Споделена история от Тинейджърски

Искам да спра да си пропилявам времето с глупости, искам да седна и да уча стабилно и нашите да са доволни!
Здравейте. Аз съм момиче 10 клас съм и съм вече крайно възмутена от себе си. Искам да спра с компютъра пропиляването на време, АДСКИЯ БЕЗКРАЕН МЪРЗЕЛ най-вече, искам да стана по-отговорна. Но съм като магаре на мост. Нямам никакъв стимул за учене... Вторият ни срок сега ще е двойно по труден от първия и искам да имам над 5. 00 успех както първия. А по сумати предмети съм го закъсала... И направо не знам какво ме държи.. Искам да се напрегна и да имам хубави оценки и разбира се нещ в главата. След 2 години и половина вече трябва да съм решила къде да кандидатствам, а не искам да живея бедно и наистина искам да стане нещо от мен. Искам да стана човек, не пуша, не пия, не се мотая със съмнителни хора, не съм разсеяна, имам си приятел, който също много учи и с него така и така не се виждам много така че времето сега е мое и искам да го ползвам пълноценно и нашите да са доволни. Адски съм недоволна от себе си и много се ядосвам, трябва да се стегна. Моля ви ако някой обърне внимание на тази разочарована тинейджърка да й подаде малко насока и стимул да стане свестен човек и да на кара работещите си родители да съжаляват... :) Благодаря Ви

Коментари

1.   еми това зависи само от теб...

2.   Ако наистина го желаяеш - няма сила, която да ти попречи. Всичко си е до теб, ние не можем да ти помогнем кой знае колко. Вероятно интернет ти изяжда времето - ами не си плащай интернета или кажи на вашите да направят парола на компютъра и да ти я въвеждат в определен час, след като си научила уроците си, да имаш определно време и да не се задържаш толкова време пред фейсбук и т. н.

Според мен, ако наистина искаше тази промяна, нямаше да пишеш тук за съвет, а щеше да си взела вече нещата в свои ръце и под контрол. Успех!

ТТ

3.   И аз съм в същото положение, от една седмица денят ми минава във разглеждане на профили в сайтове за запознанства, малко новини и форуми. Ставам късно и докато свърша това онова и стане следобяд и се забия на компа. Съответно лягам след 12 и на другия ден спя и се излежавам до 11-12 и не се чувствам бодър. Ако започна да лягам в 22. 00, мисля, че ще излезна от този омагьосан кръг, но животтът е доста шибан и мързелът ми надделява. :) Аз съм си виновен и трябва да се мотивирам повече. }е си напиша план за действие и ще го лепна на видно място, да не го забравя от мързел. :D