затова ми го купи. ;)

11.   10, ако свърши в съседния апартамент - пий две!

12.   Мило момиче не си бременно. Успокой се. След първите няколко акта е нормално да те поболява, ако е малко попрекалил с грубостта т. е ако ти го е набутвал много навътре. И мен ме боля след първия път. Вечерта дори не можах да спя от болката. Но аз не бях като теб напълно запечатана просто от прекаления натиск мен започна да ме боли по-късно. Смятам, че е нормално да те боли поне мъничко.
Не си спомням дали каза, че повръщаш. Но нека ти спомена какво да правиш. Помисли над режима си на хранене. Ако постоянно ядеш сухи и мазни храни като чипсове, банички, сандвичи, дюнери и така нататък много ясно, че ще повръщаш. Започни да ядеш супи, колкото и да не ти харесва. Но нека да не са много мазни, за мен зеленчуковата супа е просто перфектна, а ако те мързи да си правиш такава от магазина си купи от тези на Маги вкусна чаша.
Относно болките при уриниране - сигурно имаш някаква инфекция. Може да не е нещо сериозно. Купи се тетра от аптеката, свари я и се подмивай с отварата. Ако болката не отмине до два, три дни кажи на майка си.

Е виждам аз колко сте така да се точни хора. Половината от коментарите са написани от сексуално неграмотни хора. Двама трима са писали за Ескапел и това колко е вредна употребата му. Никой от вас не се опита дори да вникне в това, което е написало момичето. А аз, която съм петнадесет години обясних какво може да направи по въпроса, а вие които сте сигурно на повече от двадесет започнахте да я линчувате за това че прави секс, за това че е била малка. Просто мога да ви поздравя.

- Victoria

14.   Не се притеснявай, няма начин да си бременна. Разбирам, че се страхуваш от това и с право, похвално е, че вземаш мерки. За противозачатъчни задължително върви на гинеколог да ти предпише, не си играй със здравето си по-добре, поговори с лекаря да ти обясни, реши дали наистина имаш нужда от тези хапчета. А за болката - ако продължи вървъ на лекар за всеки случай.
Моят съвет е никога никога да не правиш секс без презерватив, без значение колко опитен е приятелят ти и колко те уверява, че ще внимава!! Казвам ти това от опит за съжаление!
Може би е хубаво да споделиш и с майка си в даден етап, майките винаги дават добри съвети.
Много се радвам, че има отговорни млади момичета като теб и ти желая много много любов и щастие, а ако имаш други въпроси винаги може да почетеш повече в интернет, да се срещнеш със специалист или да пишеш тук:))))
Ж, 31

15.   По повода ще напиша един виц:
Иванчо и Марийка правели секс до едно езеро. Иванчо свършил извадил презерватива и започнал да го връзва а в това време Марийка го пита:
-Ако все пак съм забременяла как ще кръстим детето?
Иванчо вързал презерватива на възел хвърлил го в средата на езерото и отговорил:
-Ако се измъкне от там ще го наречем Мистър Сенко

16.   Авторке, не мислиш ли, че нападките са съвсем адекватни, при положение, че казваш: "Един път съм пила ''ЕСКАПЕЛЕ'' (преди 3 месеца), въпреки че бях девствена"?? . Извинявай, но това са елементарни неща, които трябва да знаеш. Нито аз, нито някой друг ще седне да ти обяснява всичко подробно, не е трудно да сама да се позаинтересоваш и попрочетеш някои неща - овулация, предеякулационна течност и прочие...

Питаш като цяло за контрацептиви - ето няколко линка:
http://escapelle. bg/pages/Doctors-opinion/ - мнения на специалисти
http://www. bg-mamma. com/index. php? topic=203742. 195 - мнения и опитът на по-големи жени от теб

http://www. az-jenata. bg/a/1-bremennost/3401-bremenna-li-sam-priznatsi/ - най-честито срещаните признаци за бременност

А и това, че е на 23 или 26 не означава, че е много опитен. Не го казвам с цел да се заяждам. Предвид, че ти нямаш никакъв опит, нормално е да ти се струва така. Ако е чак толкова опитен няма да ти разреши да пиеш хапче, защото е свършил на бедрото ти, разбираш ли?
За това трябва да си достатъчно образована по темата, защото отговорността за евентуална бременност или здравословни проблеми си е лично твоя и трябва да знаеш как да реагираш адекватно, какви са алтернативите и прочие.

Според мен не си бременна, просто в началото, когато едно младо момиче започне да прави секс и не е много запозната по темата, влиза в страхотни филми, с времето и опита все по-малко ще се притесняваш.

Успех и приеми моя коментари и останалите като съвет от по-големи, а не напразни и злобни нападки. :)
Ако те интересува нещо конкретно, питай.

Лоша

18.   Авторке бързо отивай при специалист! Тези болки, които описваш са 90% вероятност да си бременна.

19.   Ти си една изключително задръстена глупачка :) още не знаеш кво те боли тръгнала секс да парви хаха ама как не нали и от него боли.. Съсипи си организма с още хапове и един ден ще питаш "Защо не мога да забременея"

20.   От авторката - Благодаря за съветите на всички! Днес споделих с приятеля ми и си направих тест за бременност. Е, не съм. (:

21.   Само едно ще ти кажа- не пий ескапел при всеки път, когато приятелят ти свършва около вагината ти ;)

22.   Момиче на тези години трябва да мислиш за училище и уроци, а не да се чудиш дали си бременна или не! Ако е станало нещо кажи на майка си, не мисля че ще реагира остро и повече не го повтаряй а си завърши средното си образование.

23.   Просто си купи тест за бременност -.- и като не можеш да играеш играта е я играй, т.с. очевидно много се притесняваш от последствията, тогава не го прави кажи му че просто не си готова и това е.

24.   На 17 съм, от 1 година правя секс с моя приятел и то без кондом. Винаги е свършвал отвън и 2 пъти вътре, но с кондом. Свършвал е дори върху клитора ми и не съм имала нито една изцепка. Не пия хапчета. Доста често ме боли ниско долу нз нещо им има на яйчниците. Повръщането може да е от преяждане или нещо което стомахът ти не понася. При пишкането я смени чешмяната вода с минерална и попий малко бира или изяж един пъпеш.