Споделена история от Тинейджърски

Несъществуващи перфектни приятели
Здравейте! Много трудно си намирам приятели, дори никога почти. Стремя се към "перфектните" хора, които вероятно не съществуват.. Под перфектен приятел имам предвид човек, с когото да споделям мислите, чувствата и всичко, което тая постоянно вътре в себе си. Човек, със сходно мислене като моето. Проблемът е там, че съм странна, по думи на моя позната, макар и да не виждам защо. Имала коренно различно мислене, и това обикновено не се харесвало на останалите, твърди тя още.
Обичам всякакви изкуства, не се смея лесно, даже почти никога. Страхотно сериозен човек съм, но не желая да променям това. Философствам си постоянно, когато почна да говоря, трудно млъквам. Харесвам да общувам с по-възрастни от мен. И всичко това един вид ме прави аутсайдер, защото трудно намирам обща тема на разговор с връстниците си. Моля за съвет, благодаря.

Коментари

1.   То перфектни хора няма, но има много хора с богат вътрешен свят. Така, че вярвай, че ще намериш своята половина и това е всичко. А може и да опиташ поне за малко да си друга. Виж как ще се чувстваш.

2.   Перфектни хора няма... но и аз се стремя да имам приятели, на които да мога винаги да разчитам и да им споделям. Познавам 5-6 такива човека, а останалите са ми просто познати, повечето от които дори не ме харесват. Аз също обичам изкуствата, особено изобразителното, и съм забелязала, че повечето хора се отегчават, когато говоря за това. Трябва да си намериш хора, които да споделят своя начин на мислене. Например, защо не се запишеш на някаква дейност в свободното си време? Трябва да е нещо, което ти харесва, за да можеш да откриеш общ език с другите.
А това, че си странна, изобщо не е вярно, бих казала, че си просто по-зряла от връстниците си и понеже явно са си ограничени линчности, не го виждат :D

3.   Няма перфектни хора, нито пък истински приятели. Всеки гледа да е над другия, дори и да не ти харесва, това е самата истина, мила. Дори и ти си така, но сега не можеш да го разбереш, защото се чувстваш самотна. Намери си хора за по кафе, които не са мн лицемерни и завистливи.

4.   Мила, не се тревожи. Ако обикнеш някого - той за теб е перфектен. Може да имаш малко приятели, но пък са твои. И аз съм така. Не се тревожи, ще намериш приятели, които ще обикнеш и ще можеш да разговаряш с тях на всякаква тема.

5.   Мила при мен е същото, в момента в, който харесам истински някой и искам да споделя всичко с него, нещо се случва и го загубвам.... Не знам дали съществуват истински приятелства за винаги... вече почти не вярвам

6.   Мила при мен е същото, в момента в, който харесам истински някой и искам да споделя всичко с него, нещо се случва и го загубвам.... Не знам дали съществуват истински приятелства за винаги... вече почти не вярвам

7.   Благодаря искрено! Оценявам вниманието, което отделяте за мен! (: