Споделена история от Тинейджърски

Срам, скованост, комплекси?!?!?
Здравейте, има нещо, което ме мъчи. За вас може да е глупаво, но за мен е доста гадно и ще съм ви благодарна, ако драснете някой съвет. :)
Проблема е, че съм малко срамежлива, доста статична и не мога да танцувам пред хора. Винаги, когато се събираме с приятели, всички танцуват и се забавляват, а аз седя като пълен идеот и ги гледам. Гадно ми е, защото искам да стана, да танцувам с тях, да се забавлявам, но винаги нещо ме спира, не знам какво. Може би проблема идва от там, че в компанията сме 5 момичета и те всички ходят на танци от няколко години, обичат да танцуват и не се срамуват да го правят пред хора, защото могат. Аз явно с комплексирам от това и някак ме спира, за да не ми се смеят другите.
П. П. : И алкохола не ми помага...
Ще съм ви много благодарна, ако ми дадете някакъв съвет, ако ми препоръчате някои движения и т. н., или просто ми кажете "спокойно, ще мине с времето".
Благодаря ви предварително!!! :)

Коментари

1.   Няма друг начин освен да се пребориш със себе си и да преодолееш срама. Дококото разбрах, ти си комплексирана от това, че не знаеш как да танцуваш, така ли? Ако е това, запиши се на танци или пък намери нещо от интернета, не може да няма! Като се научиш да танцуваш, ще придобиеш поне малко увереност и после ще остане само да преодолееш срама си да покажеш уменията ти пред други хора. Просто си кажи на ум, че ти можеш, след това стъпи на дансинга и танцувай. Ще го направиш някалко пъти, след това ще те е все по-малко и по-малко срам. Успех :)!

2.   При мен алкохолът помагаше като бях на 15, 16. Но сега (на 20) просто не мисля за това, че някои гледа. Слушаш музиката и просто се сливаш с нея, независимо дали имаш дарбата да танцуваш или не. Правиш това, което ти доставя удоволствие. Не мисли, че всички в дискотеката могат да танцуват, загледай се малко и ще видиш много бездарни хора, на които не им пука от това. Аз винаги съм била музикален инвалид, нито мога да пея, нито да свиря, нито да танцувам. Но просто с времето спря да ме интересува, че не танцувам както трябва, а започнах да усещам музиката и да се движа така както на мен ми харесва. Знам как звучи, но факт е, че никой не ми се е смял досега :Д
Друг вариант е да гледаш как приятелките ти танцуват и да ги имитираш. Така постепенно се научаваш да танцуваш и измисляш дори собствени движения.

3.   Към алкохола прибави и екстази и ще се разтанцуваш. Но сега малко по сериозно... има достатъчно видео в ютуб и вбох от които можеш да видиш движения. Проблема ти е в главата и когато започне да не ти пука за мнението на сульо и пульо ще започнеш да си се кефиш. Важно е на теб как ти е, а не какво ще си помислят. Много пъти съм бил свидетел как дървета се напиват и танцуват доста зле, но са щастливи и усмихнати и се кефят на макс. Това е важнато

4.   И аз бях така, но просто започна да не ми пука как изглеждам отстрани и станах и си затанцувах. Даже и в дискотеката се държа като тарзан. Все ми е тая, важното е да се забавлявам. И след като станеш да танцуваш ще ти кажат: "яяя не можела -виж колко добре танцуваш". ;dd Така че просто стани и танцувай.

5.   Ж25
Много е лесно - запиши се на танци - при групов урок, където всички се учат, човек много по-лесно преодолява сковаността си. Когато придобиеш увереност в движенията, ще повишиш и самочувствитето си, когато си с приятели.
Успех!

6.   Споко и аз бях така. Пусни любимата си музика, застани пред огледалото танцувай си се наблюдавай, вкарвай само движенията, които ти харесват. Комбинирай ги с тези които си видяла навън и също са ти харесали. Отпусни се и когато танцуваш навън не мисли че всички те гледат не е баш така. Просто се забавлявай и го направи от сърце и ще имаш успех!

7.   Хмм.. не мисля, че те не се притесняват, защото ходят на танци. Всичко идва от нагласата ти. Те са просто по-свободни, защото, вероятно, излизат повече по дискотеки и т. н.

Когато искаш да отидеш при тях и да танцуваш недей да му мислиш изобщо, защото колкото повече мислиш толкова повече започваш да се срамуваш и да се страхуваш да не би да изглеждаш смешно. Знай, че не е важно как изглеждаш отстрани, а е важно ти как се чувстваш :) Важно е да се забавляваш и да не позволяваш на страховете ти да те водят. Умението да показваш на теб и околните, че можеш да се забавляваш може да ти носи само положителни точки :)

П. П: Аз имам абсолютно същия проблем, но при мен с алкохол всичко се оправя :D :D :D И въпреки това пробвай :) Действа!

We aim to please

8.   Ооо временно е мила ама всеки се пречупва повярвай ;)