Споделена история от Тинейджърски

Падам си по МУХЛЬО
Такаа, здравейте аз съм момиче на 18 години.
Падам си по един мой приятел - той е на 16г - да знам странно е, малък е, но е зрял психически и физически. Страшно готин и внимателен тип е... но е мнооого срамежлив, ама мноооого. Мисля, че ме харесва - зяпа ме, притеснява се като ме види, срам го е да говори с мен и докато това се случва или устата му пресъхва от срам или се хили и усмихва като идиот. Проблема е, че се опитва да МЕ ОТБЛЪСКВА, не иска да остава с мен на саме, скача като опарен, когато го докосна без да искам, срам го е, когато е близо (физически) до мен и се дистанцира веднага... Чудя се харесва ли ме или просто не ме иска? ! Когато се заговоря с момче, което не познава, виждам, че проявява небивал интерес, мръщи се, после ме пита "Кой е тоя? " уж така - между другото.
Аз съм по-отворена, търся го, говоря си с него, не се срамувам...
По скайп той е много "ербап", пуска ми намеци, песнички това-онова, на живо е пълен МУХЪЛ... дърпа ми се нещо... а и това, че не иска да остава само с мен насаме какво трябва да ми говори? !
Моля срамежливи момчета да помагат със съвети...! Вие как бихте постъпили, какво бихте направили...

Коментари

1.   Хвани го за яката и го питай "Абе ти харесваш ли ме? ", бъди дръзка с него и го накарай да говори, кажи му да спре да се лигави в тоя скайп и му кажи че искаш да чуеш какво мисли той, не му повишай тон защото той ще се психира, та щом ти прави намеци в скайп и те пита кои е този или онзи, това значи че те харесва и ревнува, просто го накарай да ти го каже :) Успех със срамежливкото :)

2.   Надявам се момчето да извади късмет, да си намери някое готино момиче, което няма да му вика мухъл. Ти си пиши по сайтовете. ;)

3.   Отдръпни се за известно време, не си говорете. Ако продължава да те търси, значи те харесва със сигурност, нормално е да е срамежлив. Най-вероятно е девствен и няма никакъв опит с момичетата. Кажи му на думи какво искаш...

4.   Здравей, не знам какво точно имаш впредвид с това че си по-отворена, но когато си падаш по някой не го наричаш " мухъл " и " мухльо " без значение къде и как, ако толкова искаш да говориш с него издебни го и му задай въпросите си директно, ако наистина си пада по теб ще каже нещо даи му седмица например да помисли, за седмица ако наистина си пада по теб тои ще поддаде и ще се отпусне, но внимавай ако наистина е толкова срамежлив колкото казваш ще се плаши лесно и тъпи коментари и обидни сравнения ще го затворят още повече. Дано съм бил полезен.

5.   От авторката: Това, че го наричам мухльо, не значи, че не го ценя и харесвам, нито го казвам с лошо, с цел да го обидя.

Просто търпението ми се изчерпва, държа се супер добре и внимателно с него, опитвам се да го предразположа как ли не, и със и сигурност не съм някоя надута грубиянка, съжалявам за останалите с такова впечатление.
На останалите благодаря:)

6.   Той е само на 16, а ти очакваш да се държи като мъж? Потърси си по-голям.

7.   Спокойно, не сме и очаквали друго държание от кифла. И аз не го казвам с лоши намерения.

Според мен момчето заслужава друга жена. Ще бъда честен с теб - не е само употребата на "мухльо" зад гърба му. Има и други неща в теб, които не ми допадат. Поведението ти показва, че вътрешно се поставяш по-високо от него, а това в определен момент ще надделее над всяка перспектива за щастлив живот заедно. Никой не обича половинката му да е с него, защото му "прави услуга" и да очаква от него благодарност, че е озарила живота му с присъствието си.
Съчувствам на въпросното момче - вече ти дадоха съвети и ти ще действаш, а той засега няма шанс да прецени нещата так, както по-опитните хора биха направили. Кажи му за този сайт преди да сте скъсали, за да видим какво е станало, когато той пусне тема, за да оплаче края на връзката ви. Не сме клюкари. Просто е добре човек да проверява твърденията си, а не да има сляпа вяра в тях.

8.   Кажи му директно: "Още дълго ли ще се правим, че нищо няма между нас?"

9.   От авторката: Окей, мерси номер 7, мисля, че си прав/а! :)
Благодаря на всички за коментарите:)