Споделена история от Тинейджърски

От братска любов към интимна
Искам да споделя проблема си, който направо е огромен. Надявам се да получа смислени съвети, а не подигравки и пр.
Аз съм момче на 17 години. Имам един приятел от детинство, приятели сме откакто се помним - нашите семейства са се познавали години преди да се родим и са били много близки, а ние още повече. Израснахме заедно, оставал съм у тях със седмици, той у нас - също. Като братя сме и много се обичаме (поне до скоро беше така).
Но едно признание ми дойде като гръм от ясно небе. По-миналия петък бяхме у нас след училище. Приготвихме си трапеза, взехме лаптопа ми и от правене на примерни матури по математика - почнахме да се лигавим, пускахме си порно и зачетохме някакви извратени истории.
Сега ще се отклоня малко от темата, но искам да вмъкна, че преди не сме си говорили за секс или за момичета изобщо с него, но миналата година той беше няколко месеца в Испания и откакто се върна - не спря да говори за секс и т. н. Просто коренно различен човек.
Та да се върнем на темата. Обикновено като сме заедно се лигавим като малки деца. Този път той предложи да си слагаме някакви найлони на устата и да се снимаме. Не ми побира главата как се съгласих, ама така стана. Докато правехме това, той си махна найлончето и почна да ме целува истински по цялото лице. Аз естествено се дръпнах, после той се разсърди. Поисках му обяснение, а той каза, че го е направил, защото съм му много близък и е усетил, че нашата връзка е повече от братска. Той си тръгна, а аз бях засрамен. От тогава не съм ходил на училище - вече втора седмица лъжа родителите си, че ми е много зле, но те разбират, че има нещо друго (въпреки това се съгласиха да остана вкъщи и тази седмица).
Просто съм много притеснен и не искам да развалям приятелството ни, но не мога да му дам повече от това. Моля ви, посъввтвайте ме какво да направя.... отчаян съм

П. П. За хората, които си мислят, че си измислям - да мислят каквото щат. Само защото някои загорели тийнейджъри си съчиняват историйки - това не значи, че всички имат много време и измислени проблеми. Та да пишат хора, които искат да помогнат, а не да критикуват

Коментари

1.   На твоите години такива преживявания не са рядкост. Не сте направили нищо лошо или нередно. Покани приятеля си на кафе и му кажи, че не можеш да му предложиш повече от братска любов. Кажи му, че харесваш само момичета и искаш да забравите случилото се.
Няма какво да се криеш. Отивай на училище, изпускаш материал. Изясни си отношенията с момчето. Той си е същия, трябва само да поставиш граници. Можете да останете приятели, но можеш и да решиш да приключиш връзката с него.
Спри да се криеш, бъди мъж и се сблъсквай с проблемите си, не бягай от тях!

2.   Обади му се, извикай го у вас или ти иди у тях. Кажи му че го обичаш, но не си гей, нито бисексуален. Според мен е грешка да го губиш като приятел, щом сте отраснали заедно. Едва ли ще намериш по-добър приятел през живота си. И аз не виждам какво толкова се е случило - само целувки. А дори да е гей, това не е пречка да сте си приятели. Само му кажи да се пази от болести и от боклуци, да не стане като онова момче от другата тема, който на 18 вече е изчерпан откъм чувства и сексуални желания.

4.   Аз съм съгласна с номер 1- отивай на училище, нека тази случка да не повлиява на успеха ти. В днешни дни е толкова трудно да намериш добри приятели... Нито един от вас не би искал да загуби другия, затова се постарайте да направите компромис. Ти няма да му се сърдиш за случилото се, а той ще се откаже от идеята за интимна близост. Друг вариант е да го запознаеш с някое хубаво момиче и да се разсеят тези мисли :)

5.   Пич, спокойно, това са нормални неща. В този период от живота си всеки търси своята сексуалност, интересни са му различни неща. Не се е случило нищо фатално. Като се криеш вкъщи не решаваш нищо. Отивай на училище, дръж се естествено и просто постави граници, кажи му твърдо, че нищо между вас не се е променило, но и има граница, която ъи не би преминал при никакви обстоятелства.