Споделена история от Тинейджърски

Подарък за класната
Здравейте моля помогнете. 8 клас съм (първа година) и искаме класа да подарим нещо за Коледа. Някакви идеи дайте, защото класът не се сеща. Подаръка да е към 50-60 лв за жена към 38-40 годишна. Благодаря предварително!

Коментари

1.   За пореден път ме изумява българската система на образование- скъпо дете, не си длъжно да даваш пари за подарък на учители. Тези учители са длъжни да ви обучават без да изискват заплащане и подаръци от вас, това че заплатите са им ниски не зависи от теб и другите деца, и не променя факта, че трябва да ви обучават.
Това да си учител или доктор, или архитект, или инженер и тн- този тип професии са насочени към другите, това би трябвало да са хора професионалисти, а професионалист значи да правиш това, което се изисква от теб въпреки външни фактори като този с ниското заплащане, с други думи, този учител е длъжен (в човешки смисъл) да полага усилия, за да ви обучава, защото се смята, че е избрал тази професия поради някои качества, които притежава- морални ценности и тн, но истината е, че много избират учителската професия, защото така им е по-лесно, имат дълги ваканции, харесва им да си клюкарят и тн, а не защото се чувстват човеци, които искат да помагат на другите.

И още нещо- в други западноевропейски страни изобщо няма такова нещо- даже мисля, че би било обида да поднесеш подарък на учител- един вид го подкупваш-повярвай ми, не говоря празни приказки, аз не уча в България.

И съвсем друго нещо е уважението към учителя!!! Тъй като българина принципно е беден човек, аз смятам, че една хубава картичка би свършила чудесна работа, подписана от всички деца, може би можете да измислите някое стихче или нещо такова, нещо от сърце, но по възможностите ви.
Същото важи и за абитуриентските балове- тогава хората харчат пари за всевъзможни глупости! Направо не ми го побира в ума, честно! Не можете ли да разберете, че сте в училище, за да научите нещо, а не да се занимавате и да ви занимават с глупости!!!

2.   Реално каквото и да и подарите ще се зарадва от жестта. Може би трябва да и подарите нещо лично... парфюм или някакво бижу. Ако имате възможност вземете с вас и майката на някой от вас, за да ви помогне за избора. Успех! Сигурна съм, че каквото и да вземете ще направите добър избор! :)

3.   Сребърно бижу, някакъв декоративен подарък за Коледа, пакет в някой спа център с масажи и т. н., билети за двама за някоя смешна театрална постановка, хубава книга, букет цветя или цвете в саксия, дигитална фоторамка - има по-евтини за около 50-80лв, картина, писалка или по-скъпа химикалка, портмоне.
Ана

4.   Аз също съм в 8 клас, първа година и решихме да вземем на класната (32г. ) някакво колие, а ако не съберем достатъчно пари обмисляме да й вземем фруктиера или ваза, но не някакви обикновени, а от тези по-големите и хубави.

5.   Билет за Франция :D

6.   Съгласна съм с №1, не сте длъжни да й вземате подарък

7.   Ако харесва някакво бижу, или пък календар за следващата година с ваши снимки на класа.

8.   Ами, ние миналата година и купихме един голям букет и във фотото занесохме на флашка снимките на всички една нейна и обща и направихме колаж във рамка

9.   Здравей аз съм момиче 9ти клас съм и ние с моят клас подърихме на каласна за рожденният и ден един много хубав сервиз за кафе/чай ако искаш предложи тази идея на класа ти или някаква картина, цвете, картина, бижу

10.   Аз съм за четвърти клас. Реших за първия учебен ден да ѝ взема един огромен метален термометър от Магазин Немски Стил. На него има снимка на цветни моливи.

11.   Тази година завършвам седмк клас и също от много дълго време обмислям подарък за учителка!

12.   Нашата класна е по музика и затова ще и вземем колие с нота. Но не съм много съгласна с 1 е-майл защото ти като не желаеш не дей да подарявал нещо атоми който иска си подари подаръка

13.   Нашата класна е по музика и затова ще и вземем колие с нота. Но не съм много съгласна с 1 е-майл защото ти като не желаеш не дей да подарявал нещо атоми който иска си подари подаръка