Споделена история от Тинейджърски

Има ли още останали хора от младото поколение, които не слушат чалга?
Този въпрос ме мъчи от много време. Аз съм на 16 и в класа ми няма жив човек освен мен, който да не слуша чалгарски истории. За тези хора буквално не съществува друг тип музика, ако това тяхното може изобщо да се нарече така. Резултатът от това: деградирала ценностна система, изкривена представа за нещата като цяло, просташко поведение и нулева грамотност. И как няма да е така, след като мозъците им се промиват с песни с малоумни текстове, в които се пее само за секс, пари и са изпълнявани от мъже с подобно на гей излъчване, които се обясняват как ще скъсат някоя и жени(или пък може би травестити), които искат чичко паричко, облечени по-вулгарно и от плейбойка. И после откъде да дойдат ценности и морал у тези хора? Момичетата се правят на клоуни и се обличат като онези от магистралата, а момчетата се интересуват само от такива момичета, за тях жената е просто за секс и наричат гей, всеки друг, който не се държи като тях, но въпреки това слушат Азис и го смятат за велик. А аз всеки ден съм в тази среда и ми се припада като се замисля, че един ден те ще са хората, които ще обучават следващото поколение. Бог да ни е на помощ. Аз например харесвам различна музика, в която обаче се набляга върху гласовите данни и смисъла. Но на всички им е странно.
Отчайвам се вече, така и не мога да намеря човек, който разсъждава поне на половина така. Чувствам се толкова самотна в това отношение.

Коментари

51-100 от 140

55.   Аз съм си най-добре-слушам ВСИЧКО! Това че слушаш едно никой не може да ти забрани да слушаш и друго.
Стига, не бъдете така ограничени, във всеки стил има хубава част. И много мразя да се гледа на човек само по вида, по това, което слуша, особено когато не го познавате... "Тоз чалгар-не ми харесва" ГЛУПОСТИ!!!!

56.   Аз мразя чалгата. Както и целият ми клас освен двама. Така, че не си сама в това отношение.

57.   Аз.. мразя чалгата.. като чуя и веднага сменям канала или спирам радиото.. аз съм на 14 и вече ми писна от тези кифли и чалгарски простотии.. някой певици имат данни като Преслава.. но се провалят като пеят чалга

58.   Аз съм на 15 и също не слушам чалга! От моя клас от 25 човека, 5-6 слушат чалга... останалите слушат хип хоп, рап и т. н. Радвам се, че съм попаднала в такъв хубав клас :)))

59.   Аз съм на 16 момиче и не слушам чалга.
Предполагам, този стил просто не пасва на вкуса ми. :)

60.   Еми.. аз лично не слушам (с изключение на няколко яки песни). Но за разлика от теб нямам нищо против да се слуша
такава музика. Е трябва да има някакви граници

61.   Аз съм момиче на 13 и не слушам чалга, въпреки че целият клас, даже и даскало слуша (освен мен и още 10-20 човека от даскалото). Когато им спомена за някоя различна от чалга песен ме гледат като откачила и аз се изчервявам все едно съм казала нещо нередно, но НИКОГА няма да слушам чалгата с тъпите, безмислени текстове.

62.   УАУ!!!
Много точно описано. Преди 5 мин писах коментар на подобна тема. Също така съквартитанта ми ми обърна внимание на тази тема. Той я прочете преди мене и каза "Абе, кога си го постнал това бе". Всичко което си написала е много точно. Ако ми публикуват коментара на другата тема ще постна откъс тук. И всичката тая чалга доведе до понятиоето КИФЛА. Евала, обичам те :Р

64.   Всеки слуша това, което му доставя удоволствие! Нямаш право да съдиш някой, зареди това! Това, че чалгата е ''промила мозъците на повечето хора'' така да се каже.. от една страна може и да е така, но съм на мнение, че всичко изцяло си зависи от човека! :)

65.   Стига с тези предразсъдъци!!!
Този слушал еди какво си, значи е еди какъв си- тип от по-горе: "Чалгарите обикновено са най-големите олигофрени, които висят по дискотеките и кафенетата, пушат, пият и др. "
Не ви ли писна? !? Познавам много хора, които слушат чалга и изобщо не се вписват в понятието за чалгари, просто си я харесват, няма нищо лошо. Каква е тази злоба от вас, чак се учудвам...

66.   А има ли човек, от младото и не-младо поколение, който да не мрази чалгата?! Щото възпитавала на лошо ..

За протокола - НЕ съм чалгаджиика. Не съм рокаджиика и какваато и да било.

Знаете ли, мили деца - страшно е да ограничите вкуса си САМО до ЕДНО. Това значи, че вие винаги ще сте ограничени само до едно.
Ей сега на момента мога да ти дам поп-фолк хитове на, които съм сигурна, че ще се кефиш много.
Също и класики, дори и няколко хубави опери.

Но ти не можеш да ми дадеш повече от пет металски песни, нали?! Както чалгарЪт повече от пет чалги..

В ограничението е мъката!
Музиката е просто още един показател за това какъв човек си всъщност, не на какъв се правиш.

67.   Ми... аз съм на 15 и слушам само дъбстеп(огромна фенка съм на Skrillex), метъл и който чуе дъбстепа ми казва, , Т'ва не е музика, а някакво скрибуцане. '' и, , Ауу Скрилекс откачалката, оня с полу бръснатата глава и очилата ли? '' И като им кажа че е спечелил 6 Грами си затварят устата. А хората които слушат дъбстеп, като ги питам кой изпълнител, те отговарят, , Предимно Скрилекс. Ааа.. той е трепач. Има адски яки парчета. и т. н. Целия ми клас слуша чалга и ми се повдига като чуя нещо такова. И веднага почват коментари от рода на, , Агрияно земи са гръмни, ма. И без това си едно тъпо емо което нищо не прави. С тоя твоя дъбстеп... '' и т. н. Естествено има 2-3 души които са смене ама чалга тук, чалга там ПИСНА МИ ВЕЧЕ

68.   Внимание! Слушането на чалга ви превръща в идиоти!

69.   Аз не слушам чалгия ама грам пък за тея дето като отидат на дискотека не им пускали нищо друго е да ви кажа има много пиано барове пък има и дискотеки в които пускат и хубави песни

70.   Има. Аз съм на 13 и любимата ми група е Ред Хот Чили Пепърс...

71.   Е и какво ако се слуша чалга? ! Според мен всеки има право на избор за това каква музика слуша. Аз лично не я слушам, но и не съм против нея. Музиката е добра, но текста който се пее в нея не става!

72.   Аз съм момиче на 14 години и не слушам чалга.

73.   ... Аз сам си избрах тази съдба, вечната черна овца... - Ахат - Черната овца.
... Със обещания напразни, няма смисъл, по - добре върви... - БТР - Защо.
... Чаках това, сам потъвах във пръстта, вдишвай сега спомен от изгубен сън.... - Д2 - 6.
... Ще се скрия в сърцето си както знам. С орисия пак да остана, пак да се скитам.... - ФСБ - Вълче Време.

И това е само български рок. Е защо по дяволите да слушам скапаната чалга?

74.   Знам как е :) и аз съм на това дередже. Момче на 16 години. Сега ще съм 10 клас, а в класа ми се слуша тая отвратителна музика, в която се пее за "котенца", 'мотенца" и прочие. Тази музика води обществото до глобално затъпяване, изоставане или изпростяване, а може и трите едновременно ;)... айдее ходете си по селата с тъпото си поколение и там си слушайте тая гадна музика. Изпускане на тенджери и вилици... Тия същите провинциалисти възпитават подрастващото поколение на простотия!!!
Не позволявайте да падате на тяхното ниво :)

75.   да, аз

76.   Много зависи в какво училище и среда си. Аз от 5-ти до 7-ми клас бях в много чалгарска среда, както казваш - всички си бяха чалгарчета. Телефоните им звъняха с чалга песни. После в 8-ми клас смених даскалото и направо в противоположната среда - много метъли и рокаджии, имаше и група в даскало. Абе не обобщавай така бързо...

77.   Аз слушам метъл и поп :) ! Чалгата е ужасно пошла. Разказва се само за руси каки с чичковци-паричковци... Лишено от смисъл и морал!
Не учи хората на нищо стойносно!

78.   Оффф, всички по край мен слушат чалга, а мен главата ме боли от тая музика!!
Момиче на 12

79.   Аз съм на 17 и обожавам рок и метъл

80.   Освен да ни провериш, как ще разбереш, че казваме истината, че не слушаме чалга?
М 29.

81.   99 набор, мразя чалга :)

82.   Ми... какво да кажа... и аз съм твърдо ПРОТИВ чалгата... ама все ще се намерят чалгари... аз лично слушам само метъл, емо, пънк и т. н. а около мене само чалга се слуша... Forever Alone

xXSweet BloodXx

83.   Искаме българск музика- на ти чалга. Каква друга българска музика да слушаме.

84.   Аз съм на 10 години почти на 11 и мразя чалга и съответно не я слушам. :)))))

Violet

85.   Да обичам чалга? Друг път!!! На 10 съм и всички около мен слушат т. е. всички от класа ми, но аз никога няма да слушам!

86.   Аз ще съм 8 клас.. Не казвам, че ненавиждам чалгата, но понякога, ако чуя повече от 3-4 песни една след друга ще се побъркам.. А я слушам най-много веднъж на два месеца.. Аз наблягам на Поп или на БГ рап сега, ама и той не е работа. Запознах се с някой хора от класа, тъй като класа ми ще е нов и се оказа, че има слушащи чалга момичета които не са вманиачени, и все пак я слушат.. Всеки ден. Така, че има и нормални тинейджъри които все още се държат..

87.   има има още хора които не слушаме чалга и ставаме повече май. В моя клас няма момче което да слуша чалга а от момичетата само 3-4 лигли к**** кифли и тн слушат

момче на 15 години съм

88.   Аз също не слушам чалга. Това е нещо ужасно, дори не мога да нарека стил музика подобно нещо... някой върви на сцената с рокля, толкова къса, колкото да и се вижда гъза, върти си задника и пее някакви простотии....

За мен музиката е нещо много важно, дори като се запознавам с някой 3-4 въпрос ми е " Какъв стил музика слушаш"..

Донякъде музиката определя човека. Тя го променя малко или много

90.   Напиши в интернет' Галин-Момче без сърце' и тогава ми говори ,че чалгата била нещо мръсно и гадно.В тази песен повече истински чувства отколкото ти ще имаш някога.

91.   Айде всички които харесват чалгата да си мълчат - това дори не е истинска музика бе хора! Азис, Преслава, Галена, Андреа, не знам си какво още - това ли трябва да е модерно? Това ли е висшия идеал? Това ли е най-хубавото което настоящото поколение може да направи? Да слуша обратни и проститутки? И затова вече виждаме и нормални момичета да се събличат по дискотеки. Нямам думи! Имам всъщност... ДА ЖИВЕЕ ДИЙП ПЪРПЪЛ, КУИН, КИС, БОН ДЖОУВИ, МЕТАЛИКА, РАМЩАЙН, НИРВАНА, АС/ДС, ГЪНС Н' РОУСЕС, БЛЕК САБАТ, ЛЕД ЦЕПЕЛИН И ОЩЕ МНОГО, МНОГО, МНОГО ДРУГИ ИСТИНСКИ ГРУПИ И ИЗПЪЛНИТЕЛИ!!! ПОКЛОН ПРЕД РОКА!

93.   Номер 3 грешиш. Има хора които не слушат чалга. Аз съм такава познавам и такива хора и има различни дискотеки не в всички пускат чалга не ходя в такива които тътрят чалга - не мога да я понасям. Нищо лично към хората които я харесват но аз определено не съм от тях. Винаги има хора които не слушат чалга просто по рядко се срещат. Повечето хора даже харесват чалгата не защото им харесва а само за да имат нещо общо с приятелите си. Не е нужно да слушаш чалга за да си намериш приятели но повечето избират другия избор само защото е по лесно.

94.   Какъв жанр музика слушаш?

97.   Номер 94 към кого е въпроса? Ако е към номер 93 слушам рок, метъл, поп- но по рядко - трудно намирам песен която да ми хареса. Иначе съм фен на рока и метъла.

98.   Аз съм на 17 г. почти и не слушам нищо бг песни нито чалга

100.   Аз съм на 20. В училище ми се присмиваха, тъй като слушах Жан Мишел Жар. Като го чуят отначало, се радват "Еййй, какво е хубаво интересно!", ама като разберат, че е примерно от 1984, ме спукваха от подигравки. Аз, като тотален урод, напук на всичко, не ебавах от просташките им шегоблудства.
Сега всички са студенти във ВИНС-а (Влизаш, Излизаш, ама за Нищо не Ставаш!), слушат турбо-чалгия като замаяни, ама кой знае защо, те като едни млади надежди на наща китна родна република, са най-известни в полицията за дребно хулиганство, нарушаване на нощната тишина, различни пиянски изцепки, свързани с други законово нарушения. Един от тях ми се изтупа наскоро в гърдите, че за 2013 има 46 акта от КАТ, които смята да плати, когато 29-ти февруари се падне в нечетна година. Е за те тези хора не ми достига фантазията какви граждани ще са. Чудя се дали след 25 години няма да се казва вече „селяни на Република България“... :))))

Освен това, да знаеш, винаги има голяма вероятност да намериш приятели със същите „психични отклонения“ като тебе, ако решиш. Не знаеш колко само е тесен този свят!

101.   аз също слушам метъл и мразя чалгата - много обичам да бия 4 кифли от моя град задето всяко лято влизат в метълшопа а това място не е за тях и другото лято -гаджето ми, приятеля му -който е и мой приятел, Пешо, Гошо, Тео ще се събират някъде за да ги бият-да не забравя и гаджето на най-добрата ми приятелка-защото ми писна да ги гледам в магазина -както и на нея и писна и приятеля ми реши-на него също са му трън в очите -да се съберат няколко момчета и да им строшат кокалите-да видим после дали ще посмеят да влязат -ще влязат ама друг път :d момиче на 19

103.   Има - аз ;д И си слушам всякакви песни с изключение на българските на Криско там 100 кила и т.н. .. слушам понякога на 1D може на Abba или само слушам мелодиите на Бетовен .. то one direction всички го знаят и слушат но аз слушам всичко по-хубаво

105.   Аз съм на същото мнение като теб! Поколението ни опростява с тази долнопробна музика-чалгата! На мен ми писна га гледам нявсякъде момичета, които подръжават на поп-фолк певиците! Писна ми да гледам нявсякъде боклуци! България затъва! Интересно ми е с какво ще им послужи тази музика, като текстовете на песните са абсурдни и грозни! Ще ги научи да правят секс от малки, да си купуват приятелите с пари или колко по-къса пола да си облечат! Вече това са българите! На мен, също както на теб не ми е лесно! Аз единствена от класа ми слушам нещо по-различно от чалга! Аз слушам метъл и всички от класа ми ме мразят, заради това! И защо, защото не се гримирвам в час, или защото не си разголвам разголвам тялото, или може би защото стоя сам сама по коридорите и си слушам музиката (на слушалки за да не преча на никого), защото няма кой да разбере какво ми в на мен! Но аз предпочитам да сроя сам сама с китарата си, отколкото да съм заобиколена със страшно много безмозъчни индивиди, които знаят само кой е Азис! Ок, съгласна съм! Така да бъде, но един ден България ще затъне в идиотщина заради тази музика!!!

106.   Всеки е свободен на слуша каквото си иска, не може всички да сме еднакви. Аз примерно слушам Рап, като ме питат и като им кажа, че слушам рап и почват '' ама как можее, ти си момиче '' е и? Те си казват така за теб, ти си казваш така за тях. Остави ги да си мислят и слушат каквото искат.

109.   Напълно съгласна съм с теб. В Предния ми клас имаше много хора, които слушат чалга, но слава богу след като кандидатсвах след седми клас попаднах при много яки хора :D... Само 4те кифли слушат чалга..

110.   Авторке, браво за начина ти на мислене! Осъзнала си един от най- големите проблеми на подрастващите- не стига, че не получават подходящото възпитание от вкъщи, ами се зомбират с противната чалга. Чалгата се е превърнала във вероизповедание. И огромна част от българското население е доста "религиозно".
Не си сама. Аз като учех в гимназията, бях единствената, която не слушаше чалга от класа. Сега съм първа година студентка в Софийския университет (при "интелектуалците" на България). Е, ще те разочаровам, но от слушалките на почти всички колеги дъни чалгия. Няма спасение като цяло, но ще си намериш приятели, които ще са на твоя акъл. :)

113.   Има, има.
Макар че трябва да попиташ дали са останали хора , които не харесват чалга.
Иначе дори и тези, които я мразят, са принудени да я слушат в автобуса на път за работа или по коридорите в училище, или просто като си вървят по улиците.
Това е вирус...

Хейтърка

114.   За всички, който смятат, че в чалгата има нещо стойностно, а в рока примерно няма. В началото мислех да прикача текстове на песни от двата музикални бранша. Качих текста на песен на една рок група в последствие потърсих някаква чалга песен. Реших да е примерно на Азис.
Хора, ама вие сте смешни само от заглавията си личи за какви простащини се пее. И тези, който казват, че всеки си има вкус, ама че вкус имат слушащите "Ти ме размаза"или "Напий ме " -. -

115.   На 16 години съм... Попринцип не харесвам чалгата, но всичките ми приятелки слушат чалга, така че покрай тях съм научила някои песни.
А сега ще имаме събиране с класа за края на годината и не знам какво ще правя, защото целия ми клас слуша само чалга. Изобщо няма да се връзвам в обстановката и ще е много гадно >. <

116.   Не четох коменентарите но ще ти кажа че има много хора който не слулат чалга просто ти си попаднала на такава среда. В моят клас например са 2-3 тези които слушат чалга другата част слушат рап,поп,дъбстеп,а има и такива който слушат метъл,дори и алтернативен рок. Аз слушам всичката изброена музика без ЧАЛГАТА!

51-100 от 140