Споделена история от Тинейджърски

Майка ми му е писала
Влюбена съм в едно момче и то много. Майка ми обаче не го одобрява, защото според нея не бил подходящ за мен.
Бях споделила за един колега от университета, който проявяваше симпатии към мен. Той е мил, забавен и умен, но аз съм влюбена и искам другия.

Въпреки че сто пъти обясних това на майка ми, тя намерила във фейсбук профила на колегата и го добавила. После му писала, питала го как е. На въпроса коя е тя отговорила, че е майка ми. Той й казал, че не сме заедно и ако иска да пита нещо, да го пита. Тя отговорила, че просто искала да му разгледа снимките и затова го добавила и че нямало какво да пита, защото животът си бил наш. Той я попитал дали пак ще му пише. Тя не спомена какво конкретно е отговорила.

Обичам другия. И за него съм ви разказвала в друга тема. Не искам да съм с този мой колега, но се питам какво ли си е помислил той и как следва да постъпя аз? Какво да му кажа? , , Аз не искам връзка с теб, но понеже майка ми не одобрява избраника ми, е решила да се свърже с теб? ''. Тя пък отрича, че заради това го е добавила... Не знам какво да кажа вече...

Коментари

1.   Хаха, ще припадна!
Ти да не си на 12 бе, момиче? ! Откъде накъде ще ти рови в живота така?
Майка ми и баща ми си бачкат с компютри, татко даже има фейсбук, но никога не са правили нещо подобно. Скайпа ми е стоял онлайн в продължение на 5 дни, през които само те са сядали на компа, а нито едно съобщение не беше докоснато, камо ли прочетено.
Абсурдно е да ми вдигнат и телефона, освен ако не са предупредени, че е нещо важно (поръчка или пратка).
А това, майка ти да ти натрапва някого, само жена с мислене на твърдоглава бабичка може да го направи. Уредените връзки отдавна са минало...

--- Амазонка

2.   Майка ти не е добре!
А и ти внимавай, че носиш нейните гени...

3.   Ако толкова държи да ти бърка в личния живот, не си оставяй акаунтите включени, излизай от фейсбук, скайп и т. н., когато те няма.

4.   Аз гледам да страня от такива жени, така привързани към майките си. Не случайно са необвързани и така седят от дълго време. За мен е ненормално това, майка ти да ти гледа всичките снимки във фейсбук, да ти ги коментира, да ти се рови в живота. Ти какво, да не си на 5? Не можеш сама да вземеш решения ли? Нямаш си личен живот и всичко ти е открито пред майка ти? Или може би и като имате първата брачна нощ със съпруга си, пак майка ти ще е там.

5.   Боже какъв е този южно-американски сериал. Изобщо не позволявай на майка ти така да ти се бърка няма право. Не си на 15 ако се чувстваше заплашена или в опастност щеше да и поискаш помощ. И аз много мразя да ми ровят из телефона или лаптопа. И сме се карали толкова пъти с нашите за дето ми пипат личните неща.

6.   Майка ми е, обичам я. Знам, че и тя ме обича и иска най-доброто за мен, но не обичам така да ми се ровят в личния живот и й обясних, че това е прекалено. Каза, че нямало да се повтори вече. но е питала това момче дали ме харесва... и сега той навярно си е помислил, че аз съм я накарала. а това не е така. Не искам нищо повече от приятелство с него, а и си искам другия... Как да изляза от тази неловка ситуация? Да му се извиня ли за неловката ситуация?
от авторката

7.   От номер 4. Повечето момчета или по-скоро, вече зрели мъже, няма да искат да имат нищо общо с теб, ако си споделяш личния живот с майка си. Аз лично познавам някъде 4 жени, които имат майките си във фейсбук. На всичките, майките им харесват статуси, постват им разни глупости и им гледат всичките стотици снимки. Общо взето, целият им личен живот е открит пред майките им. Нито 1 от тях не е обвързана и аз лично не искам да имам много общо с тях.