Споделена история от Други

Просто това съм аз
Поредна зима, пореден февруари, за поредна година чакам с нетърпение лятото и аз вече не знам защо...
Всеки ден се прибирам в малката ми мизерна квартира и мислите ми сами нахлуват дали положението ми някога ще се промени... едни и същи мисли, но в същото време хиляди, дори факта, че работя почти всеки ден не ме кара да си отклоня мислите, само понякога мисля доста и за работата. Но пък често като съм изморена и общувала с доста хора, мислите ми бързо ме напускат, поразмиват се и заспивам. Значи има полза и от работата, прави ме безчувствена и безмисловна, случва ми се като се прибера и да нямам частица емоция, нито болка, нито тъга, нито топлота, нищичко... но на моменти още проблясват разни чувства, скрити някъде там... И тогава сякаш се опомням и хилядите въпроси отново ме налягат - това аз ли съм, нима работата ще ме превърне в бездушна пионка, нима утре ще е същото и всеки следващ ден също?
Животът уби мечтите ми, но не и вярата ми, не и хилядите налудничави идеи, които ми щукват всеки изминал ден. Всяка сутрин се будя с надежда, а всяка нощ като си лягам, няма и помен от нея и така отново и отново...
Завършвам университет последна година, много от спечеленото съм влагала там. Работила съм докато учех, но нищо не спечелих, нищо не спестих, а дори не пия, не пуша и по дискотеки не ходя. Тази година нова работа, мислех, че ще спестя нещичко, но пак същото... никога не съм обичала парите и скъпите вещи, даже дрехите ми са за по няколко лева, но като нямам нищо спестено е кофти, защото разчитам сама на себе си... просто не ми се прибира вече в мизерната квартирка, защото не се чувствам себе си. Все гледат нещо да ме минат, все някоя забележка да ми направят. На работата е същото, все искат да ми напомнят неявно колко съм жалка и низка... но аз се боря, чакам да дойде следващият ден,
имам силна вяра...
А колкото до лятото даже не знам какво да правя и къде да ходя тогава. Ходила съм да работя по морето, почти нищо не спестих, макар че пак ми се ходи, тук нищо не ме задържа, а пък и в двата случая ще е здрава работа, така че май нямам какво да губя...
И още нещо любовта, в която вярвам е илюзия и сън - тази истнската, силната, непоколебимата. Само един човек обичам, а той ме мрази и не иска да ме види, а аз дори не знам защо... какъв наивен човек съм само... това е просто реалността...
Такава ми е била съдбата...
Лутам се и нито зная къде и нито зная до кога... понякога се питам защо... а не съм лош човек, може би имам някаква преграда, може би съм непонятна за околните...
Знам само едно, че бих дала подкрепа и сърцеразбиране, бих дала нежност, но на кого...? Можех да съм утеха и споделител на луди мисли, можех...
Благодаря на всички, които изчетат и успеят да разберат нещо за мен, не знам как ще прозвучи. Не се оплаквам и не търся злибни коментари.
Просто това съм аз. Жена съм. :)

Коментари

1.   Всичко е във вашите глави и всеки може да промени бъдещето си.
Следете мислите си преди да станат думи.
Следете думите си преди да станат действия.
Следете действията си преди да станат навици.
Следете навиците си преди да станат ваш характер.
Следете характера си преди да стане ваша съдба.

М50

2.   Не се отказвай от целите и мечтите си! Един ден ще намериш човека, който търсиш!

3.   Понякога и аз се чувствам така. Всеки ден едно и също, а когато се прибера у дома имам чувството, че този ден се повтаря пяк и пак. Мислите ме застигат където и да съм и сякаш ме оковават- не ми позволяват да избягам от реалността. Всъшност и аз не се оплаквам само имам чувството, че не съм на правилното място. Жалко е месля, че мога повече, че съм създадена да бъда мен- да бъда различна, но очевидно явно съм тук, за да съм една от многото...