Споделена история от На работното място

Свалките на работа
Здравейте, преди 2 месеца започнах работа в средно-голям, хранителен магазин. Повечето пласьори са мъже има 1-2 жени. След първият месец обучение, останах сама на смяна, а колежката, която ме обучаваше взимаше другата смяна.

От тогава се почнаха едни подмятания от някои колеги. Имаше един весел колега, които ни караше един от хлябовете, с него се разбирахме много добре, докато един ден казах :трябват ми дребни пари, защото останах само с по 20 и 50 лева, а няма какво да връщам, и той ми каза:Ми ти много работиш заслужаваш една целувка. Тогава ми падна в очите, превърна се от веселият чичко, в мазният чичко, които ме дразни. Та той беше поне с 20 години по-голям от мен. Изведнъж след няколко дена и един друг започна с милите имена. Държах се студено, гледах да приема стоката да платя и да си хващат бързо пътя без отегчителни разговори. Започнах да се чудя да не би да ме бъзикат, защото съм малка и нова и да видят как ще реагирам.

Но и в другият магазин на шефката има едно момиче горе долу колкото мен +2, 3 години по-голямо и не съм виждала такова нещо там, докато ме обучаваха 1 седмица при тях. Днес дойде един които го виждам 1 на 1-2 седмици зависи коя смяна съм в петък, всичко започна нормално, докато не го попитах някъде трябва ли да се подписвам, защото не на всякъде се подписваме и тоя ми отговори:ДА пишеш си имената, телефонния номер и семейното положение. Аз го погледнах на криво и му казах: едва ли е нужно да пиша всичко това. И той каза:нужно е за да знаем ние пласьорите дали си свободна, ами ако аз почна да те зарибявам и приятелят ти е отсреща? Замълчах си и го изчаках да си излезе при затваряне на вратата, той пак ме пита:Е ще отговориш ли? При което отговорът ми беше: не -и му затворих. Повече няма да го видя, защото шефката не е доволна от тяхната фирма, нещо не се разбират.

Та се чудех момичета, жени, не ви ли е писнало всеки да ви се натриса? Аз идвам на работа не да спя с някой, а за да си вадя хляба, добре че поне не го правят пред други хора, защото кой знае каква ще ме изкарат. Съвет как да им кажа тактично, че няма да стане и да не си правят труда да ме занимават с неща извън работата?

Коментари

1.   Еми защо трябва да е тактично? Като ти лазят по нервите ги резваш нетактично и всичко спира до там. Ако ги резнеш тактично повече ще се надъхат повярвай ми. Просто казваш намръщено не ме занимавай имам си авер ,който обожавам и патката им ще олекне. Без значение дали лъжеш или не. Бъди по ербап

2.   Говориш тихо, но твърдо. Не правиш скандални сцени, заявяваш, че не си търсиш мъж и точка по въпроса.

3.   Към авторката : и на мен ми се беше случило нещо подобно. Бях почнала на едно място на работа (само временно за 2-3 дни ) и имаше там някакъв работник, който беше с близо 20 ако не и повече години от мене. Интересното, че той беше женен и имаше дете, както и аз бях омъжена. 1 ден нямах проблем, но втория кат почна да ми бъбри на тема интимност и секс направо ми се взе акъла да не ми да ми направи нещо ( бяхме на място, където нямаше хора ). Не съм съгласна с номер 1. Аз казах на оня, е и му обясних, че си имам мъж, който го обича ама оня не та не.. Упорства. Направила съм си извадка (не само от тоя мъж ами изобщо ) Мъжете след 40 са големи курвари ( едно 95 % ). Имала съм познати, които ме познават от 5 година но пораснах ли почнаха намекванията. На мен лично ми омръзна от такива хора. Съветвам те ако ти се натресе такъв и почне пак старата история да му кажеш : Защо не си гледаш работата, както и аз моята. Кат ти се еб* отивай на проститутка.
То друг начин да се отървеш от такива хора няма и няма...
жена на 21

4.   Имам две приятелки, които работят в магазин за хранителни стоки. От тях знам, че се разбират добре с доставчиците си, някои от тях са млади момчета, нормално е да се закачат, да подпитват, да се шегуват.

Не разбирам теб какво те дразни? Обвързана си и не ти е приятно да те питат неща за личния ти живот или просто намираш повод да мрънкаш?

Някой обидил ли те е с нещо? Застрашил ли е личното ти пространство по някакъв начин? Какво се правиш на ущипана монахиня? Казваш, че си заета, усмихваш се, и толкова. Аман от необщителни същества.

Някои хора ще видиш за няколко минути през целия си живот. Какво ти пречи да се държиш добре с тях? А и това, че някой ти е поискал телефона, не значи, че трепери от страст всеки път, щом те види и че иска да те вкара в леглото си. Пък и така да е, голям праз. Една умна жена винаги знае как да реагира, вместо да се цупи и да се държи като пън.

5.   Смей се насреща и им отговаряй шеговито. Те се шегуват. Да минава време, сигурно са си изградили мнение че носиш на шега и затова те закачат.

6.   Хахаха, познато ми е това. И на мен често ми втриса от такива нахалници, но... каквото и да направиш/кажеш - все ще намерят с какво да ти досаждат и да правят жалки опити да те зарибяват. Недей да предприемаш нищо за сега, просто се дръж сериозно както до сега си се държала. Все един от тях ще се осъзнае, че става нахален... ако има достойнство, разбира се.