Споделена история от Тинейджърски

Всички ме мразят без причина.
Здравейте, момиче съм на14год. и вече ми писна от това как всички се държат с мен в училище. Още от 1ви клас всички ме отбягваха, защото не бях добра по физическо и защото нося очила. Всяка вечер се връщах вкъщи разтроена. След една две години в класа се сформираха групички. Успях да си намеря приятели, но половината се оказаха предатели. Имаме една кифла, която е супер богата. Всеки ден я виждам с по два тона тежък грим и всеки ден си изправя косата с преса. Проблемът е че аз не искам да си горя косата или да се гримирам. Другото е че всички мислят че се лигавя (не знам какво точно имат предвид). Случвало се е толкова гадно да ме обидят че направо ми се е доплаквало. Най-добрата ми приятелка ми заби нож в гърба като каза на целия фейсбук и училище лъжи. Дори постна моя снимка с коментар ”който не харесва да коментира”. Странното е че тези хора изобщо не ме познават. ”Приятелките” ми които се превърнаха в кифли ми казаха че са чули как са говорели зад гърба ми и са ме псували. Всеки път когато вляза в стаята момчетата например си казва ”ето я зубарката” или ”грозната, лудата.... ” Сега в 7ми клас всички си купиха айфони за по 2000лв. От тогава всички напълно ме изолираха и постоянно ме питат аз кога ще имам ща неща ги лъжа защото ако ли не по-лошо. Аз никога не съм искала да ме мразят или да ме гледат накриво. Единственото качество което са казвали че имам е това че съм добра и не мога да казвам не. Това е и една от причините да ме използват и да ме злепоставят пред учителите. За някои проблеми съм говорила с учителката но няма полза. А майка ми и баща ми мислят че блъфирам.
Наистина ли аз съм виновна за всичките проблеми тъй като всички ме критикуват. Пример когато аз се опитвам да направя нещо всички ме гледат на кръв, ако някой друг го направи всички му ръкопляскат. Не знам как да се справя с всичко това. И в гимназията ли ще ме тъпчат като боклук? Помощ...!!!

Коментари

1.   Е, колко пъти ще я пускате тая тема?!

2.   Да винаги ще те тъпчат докато ти не им отвърнеш със същото иначе ще си мислят,че си слаба!

4.   При много хора става така, помисли ли да си смениш училището?
Повечето гора като са си наумили нещо не спират, така че да не те разочаровам но каквото и да правиш едва ли нещо ще се промени. Ще го направят така пак да изглеждаш тъпо или и да не стане така скоро пак ще измислят нещо, за да те дрязнят. По-добре наистина смени училището :)

6.   Може да се каже, че и аз имах същия проблем сега съм в гимназията и има хора, който не ме харесват/мразят ма не ме интересува, моят съвет е дръж се на положение горе главата и да не ти пука покажи им, че не си по -добра от тях запомни по добре да си на хората в устата, от колкото в краката :))