Споделена история от Тинейджърски

Има ли още останали хора от младото поколение, които не слушат чалга?
Този въпрос ме мъчи от много време. Аз съм на 16 и в класа ми няма жив човек освен мен, който да не слуша чалгарски истории. За тези хора буквално не съществува друг тип музика, ако това тяхното може изобщо да се нарече така. Резултатът от това: деградирала ценностна система, изкривена представа за нещата като цяло, просташко поведение и нулева грамотност. И как няма да е така, след като мозъците им се промиват с песни с малоумни текстове, в които се пее само за секс, пари и са изпълнявани от мъже с подобно на гей излъчване, които се обясняват как ще скъсат някоя и жени(или пък може би травестити), които искат чичко паричко, облечени по-вулгарно и от плейбойка. И после откъде да дойдат ценности и морал у тези хора? Момичетата се правят на клоуни и се обличат като онези от магистралата, а момчетата се интересуват само от такива момичета, за тях жената е просто за секс и наричат гей, всеки друг, който не се държи като тях, но въпреки това слушат Азис и го смятат за велик. А аз всеки ден съм в тази среда и ми се припада като се замисля, че един ден те ще са хората, които ще обучават следващото поколение. Бог да ни е на помощ. Аз например харесвам различна музика, в която обаче се набляга върху гласовите данни и смисъла. Но на всички им е странно.
Отчайвам се вече, така и не мога да намеря човек, който разсъждава поне на половина така. Чувствам се толкова самотна в това отношение.

Коментари

101-140 от 140

117.   Аз не слушам чалга освен когато съм с парти компанията и вече сме вдигнали грдос всички. Слушам, пея, веселя се, но това е всичко. Слушам acdc, nuclear assault, slipknot, pantera, three days grace, нали зависи какво ми се слуша :-)

118.   Члгата е турска "музика" която се изпълнява от цигани и други хора със съмнителен талант и хореографите им ги карат да подскачат на сцената като скопени магарета в мензис. Тяхните почтатели са хора с "изтънчени" вкус и култура. Осбено трагични са момичетата, които в желанието си да подражават на чалга певиците, се обличат като евтини проститутки и се държат и гворят като циганки.

119.   Никой не спомена за великия истински рапър Еминем! Значи, и в училище не мога да намеря такива хора, които да слушат такава музика, и вкъщи не мога, и тук не мога намеря.... Всички слушат шибаната чалга.

121.   Най хуавото е че това олицетворение на лош вкус чалгата най после си заминава обратно там от където дойде - циганските гета и турските махали.

122.   Ами тези, твоето поколение са така, аз съм на 14 и да ти кажа никой не слуша чалга, толкова тъпо стана, че всички се отказаха. Само по селата сигурно слушат, но какво да кажа, като са отраснали с това... горките.... Чалгата вече отшумя

123.   Не слушам чалга просто някак не ми харесва тая музика, но всеки харесва различни неща. **МАА**

124.   Кво толкова намират в тая чалга и аз не знам безмислен текст и най-много слушат чалга идиотите и лекомислените. В предното ми даскало всички слушаха чалга ама супер тъпи хора да не говорим когато някой пусне някоя цигания... чалгата не е музика тва е фалшива музика. 15г момче

125.   Не се отчайвай! Не си първия - няма да си последния. Нито поколението е такова. Чалга се слушаше и преди и сега и занапред ще се слуша. Всеки избира сам. И аз не слушах чалга като теб и съответно не бях в "компанията". Просто те са си избрали чалга-звездите за модел на подражание. Сега слушам чалга понякога(рядко но все пак си пускам), но това не значи че съм пропаднал или че се обличам като Азис. Мен лично повече ме тревожи гледането на порно какво ще навлече на следващите поколения... :(

127.   Чалгата умря и сега само някои, все още заблудени глупаци в малките градчета и задръстените села все още я слушат. Младите хора в градовете слушат съвременна, модерна музика а не тази ориенталска изгъзица, защото никой не иска да го смятат за кретен и да го наричат простак.

128.   Радвам се, че все някой на 16 години колкото мен да не слуша такива "песни" знам, че всеки си има свой вкус, но това вече... ме изкарва извън релси да слушат един наречен 100 кила, който да "пее" как иска да разкъса задника на някоя си или там Криско да им "пее" как трябва да се клати не знам си к'во... Всичко е толкова трагично и пълен с ирония, че не смятам никой за интелигентен, който слуша такива простотии.

129.   Аз съм момиче на 14. Напълно съм съгласна с теб, всичко е напълно вярно. Най-добрият ми приятел се държи перфектно с момичетата (може би затова съм влюбена в него :D ) и всички му казват гей... Ненавиждам чалгата, дори и бг рап, в които няма абсолютно никакъв смисъл... Служат само за затъпяване на поколението ни. Слушам Pop и най вече Lana Del Rey! Нейните песни са изпълнени със смисъл и случки от реалния живот... Благодарение на нея намерих удоволствието от музиката...
Няма нужда повече да възхвалявам Lana, изслушайте няколко нейни песни и поне за миг ще забравите за проблемите си!
:)

131.   Аз пък обжавам италианската музика. В нашето даскало много малко хора слушат чалга. Чаларите веднага ги разпознаваш по тъпите фииономии и сеските и обноски. Как може да ги уважаваш, след като ако влезеш в някоя чалготека и ги видиш как мятат гюбеци можеш да се напикаеш от смях и после се сърдят че ги наричат гейове и кифли.

132.   Не лепвай етикет на хората само защото слушат такъв тип музика. Не слагай всички под един знаменател толкова бързо. Това, че някой слуша чалга, не означава, че е деградирал, пропаднал и е нищожество. Точно някой, когото си определила за чалгар може да се окаже, че има същите възгледи като твоите, а ти да си го отрязала преди да си му дала шанс да покаже същността си.

133.   Абсолютно всички почитатели на чалгата имат налепени по стените на стаите си, постери на Азис, чисто гол в секси пози.

134.   Аз съм на 14 и не слушам чалга. Michael Jackson -King of pop forever. :)

135.   Чалгарите са КАЙМАКА а обществото ни. Всички ние много ги "цениме и уважаваме" заради тяхните "изтънчени" вкус, маниери и култура. Обличат се с неописуем "финес" и начина покойто се изразяват покзва "възвишеност и неотразим интелект". Не е случайно, че тяхния идол и модел за подражавание е Азис.

136.   Аз съм като хоратя от твоя клас чалгата е най добрата музика знам всички текстове на чалгите на изуст

137.   Най после, всички разбраха, че чалгарите са утайките на обществото. Сега да наречеш някой чалгар е все едно да му кажеш че е лай-о и отрепка, с култура на свиня. Не случайно, нормалните момичета не им обръщат повече внимание. Сега в чалготеките, ще видиш само цигани, гейове и малоумници. Не случайно хората ги отбягват и не ги зачитат за нищо.
Оставете ги да си грухтят в грухкотеките.

138.   Аз съм на 15 и просто се ужасявам като знам че повечето хора слушат чалга. Това дори не е музика. Не мога да понасям като почнат да пеят чалгарските песни с ужасните безмислени текстове. И на всичкото отгоре ме питат: "Ама как може да не слушаш чалга?". Ами може би защото имам мозък в главата си. Лично аз слушам най-вече рок музика.

139.   Харесването на чалга е признак на умствена и най-вече на духовна ТЪПОТА и ограниченост!

140.   Задал си погрешен въпрос.
Би трябвало да е:

Има ли още останали от младото поколение, които да слушат чалга?

Отговора е:

Само кретени, цигани, турци, все още прстаците в някои задънени села които са десет години след цивилизованите хора в България.
С две думи, само отрепките все още слушат тази ориентлска простотия - чалга. Като ги гледаш, как мятат кючеци, разбираш защо са такава пародия на хора - прости, тъпи селяни, които както вървят, ще се изпърдят или изхрачат на публично място и го мислят за много тарикатско.
Какво може един нормален човек да мсли за тях?

141.   Еднакво пренебрежително се отнасям и към тези които слушат чалга, но и към тези които слушат метъл, бг-поп, съвременен тийн поп от рода на Justin Bieber и разните му там тийн банди до сущ еднакви (wanted, vamps, 1D)- музика без смисъл, хармония, естетика.

142.   Пропуснах да добавя, че също не понасям К-ПОП , за мен това е по-плачевно и от чалгата, а феновете му са крайно фанатични и натрапчиви.

143.   Ммм виж... в моят лаптоп и телефон няма нито една поп-фолк песен. Имам рок, метъл, поп, рап, реге и май един ремикс кючек, но той е нещо междо дъбстеп и кючек... както и да е няма да се оправдавам. Но искам да кажа, че съм единствената в моята компаня, която не слуша поп-фолк, но когато излезна не мога да ги накарам да изключат музиката, за това търпя, защото цяла България слуша Азис и неговото ''сентропе'' и... ''кажи честно''. Просто не можем да си запушим ушите.. това е

145.   На 16.
Аз си признавам, че слушам чалга. Започнах покрай моите приятелки. И изобщо не смятам това за странно или просташко. Е, зависи до колко вземаш предвид текста и до колко се вживяваш. Това просто е стил. И какво като я слушам - пропаднала селянка ли съм!?

147.   А ако мога да попитам, теб какво те интересува какво слушат другите хора? Могат да си слушат чалга, могат да си слушат Ориенталски танци, ако искат, теб не те интересува. Ти няма да се репчиш и да се правиш на интересна, защото най-накрая ще си изпросиш боя. Да, чалгата наистина е тъпа музика, но това е лично мое и твое мнение, другите не са длъжни да споделят нашата теория за музиката и живота. Глупаво е да тръгваш срещу цял народ, само защото слушат музика, която не ти харесва! Така ще си спечелиш много врагове, ще започнат да те мразят, да ти правят напук и общо взето е неразумно да ги скастряш заради музиката, която слушат, те се дразнят, ще те нападнат и кой знае каква мазало ще стане... Не, по-добре си стой кротко, вземи си един Мр3-плейър и си слушай каквато музика си искаш, не дърпай дявола за опашката!

149.   Здравей:)
Разбирам,че не харесваш чалгата ,НО слагаш всичко под общ знаменател.
1. Не всичката чалга е глупава има и добри песни,макар и малко.
2. Не всички ,които слушат чалга са деградигали.
3. Като не искаш чалга се махай от стаята или поговори с класната да им каже да си я слушат със слушалки.
4.Нямаш ли нещо по-полезно отколкото да пишеш тая тема с цел да обясняваш колко е тъпа чалгата и колко са зле всички,които я слушат и после пък да отричаш и да казваш ,че не всички били така и даже си имала 2-3 приятели дето не слушат и УЖ не било с цел да хейтиш чалгата???
5. Като ти харесва си слушай каквото си искаш ама незнам дали ще ти е приятно да ти обиждат музикалния вкус и да си правят за теб нелепи изводи ,че примерно като слушаш метъл си пропаднала.
6. НЕ си споменала да имаш музикално образование ,че да обиждаш чалгата ,еми да може да е тъпа ама има и други тъпи музикални стилове и не е само тя.
7. Престани да казваш ,че чалгари щели да ти учат децата и да стават лекари - нали уж били толкова пропаднали еми как ще учат висше тогава?
8. Пропадането на хората не е само от чалгата ,а често изобщо няма нищо общо с нея.
9. Като не ти харесва не я слушай ама и спри да обиждаш хората ,които я слушат ,не всички са неграмотни и тъпи некадърници.

153.   Здравей не си сама! Аз също мразя чалгата но си слушам поп, рок, рап, електронна. Чалгата винаги ще слуша и ще се мрази. В моя клас има всякакви и мразещи и обичащи.
Но ти можеж да си слушаш любимата си музика, и вкъщи и в клас, и на улицата. А ти каква музика слушаш?

154.   Аз съм на 14 години и нито един път, не съм си пускал чалга в класът ми постуянно се слуша такъв жанр. Забелязъл съм, че този тип музика някак си промива мозъците на съученициите ми. Аз расъждавам по този начин, по добре да съм единствен от класа от колкото да съм като тях. Бъди различна откруявай се от устаналите. :)

155.   Аз не слушам чалга и се гордея с това!!!

157.   До номер 16 и аз слушам чалга и съм единствената от класа която слуша тази тип музика ,и някой подиграва ли ми се ? - не .аТакаче не говорете

158.   Вижте сега аз съм момиче на 16 години и уча в елитно училище там има бели момичета с руса коса и сини очи, има и по черни (ромки) те слушат чалга, а белите момичета слушат рап, хип хоп, метъл но не и чалга. Аз съм от белите но слушам чалга но не в училище защото ако ме чуе моя клас ще ме скъса от подигравки, иначе тези които слушат чалга са в мойто даскало са сравнително по малко. Много мраза такива хора които те определят според това каква музика слушаш, много ми е чудно как цял клас слуша чалга а само ти не , у да знаеш в елитните училища по малко се слуша чалга. Нo ако си в някое западнало даскало в някой цигански район, е в такива училища не се чуди защо чалгата е на ниво. В едно по западнало училище например където има предимно ромки , турски циганки и мелези от майка българка и баща примерно арабин турчин, те слушат най много чалга казвам ти го по лична моя преценка. А т тези по елитните, там с някви момичета които са светли и са чисти българки с некви сини очи които се фукат, с айфончето, е те вече не слушат чалга - смятат че това е циганска музика, е то си е вярно де, . А за момчета които слушат чалга, тва е просто смешно, момче да слуша чалга просто е смехотворно , а аз слушам радио имам три любими станции, Енджой, фреш, и вероника и трите ги слушам и според мен там се пуска най свестната музика, това е от мен... Анджи

159.   аз от малка слушам главно рап... бг рап и американски рап като 2pac, snoop dog i dr.. И няма как и да не слушам шалга тъй като се отиде на искотекаа тва има иначе е безмисленаа музикаа

162.   Здравей!
Аз съм на 28 години и от поне 5 години не слушам. Животът ми се преобрази напълно. Отдавна сме над тези неща.

163.   Не съм от младото поколение, но от онова, при което чалгата се наложи като музика в много от дискотеките. Е, никога не съм танцувала на чалга и никога не съм пускала радио или телевизионен канал с чалга. Ненавиждам я. Същото отношение към нея имат и приятелите ми. В крайна сметка чалгата е за простаците.
Жена на 47 г.

164.   В моето училище много хора слушат чалги и ми е неприятно, в същото време ме мислят за луда, че слушам били Айлиш и не разбирам: аз ли съм ненормална, или те??

165.   Как пък не разбрахте, че това с чалгата е комплексарщина - като не можем да блеснем с друго, разправяме, че чалгата е голям проблем и ние, бидейки велики, не я слушаме! Хубаво, не я слушайте, ама вземете и нещо полезно да свършите освен да не слушате даден вид музика!

166.   165, бягай да слушаш чалга и не ни давай тон в живота.

167.   166, това ли ти е максът? Ясно, поредният, дето не става за нищо и няма избор освен да насочва разговора винаги към чалгата! Ето какво - ще намеря адреса ти, ще се нанеса точно до вас и ще слушам класическа музика по цял ден. Сигурен съм, че ще ме оцениш! Бетовен, Моцарт, Бах, Вивалди... колко много неща мога да ти пусна!!! Пък и след около месец ще имаме тема, че тия, дето слушаме класическа музика, сме тъпанари.

Призив към всеки, който се е подразнил от тия тъпи теми и още по тъпите им автори - пускайте си редовно Шопен, Чайковски, Вагнер или който и да е и накарайте съседите ви да се гордеят! Но не усилвайте твърде много звукът - това го правят простаците и античалгарите като онези, дето пускат подобни теми! Реве от простите чалгари, вози се с отворен прозорец и усилен на макс рап или друга музика.

168.   Знам, че темата е стара, но все пак реших да пиша. И аз не харесвам чалгата, така че не си сама.

101-140 от 140