Споделена история от Тинейджърски

Бръснене на 14 г.
Здравейте аз съм момче на 14г. и въпроса ми е как да кажа на майка ми, че трябва да започна да си бръсна "мустака" така да се каже. Повечето от класа ми вече са направили тази стъпка, но аз се притеснявам и не знам как да и кажа, че вече е време, а така някак не ми е удобно. Моля да ми помогнете като кажете съвети как най - тактично да постъпя и може да кажете и начини за бръснене. Не искам да обяснявам, но не казвайте да питам баща си за това ок?

Коментари

51-65 от 65

62.   Номер 4 ти в ред ли си? ! "Взимаш бръсначката на тате и си обръсваш мустака". Не трябва никога ама никога да ползваш чужда бръсначка. А ако се зарази с нещо?

64.   аз се обръснах на 13(а беше брада), а не мустак

65.   Здравейте прочетох всичко и имам въпрос аз почти на 12 и незнам да ли да се бръсна. Случая ми е същият. Някой хора от класа ми имат мустак други не, а аз не искам. Също през колко време трябва. И въпрос към автора как каза на майка си.

66.   Аз ползвам машинка за бръснене..става съвсем бързо...в началото се бръснех веднъж на 4/5 дена после стана всеки ден, но се свиква особено с машинката...3/4 минути сутрин и е готово..

67.   Махни го с депиатоар. Аз съм на 14 и на 13 за първи го махнах и с депиатор и все още продължавам и ще почвам със бръсначка.

68.   Недей са бръсни ще умреш.

69.   Абе ти мъж ли ще ставаш или женчо? Трябва ли да питаш някого и да чакаш съгласие? Отиваш до магазина купуваш една пяна и бръсначка да се каже меко, и почваш да се бръснеш - начин на бръснене -> къде търсиш пък начини на бръснене? Бръсне се да не остане нищо - това е мустак не е брада. От 14 годишна възраст имам брада до сега. И какво стана, да не би да има нещо? Просто се поддържаш, като мъж и толкова. Не е никакъв проблем ще трябва да свикваш малък.

70.   Човек, мустака докато можеш го махай с лепенки, под мишниците и на други места със самобрасначка, нито боли, нито нищо.
Момче на 13 съм и ти казвам, че просто не е добре да се бръснеш по места, които се виждат. Появяват се пъпки, момчета от моя клас си бръснат мустака и са пъпчиви като.....
Бръсни си другите места, засега давай с лепенки!

71.   И аз бях като тебе, на 14г имах мустак и бакенбарди и баща ми сам ми предложи да ми ги махне с машинка. Много бях доволен-време си беше а се притеснявах да си кажа. После ми подариха Gilette самобръсначка и почнах сам може би на 2 седмици веднъж. След време започнах и мишниците да си бръсна със самобръсначката

72.   С какви лепенки да се прави обескосмяване, дай линк да видим?

73.   Няма страшно. Ако ще ти е по спокойно да споделиш с някой просто действай :)

74.   Омг ти къв си бил 6 месеца да мислиш и да искаш мнението на другите, че да се обръснеш аз на 14 почнах сега съм на 20. Използвах автоматична самобръсначка Филипс за 120лв а сега имам пак на филипс но доста по скъпа. Важното е да не те интересува чуждото мнение.

75.   Леле.. Изобщо трябва ли да питаш майка си дали трябва да се бръснеш, на 15г. съм и си бръсна брадата смисъл отвсякъде където е възможно дори и майка ми ме е виждала и ми се е смяла , че уж нямам нищо. Според мен такива въпроси не им е мястото тук , но щом така си преценил смисъл всеки родител е различен незнам при теб как стоят нещата , но при мен за такива глупости не ми трябва разрешение.. Дори и да ми забранят никъв шанс да спря , ако искам. Е все пак гледам стара е публикацията , така че надявам се си я попитал ''деликатно'' п.с Ч.Н.Г с малко закъснение.. rofl

77.   Брат на 13 съм.Ползвам Gillette Mach 3 Start моето комплектче върви със гел.А за съпуна когато ти свърши гела или пяната и т.н. имаш право да го изплзваш. Ползвай някъкъв крем за бръснене или одеколон но и парфюм върши работа.Ако си с парфюм пръскай много по ръцете си, докато не се ,,Намокрят"хубаво и тогава с ръце мини по лицето си.Ако съм пропуснал нещо моля поправете ме.

78.   Защо след бръснене мустака(смисъл там където съм бръснал, става зелено- смисъл има някакъв зелен цвят, а не такъв какъвто ми е цвета на кожата на лицето? Някакви идеи?

51-65 от 65