Споделена история от Тинейджърски

Приятелите и родителите ми не ме подкрепят
Здравейте, драги читатели на този полезен в много моменти сайт.

На 18 години съм и имам връзка с 22 годишен мъж. Връзката ни продължава вече 3 години. До сега криех връзката си от родителите си, по причини, които ще разберете по-надолу. Приятелите ми знаят, но прикрих истинското му име. Той е прекрасен човек, държи се прекрасно с мен, никога не е настоявал да направя нещо, което би ми навредило, грижи се за мен. Проблема е, че той е с турски произход. Роден е в мюсюлманско семейство, в такъв регион. След дълго проучване сред приятелите си, без да разкривам реалните причини, разбрах, че те не биха подкрепили такава връзка, за това произходът му и до днес остава скрит от тях. Да, обаче, реших да кажа на родителите си, които са много негативно настроени към цигани, турци, помаци и т. н. Казах им и това може би беше грешка, но в крайна сметка не мога да крия цял живот. Те отказват да удобрят връзката ми с него и са много обидени и огорчени от малката си дъщеря. Не знам как да постъпя, моля ви, дайте ми някакъв съвет.

Коментари

1.   Аз да бях нямаше да те погледна вече... И какви са тия родители 3 години да не разберат, че имаш приятел... Съвета ми е бягай надалеч. Да не би да се изчерпаха всичките достойни младежи с БЪЛГАРСКА кръв, че да търчиш подир гъза на някой ( с извинение ) резак? Тц, тц...

2.   Номер едно е прав. Зарязвай го.

3.   Мойте извинения, но моля да не осъждате родителите ми, след като никъде в историята си не давам яснота върху начина, по който съм го крила, а е абсурдно, вие да имате поглед над това. Те не са виновни, за себе си са прави и не ги обвинявам в нищо. Но не разбирам каква е разликата да имам връзка с турчин или с германец например!? А относно определението Ви "резак", не мисля, че е културно и зряло да определяме хората по този критерии, с оглед на това, че голяма част от обществото на запад е обрязано, а в това число и маса българи, поради инфекции или страх на родителите от такива.

4.   Съгласен съм с номер 1, не са се свършили българите, родителите ти са напълно прави.

5.   Вашата връзка няма бъдеще, просто защото те е срам от него. Да го криеш от родители и приятели толкова време, много ясно показва отношението ти. Да имаш такава връзка, означава да се изправиш срещу обществото, защото 90 % (че и повече) от българите не биха одобрили подобни отношения, което означава, че ще се наложи да виждаш погледите изпълнени с неодобрение, ще слушаш шушуканията, ще усещаш негатовното отношение към теб. Няма какво да се лъжем, за всички нас е важно одобрението на обществото, да имаме човек до себе, с който да се гордеем, и който да представяме без свян.

Кажи ми, ако задълбочите отношенията си с този човек и стигне се до брак, той със сигурност ще иска децата му да са мюсюлмани, да са обрязани, да имат ТУРСКИ имена, как тогава ще преодолееш срама си?

Иначе извинявай, но е много наивно и глупаво да мислиш, че няма разлика между връзка с турчин и връзка с германец. Турците са мюсюлмани, всички (или май почти всички) знаем как третират жените си... Мога да ти пожелая само едно, каквото и да става да не предаваш българското и България. Успех.

6.   За мен специално вярата не е от значене, тъй като самата аз не съм кръстена. А относно това как се отнасят с жените си, написала съм, че отношението му към мен е повече от прекрасно. Не ме интересува мнението на обществото, а мнението на най-близките ми. Скрих от тях, поради страха да не бъда отхвърлена дори от тях.

7.   Прекрасно е сега, а после? Толково много истории българки-турци и всички си приличат.

Родителите и истинските ти приятели никога няма да те отхвърлят, убеден съм, ако са показвали/изказвали негативно отношение към връзките българки-турци, то е защото имат някакви впечатления, съответно - не биха искали страдаш, като се хванеш с такъв човек.

Казваш, че не се интересуваш от обществото, че вярата не от значение. Да разбираме ли тогава, че не би имала нищо против децата ти да са мюсюлманчета и да имат турски имена? Тогава как ще се чувстваш с произнасянето им, при положение, че се срамуваш от името на приятеля си сега? Както знаем децата взимат фамилията на бащата, ще ти готино ли децата ти да носят фамилията Хасан или Мюмюн (примерно)?

8.   Много ми е тъжно за теб! Ако наистина го обичаш моят съвет е да оставиш всичко зад вас и да продължите! Но много внимателно го обмисли, той може да те лъже! Майка ти и баща ти би трябвало да те подкрепят, при мен понякога също е така! Помисли си! Говори с тях след това и им обясни култерно Че го обичаш! Стискам ти палци, мила!