Споделена история от Тинейджърски

Мазна коса
На 14 години съм и косата ми е просто ужасна. Един ден след къпане вече е сплескана и стои ужасно. Някакви съвети? А, и също така не може да ми се изправи хубаво, не знам от пресата ли е, от косата ли... Ама все стои ужасно.

Коментари

1.   Не я изстощавай излишно с пресата! Не се заблуждавай от шампоаните против омазняване, от тях още повече се омазнява косата ( от опит го казвам ). Вземи си някакъв по-силен на Head & Shoulders например.

2.   Може да си правиш вафлички с пресата в корените, за да ти стои бухнала дори след ден -два. Също така можеш да си я къдриш с преса за изправяне, ако напръскаш с малко лак и ще стои повече време. За омазняването можеш да използваш шампоан Себодерм, наистина помага. Можеш да си го купиш от някоя аптека. :)

3.   Билков балсам за подхранване на суха коса

За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.

Отвара за изплакване на силно изтощена коса с розмарин и коприва

Към половин литър кипяща вода се добавя по една супена лъжица розмарин и коприва. Тя трябва да ври 10 минути, след което се отстранява от огъня. След като изстине, се прецежда. Получената течност се използва за последно изплакване след миенето с шампоан.

Маска за суха коса с кисело мляко и жълтък

Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.

Маска за коса със зехтин и лимон

Изстисква се един лимон, прибавя се зехтин, намазва се цялата коса от корените до върховете, стои се около 20 минути и след това се измива. Маската е подходяща за изтощени коси.

Маска за суха коса с брашно

1 с. л. царевично брашно, 1 ч. л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай. Нанася се още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан.

Маска за тънката и чуплива коса

1 с. л. овесени ядки, смлени на брашно, 1 с. л. рициново масло, 1 с. л. прясно мляко и витамини на маслена основа – А, Е или D. Държи се на главата 4 часа, след което се отмива.

може пък да помогнат :)

4.   Някъде бях чела за сух шампоан. Попитай в някой козметичен магазин или аптека, провери във форумите къде се продава, а ако в крайна сметка не намираш никъде си поръчай онлайн.

- Victoria, 15

5.   Вземи си шампоана дефвлувал, след някво време ще спре да се омазнява, но доста изсушава косата да знаеш. Ако го започнеш го спри след като ти се регулира омазняването, че мойта така стана от мазна -суха, защото не го спрях